Кредити в Україні стали популярнішими - чи готові депутати брати в борг - відео

  1. Орфографічна помилка в тексті:

16 травня 2018, 15:24 Переглядів:

За інформацією Національного банку України (НБУ) з початку 2018 року фінансові установи видали українцям на 5% більше, ніж за той же період минулого року. Зараз загальна сума позик перевищує 80 млрд гривень.

І якщо раніше українці позичали на житло та автомобілі, то тепер все частіше беруть кредити поточні витрати - ліки, побутову техніку або мобільні телефони. Втім, банки в Україні хитрують із споживчими кредитами .

Журналісти "Сегодня" розпитали депутатів Верховної Ради, як вони планують свої бюджети і доводиться їм влазити в борги.

Нардеп Геннадій Кривошея, наприклад, радить українцям більше заробляти, щоб не доводилося позичати гроші.

"Потрібно більше заробляти. Людина повинна більше працювати, більше заробляти, щоб більше витрачати. ​​Так живуть в Європі", - говорить Кривошея.

Чи не влазити в боргове ярмо радить і Максим Бурбак. На його думку, кожній родині має допомогти планування бюджету.

"Завжди дивитися за своїми витратами, збиратися родиною і підраховувати, скільки можна собі дозволити. Але найголовніше - не радив би залазити в кредит", - вважає Бурбак.

А опитані парламентарі-фінансисти запевняють: банківськими картами, які дозволяють брати в борг, вони не користуються взагалі.

"Я не користуюся кредитом. У мене картка, на якій є залишок грошей. Я витрачаю в межах цього залишку. Ніколи не володів картками, які дозволяють влазити в борг", - розповів Віктор Пинзеник.

Нардепи зізнаються, що брали гроші в борг у банків тільки заради високоприбуткового бізнесу. Така ситуація була, наприклад, у Івана Винника. Правда, справи пішли погано і депутат заборгував банкам 300 мільйонів гривень.

"У мене немає досвіду, коли я брав би кредити на свої поточні витрати. Я був великим позичальником українських банків, був поручителем по ряду кредитів. Але всі ці речі робилися для покупки нерухомості або для створення бізнесу", - розповів Винник.

Але, як виявилося, більшість депутатів не можуть спланувати власні бюджети. Наприклад, Сергій Березнко і зовсім не розуміє, куди і яку суму витрачає - в його родині бюджетом завідує дружина. "Міністр фінансів" сім'ї Пинзеник - теж дружина, незважаючи на те, що в Кабміні аналогічну посаду займав чоловік.

Експерт інституту демографії і соціальних дослідження Людмила Черенько пояснює інтерес українців до надмірно дорогим кредитам накопиченням відкладених потреб.

"Люди, які відчули, що їх доходи дещо зросли, вирішили, що можуть реалізувати відкладену потреба, але, на жаль, не всі можу розрахувати фінанси", - відзначає експерт.

При цьому, за її словами, фіксувати зароблені і витрачені гроші все-таки потрібно. Щоб позбутися залежності від кредитних карток, аналітики радять українців протягом кількох місяців записувати витрати - все до дрібниць. Кажуть, що це допомагає виявити і викреслити зайві витрати. Такий аналіз дозволяє заощадити - наприклад, на великі покупки або подорож.

Нагадаємо, раніше в НБУ спрогнозували, що кредити для бізнесу в Україні рекордно подешевшають .

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Життя в кредит: українські депутати зізналися, чи беруть в борг". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация