Кремль в Астрахані: історія, опис кремля в Астрахані

  1. Кремль в Астрахані
  2. Легендарна Тридцятка, маршрут
  3. Похід по Криму - 22 маршрут
  4. Маршрути: гори - море

Астрахань і область

Кремль в Астрахані

Екскурсію по Астрахані слід почати з огляду її головної визначної пам'ятки - кремля. Ця унікальна пам'ятка привертає увагу численних туристів. З 70-х років XX ст. є одним з філій Астраханського музею-заповідника. Вам надається можливість познайомитися з унікальним зразком середньовічного фортифікаційного зодчества. Крім того, Ви можете оглянути деякі музейні експозиції. Круглий рік для відвідувачів відкритий етнографічний музей «Побут і культура народів Астраханського краю».

У теплу пору року вашій увазі також пропонуються виставки, представлені в Артилерійській вежі (інша назва Поточні) і в башті «Червоні ворота» (відновлена ​​в 1958-1960 рр.). Остання також цікава тим, що її третій ярус розташований на висоті 14,7 м. Там знаходиться оглядовий майданчик, з якого відкривається чудовий вид на територію Астраханського кремля і на центральну частину міста. У Поточні вежі серед іншого представлена ​​виставка, безпосередньо пов'язана з назвою вежі: «Історія тілесних покарань на Русі».

Після захоплення Астрахані Іваном Грозним російським військам необхідно було зміцнити свої позиції. У 1558 г. (саме цей рік вважається роком заснування Астрахані) на лівому березі Волги починається будівництво дерев'яної фортеці. Зараз русло Волги знаходиться далеко від стін кремля, але як видно з старовинних гравюр, в середні століття річка протікала в безпосередній близькості. З інших сторін фортеця була оточена притоками Волги. Це робило кремль неприступним. Дуже складно було пробратися до нього через болотисті, порослі очеретом берега.

Також слід враховувати той факт, що татари в ті часи не будували човнів. Тому підібратися до стін водним шляхом для них також було неможливим. Дерев'яна фортеця проіснувала більше 20 років, в 1582 році було вирішено замінити її на кам'яну. При будівництві виникли проблеми, справа в тому, що у Астрахані зростає зовсім мало дерев, тому випалювання цегли був скрутний, але вихід з положення був знайдений: використовувалися цеглини з руїн древньої ординської столиці Сарай-Бату. Очолювали будівництво московські майстри городового справи Михайло Вельямінов, Григорій Овцин і дяк Дей Губатий.

Стіни і башти були закінчені в 1598 р У деяких місцях їх товщина сягає 5,6 м, а висота більше 11 м. Частина веж були проїзними, інші - глухими. До наших днів збереглися три з восьми початкових веж (Житня, Кримська і Артилерійська), інші були відновлені в більш пізні періоди часу. Через вежу Водяні ворота (відновлена ​​в 1970 р) можна було підійти до річки і поповнити запаси води в разі тривалої облоги. Стіни мають бійниці не тільки у верхній частині, але також в середній і нижній. Це було нове слово в будівництві фортифікаційних споруд, вперше такі бійниці стали робити саме в Астраханському кремлі. У плані цитадель має вигляд прямокутного трикутника.

Здалеку видно соборна надбрамна дзвіниця (1900-1912 рр.), Вона підноситься над Пречистенскими воротами. На вершині дзвіниці красується семиметровий хрест, він був встановлений в 1990 р за допомогою вертольота. З XVII ст. Пречистенський ворота служили головними проїзними воротами, і зараз саме через них туристи можуть потрапити на внутрішню територію. Дзвіниця домінує над усіма іншими будівлями, висота її близько 80 м. Заходимо всередину і зліва бачимо величезний п'ятиглавий Успенський кафедральний собор з церквою-усипальницею в ім'я Володимирської ікони Божої Матері. Він вражає своєю красою та розмірами. Основні роботи завершилися в 1710 р Успенський собор по праву вважається одним з кращих зразків церковного зодчества XVIII в.

Поруч з ним бачимо лобне місце, а трохи далі - Архієрейське подвір'я, в якому колись жили митрополити. З іншого боку площі розташований Троїцький собор (1593-1603 рр.). Колись він належав до Троїцького монастиря, який був скасований і розібраний. Крім того, в Астраханському кремлі є ряд житлових будівель. Слід зазначити, що в давнину на внутрішній території жили звичайні люди: ремісники, церковнослужителі, військові. Крім збережених до наших днів кам'яних споруд, тут розташовувалися дерев'яні хати, лазні, сараї.

Говорячи про кремлі, хочеться відзначити, що в минулому він був не єдиною фортецею міста. Район на схід нього (в даний час іменується Білим містом) також був оточений стіною з вежами, а пізніше неподалік виник Земляний місто, який зміцнювався земляним ровом. У ті неспокійні часи оборонні споруди були дуже важливі. У XVII ст. Астрахань намагалися захопити війська калмицького хана. Але жителям міста вдалося відбити всі атаки ворога.

джерело:

Назад в розділ

Легендарна Тридцятка, маршрут

Через гори до моря з легким рюкзаком. Маршрут 30 проходить через знаменитий Фішт - це один з найграндіозніших і значущих пам'яток природи Росії, найближчі до Москви високі гори. Туристи нічого проходять всі ландшафтні та кліматичні зони країни від передгір'їв до субтропіків, ночівлі в притулках.

Похід по Криму - 22 маршрут

З Бахчисарая в Ялту - такої щільності туристичних об'єктів, як в Бахчисарайському районі, немає ніде в світі! Вас чекають гори і море, рідкісні ландшафти і печерні міста, озера і водоспади, таємниці природи і загадки історії, відкриття і дух пригод ... Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує.

Гірський туризм тут зовсім не складний, але будь-яка стежка дивує

Маршрути: гори - море

Адигеї, Крим. Вас чекають гори, водоспади, різнотрав'я альпійських лугів, цілюще гірське повітря, абсолютна тиша, снежники в середині літа, дзюрчання гірських струмків і річок, приголомшливі ландшафти, пісні біля вогнищ, дух романтики і пригод, вітер свободи! А в кінці маршруту ласкаві хвилі Чорного моря.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация