Кремль на зраді, Росія на межі катастрофи: що робити населенню, яке влада топить разом з собою

Поки російські депутати натужно розуміють, якими ж ще контрсанкціямі відповісти США, а чиновники рапортують про те, що загроза нових санкцій їм не страшна, в Кремлі вже готуються до найгіршого для себе улюблених розвитку подій.

Там одночасно «воюють» і з Заходом, і з власним населенням, на якому хочеться відігратися за всі свої провали і повну безпорадність.

Депутати розглянуть законопроект про антісанкціях 15 травня, після обговорення з експертами, заявив спікер Держдуми В'ячеслав Володін. Законопроект був внесений до Держдуми 13 квітня. Він передбачає заходи проти підтримують США держав, які встановили санкції проти окремих галузей економіки РФ, її юридичних і фізичних осіб. Проте до яких саме «дій» США повинні приєднатися країни, що ризикують потрапити під санкції, і в чому може полягати «підтримка рішень» США, документ не роз'яснює. За словами співрозмовника «Коммерсанта» в нижній палаті, офіційні відгуки з уряду на ініціативу поки не надходили ( «Держдума відповість Америці в травні» ).

Що, втім, і не дивно, так як засідають в уряді і Кремлі вже не до улюбленого популізму. Там готуються до того, що США можуть піти за найжорсткішим сценарієм в процесі введення нових санкцій проти Росії. Розглядаються дії на випадок санкцій проти держборгу і відключення Росії від SWIFT, продовжує РБК. Ще однією можливою мірою, викликає дуже серйозні побоювання, є блокуючі санкції проти найбільших російських банків - Ощадбанку і ВТБ, додало джерело, близьке до Кремля ( «До гіршого завжди готові» ).

Зараз економічні перспективи Росії найближче до сповзання в повній ізоляції від міжнародної фінансової життя. Іноземні економісти радять інвесторам взагалі нпрібліжаться до російських активів, щоб не втратити гроші в загострюється міжнародному конфлікті, повідомляє «Независимая газета». На цьому тлі добре помітно, як змінився репертуар публічних оцінок у російських офіційних осіб. Весь попередній тиждень вони воліли запевняти, що «ринок незабаром адаптується до зовнішніх умов», але тепер дають вже інші оцінки. При цьому, американські загрози нових санкцій навіть поки не реалізовані. Втім, за все так чи інакше розплачуватися буде населення. Нові санкції продовжать девальвувати курс рубля, міркує аналітик компанії «Алор Брокер» Олексій Антонов. А це запустить додатковий «інфляційний податок» з населення, від якого неможливо ухилитися. До кінця року інфляція з офіційних 3-4% може зрости до 6-7% ( «Загроза нових санкцій не налякала чиновників» ).

Що ж робити росіянам? Скуповувати долари і чекати інфляцію, радить «Московський комсомолець». «У найближчі тижні вартість долара може піднятися вище 65 рублів, а євро - вище 80 рублів. Така тенденція поверне економіку до стагнації », - вважає фінансовий аналітик FxPro Олександр Купцикевич. «Очевидно, що долар почав рух до курсу вище 70 рублів. Не виключено, що ЦБ доведеться підняти ключову ставку, тому існує ризик розгону інфляції вище 5% », - говорить аналітик AMarkets Артем Дєєв ( «Санкції уповільненої дії» ).

Росія переживає найглибшу зовнішньополітична криза у всій новітній історії країни після 1991 року. Тепер про це можна говорити з усією впевненістю. Не менш очевидне спостереження полягає в тому, що причиною цієї кризи стали систематичні зусилля російської влади, які влаштували «геополітичну перемогу» у вигляді сварки практично з усіма державами світу. Що ж ми маємо в підсумку, задається питанням «Нова газета». Кремль веде боротьбу на два фронти - один з них відкритий проти власного населення, яке зобов'яжуть допомагати страждаючим від санкцій «відповідальним бізнесменам», якому заблокують месенджери і яке знову готове втратити свої заощадження на тлі коливань валютних курсів. Важливо розуміти, що відбувається зараз насправді: над Росією опускається нова залізна завіса ( «Завіса опускається» ).

Що ж робити росіянам?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация