Криголам для Тимошенко: Навіщо Коломойський зустрічався з Саакашвілі

Тріпатріду Коломойському апатриди Саакашвілі вигідний виключно в одній поставиш: він повинен грати роль "жертви режиму". А якщо в цій ролі він буде виглядати блазнем, це буде ще краще Тріпатріду Коломойському апатриди Саакашвілі вигідний виключно в одній поставиш: він повинен грати роль жертви режиму

Колишній глава Дніпропетровщини нібито зустрівся з колишнім главою Одеської області в Швейцарії. Про побаченні в женевському готелі "Four seasons" "Українській правді" повідомило джерело з оточення Коломойського. "Прилетів, повечеряли. Сказав (Саакашвілі), що збирається йти (в Україні)", - досить сухо зазначив співрозмовник. "Джерело з оточення Коломойського" - це вже підозріло. Адже добре відомо вміння технологів Ігоря Валерійовича та його самого вкидати в інформаційний простір різноманітні цікавинки на зразок записів телефонних переговорів. Або заперечувати свої скандальні інтерв'ю, як це сталося в грудні 2015 року, коли він навідріз відмовився від сказаного авторитетному американському виданню Politico. І, з огляду на ймовірний інтерес Коломойського до всіх фігур, які здатні нашкодити особисто Петру Порошенко, женевська зустріч цілком реальна.

Зацікавленість Саакашвілі в поліпшенні відносин з впливовим олігархом зрозуміла: він шукає політичну підтримку на перспективу, а на найближчий час - висвітлення своєї діяльності "плюсами" Коломойського. Надіслати знімальну групу на прикордонний пункт Краковець йому нічого не буде коштувати, а для Саакашвілі - додатковий піар. І не тільки для нього. Зустрічати опального грузина їде ціла команда різношерстих політиків - Юлія Тимошенко, єврооптимісти, Юрій Дерев'янко, соратники по "Руху нових сил". А де Тимошенко, там і її вірні пажі з "Батьківщини". Тобто, від Саакашвілі в обмін на ефектну телекартинку потрібно небагато - голосно звинувачувати Порошенко. Це робити він вміє, так що женевські заколотники могли домовитися про взаємовигідну послузі. Буде вона одноразової або постійній основі, покаже час. Припустимо, що говорили про перспективні речі, адже Саакашвілі після повернення може бути затриманий, у нього можуть відібрати паспорт, згодом - депортувати до Грузії. І, хіба мало що трапляється з людьми без громадянства. Медіа-підтримка "плюсів" для нього точно не буде зайвою.

Вигода Коломойського також зрозуміла - помста за націоналізований "Приват". Але ставити на Саакашвілі у нього резону немає. Взагалі, для всіх ключових гравців в опозиційній ніші, фігура екс-глави Одещини в розкладах є зайвою. Він їм потрібен хіба що в ролі баламута. Вони просто мріють, щоб його не пустили, побили, а ще краще - посадили. Тоді ці панове зроблять Міхо своїм символом. А ось в якості партнера, а тим більше конкурента, нікому з них він не потрібен. Навіть єврооптимістам, які знають: Саакашвілі з його химерним характером недоговороздатний. Про це знає і Коломойський, але тут спрацьовує принцип "ворог мого ворога - мій друг".

А про ворожнечу Ігоря Валерійовича з Михайлом Ніколозович романи писати можна. 26 червня 2015 року Саакашвілі публічно розкритикував дії глави Державіаслужби Дениса Антонюка, якого пов'язують з Коломойським, після чого чиновника відсторонили від керівництва. Антонюк наскаржився на Саакашвілі в Генпрокуратуру і підкреслив: - через дії грузина йому було завдано збитків у розмірі 1 млн. грн. Візаві не довго тримав дулю в кишені і відповів: "Мені тільки цікаво, за який термін він вимагає мільйон, за яку упущену вигоду. Скільки конкретно йому платив Коломойський, щоб втричі більше брати за квитки на авіаперевезення". Йдеться про компанії МАУ, з монополією якої боровся Саакашвілі. Сам екс-глава Дніпропетровщини слів не добирав, і порівняв противника з собакою. Припустивши, що той діє не самостійно. "Коли собака без намордника когось кусає, потрібно карати і собаку, і, що важливо, її господаря. Собак в таких випадках присипляють. А в нашому випадку можна відправити післяплатою в Грузію, щоб він відповів за покусані там людей. Що стосується господаря, ми розуміємо, хто він ", - говорив тоді Коломойський. І збирався судитися з балакучим грузином. Той не заспокоювався і згадував ім'я олігарха, мабуть, частіше, ніж вітався.

Після того, скільки Саакашвілі залив за шкуру Коломойському, інший і згадувати про кривдника не захотів би. Але Ігор Валерійович не інший. Наприклад, коли у Міхо відібрали українське громадянство, він заступився за нього. Та ще й як пафосно: "Якщо мене коли-небудь позбавлять громадянства, то присутність в його компанії буде вельми почесно". Прямо на сльозу пробиває. Коли не знаєш, що фраза належить справжньою акулі бізнесу і впливовому політичному гравцеві.

Depo.ua , Розповідаючи про бенефіціарів акції "евробляхеров", писав про повернення Коломойського на велику політичну сцену . Зокрема, про його зацікавленості в партизанщини, яку проти влади ведуть окремі політичні сили. Коломойському може бути вигідно підігрівати протести і продукувати страшилки для електорату, зокрема, в цінову паніку. Але точно не під Саакашвілі, чия карта в Україні біта. Схоже, і екс-глава Одеської області, і учасники протестних акцій, нинішніх і майбутніх, в пазлі, який становить Коломойський, повинні грати роль криголамів для Тимошенко. Її перемога на виборах йому теж не потрібна, кого-кого, а Юлію Володимирівну він знає, як облуплену, але сам процес помсти Порошенко його, очевидно, задовольняє.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация