Крим входить до складу Росії

  1. Володимир Путін оголосив про те, що Крим входить до складу Російської федерації. У спеціальному зверненні...

Володимир Путін оголосив про те, що Крим входить до складу Російської федерації. У спеціальному зверненні він заявив про відновлення історичної справедливості і вніс пропозицію про створення двох нових суб'єктів - республіки Крим і Севастополя. Він дав зрозуміти, що на цьому захист російськомовного населення за кордоном не закінчиться.

Перед початком спеціального позачергового звернення президента Росії Володимира Путіна, де він повинен був оголосити про те, що Крим входить до складу Російської федерації, депутати навперебій розповідали, як вони раді тому, що відбувається. Сергій Железняк порівнював цей день з Днем перемоги, Світлана Горячева ділилася, як не очікувала, чи доживе до цього моменту, а Геннадій Зюганов називав Крим "святою землею". Багато парламентаріїв пов'язали на груди величезні банти з георгіївських стрічок вдвічі ширше звичайних, а в залі - мабуть, це були депутати Держради Криму - розгорнули прапори Севастополя.

Президент почав з проголошення того, що референдум "відбувся повністю відповідно до демократичних процедур і міжнародним правом". Волевиявлення жителів Криму на референдумі переконливо довело, що кримчани вважають себе росіянами, заявив Путін.

Він виголосив промову про військову славу Севастополя, зробив реверанс і в бік кримських татар, до яких, за його словами, була проявлена ​​жорстока несправедливість в радянські часи у вигляді депортації. Щоб ніхто не подумав, що Путін, не дай Бог, вибачається або якось особливо шкодує татарам, він додав, що репресії торкнулися представників багатьох народів, у тому числі російських людей.

Потім Володимир Путін перейшов до улюблених тем: розпаду СРСР і підступам американців. Саме створення України він, як з'ясувалося, вважає досить сумнівною справою. Після революції, заявив він, більшовики з різних міркувань ( "Бог їм суддя!") Включили до складу України землі південного сходу України, потім пішла і передача Криму за ініціативою особисто Хрущова, рішення це "було прийнято з очевидними порушеннями конституційних норм". "У жителів ніхто не питав, - нарікав Путін, - але вважалося, що це формальність, було неможливо уявити, що Росія і Україна можуть бути різними державами. Коли Крим виявився в іншій державі, тоді Росія і відчула, що її обікрали, пограбували. опустила голову і змирилася, проковтнула образу ".

З точки зору Путіна, то, що зараз відбувається - це відновлення історичної справедливості. Російський народ, сказав він, став після розпаду СРСР одним з найбільших розділених народів в світі.

Росія намагалася підтримувати добросусідські відносини з незалежною Україною, сказав Путін, але в той же час він повторив, що розуміє людей, що стояли на майдані. Тих, хто майдан влаштовував, російський президент вважає "неонацистами і антисемітами", "ідейними спадкоємцями Бандери, соратника Гітлера". Українців він мабуть не вважає до кінця за народ: "Ми не просто близькі сусіди, ми один народ. Київ - мати міст руських. Давня Русь - наш загальний витік, ми все одно не зможемо один без одного", - уклав він.

Історичні і політичні погляди Володимира Путіна, судячи з усього, не виходять за рамки стандартного набору поглядів, наявних в голові кожного середньостатистичного росіянина-патріота. У цьому наборі немає ніяких досліджень і оцінок, а є прості, як палиця, уявлення - Крим був відданий незрозуміло навіщо, Україна - взагалі не країна, а не зрозумій що, українці - це все одно росіяни, тільки говорять чудно, в Києві - суцільні неофашисти, що надихаються західними кураторами, та й самостійної політики там немає. Але все одно Росія, сказав Путін, готова співпрацювати з братнім українським народом. На умови, мабуть, визнання себе одним народом. "Крим був і залишиться і російською, і українською, і кримсько-татарським. Але він ніколи не буде" бендерівського ", - кинув з трибуни Володимир Путін. Добре було чутно - не" бандерівським ", а саме" бендерівського ", так зазвичай і вимовляють "в народі". Втім, скоріше, простота його промови здається і розрахована на простий пропагандистський ефект.

Глава держави зробив і прямий натяк на те, що просто так він братський народ не залишить. "Росія завжди буде захищати інтереси російськомовного населення, - вимовив він. - Однак насамперед сама Україна повинна бути готова гарантувати їх права. У цьому запорука державності України". Читати слід так: якщо Україна російському населенню нічого не гарантує, то про саму державність України треба буде поговорити предметно. "Не вірте тим, хто лякає вас Росією", - посміхнувся Путін українцям.

Не міг Путін не сказати і про ворожі сили Заходу на чолі з США, які "діють так, як їм заманеться, вибивають потрібні їм резолюції міжнародних організацій або зовсім їх ігнорують", влаштовують низку "кольорових революцій", цинічно використовуючи справедливе невдоволення людей, обманює Росію і погрожує санкціями. "Є підстави вважати, що політика стримування Росії триває. Нас намагаються загнати в кут, - нагнітав президент. - У випадку з Україною партнери перейшли межу".

Після такого крещендо вже можна було очікувати якогось кульмінаційного заяви. Про те, наприклад, що і Росії є що сказати і зробити у відповідь "партнерам", з перерахуванням, що саме. Але тут Володимир Путін несподівано закінчив: "Необхідно припинити істерику, відмовитися від риторики" холодної війни ", і визнати, що у Росії є національні інтереси, які потрібно враховувати і поважати". Пізніше він пообіцяв, що Кремль буде захищатися і реагувати на всі спроби дестабілізувати внутрішню стабільність через "п'яту колону".

"Будь-який інший варіант був би проміжним, тимчасовим і непевним, привів би до загострення ситуації", - охарактеризував Путін питання референдуму про приєднання. Двома тижнями раніше він оголосив на весь світ, що "варіантів приєднання Криму Росія не розглядає", але зараз навіть не став зглянутися до пояснень. Сказав і сказав, подумаєш. Путін - тепер уже можна - зауважив, що хоча російські війська в Крим і не вводилися, та угруповання, що там і так перебувала, була "посилена". І оголосив про внесення конституційного закону про прийняття до складу РФ республіки Крим і міста Севастополя як окремих регіонів. Тут же і договір підписали з прибулими владою Криму. Договір мають ратифікувати парламенти, але з моменту підписання договору Крим вважається увійшов до складу Росії.


Нагадаємо, приєднання Криму почалося після політичної кризи на Україні. Багатоденне протистояння мітингувальників і міліції в центрі Києва призвело до жертв і руйнувань. В кінці лютого українська опозиція всупереч домовленостям зробила силове захоплення влади в країні. Президент Віктор Янукович втік. З порушенням Конституції було затверджено новий уряд і в.о. президента. Більшість західних країн визнали легітимність нової влади.

У ряді регіонів, в тому числі в Криму, цю легітимність визнавати відмовилися. Місцева влада оголосила про проведення референдуму про статус республіки. Референдум також не відповідає Конституції України. Певну підтримку місцевій владі надали військовослужбовці Чорноморського флоту.

Переважна більшість жителів Криму висловилися за приєднання до Росії. Влада РФ підтримують це рішення. Більшість країн Заходу вважають його незаконним і будуть вважати Крим частиною України. Проти російських чиновників введені санкції.

Головними рушійними силами рішення російської влади було відновити історичну справедливість (як вони її розуміють), а також помститися Майдану. Теза "Російські своїх не кидають" через 23 роки після розформування Радянського Союзу втілився в життя.

Санкції російське керівництво не лякають. Про можливий арешт рахунків задумалися давно, з 2012 року Володимир Путін вимагає "націоналізації еліт". Чи не боїться Кремль і виключення з "великої вісімки", а також і всіх інших політичних санкцій. Путін переконаний, що діє правильно і що це головне.

Спостерігачі кажуть, що і кримська влада, і влада РФ могли діяти менш агресивно. На підготовку референдуму слід виділити більше часу, в бюлетені слід включити варіант збереження нинішнього статусу Криму, російської армії не було настільки активно вести себе на півострові. За фактом "відновлення історичної справедливості" пройшло в кілька істеричному форматі. Кримські та російські влади виправдовуються тим, що в умовах захоплення влади в Києві поводитися легітимно і обачно вони не могли.

Виділіть фрагмент з текстом помилки і натисніть Ctrl + Enter

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация