Крим вперше в історії став островом

Є точна символіка в тому, що саме в той день, коли Володимир Путін і Дмитро Медведєв знаходилися в Криму, прийшли нові повідомлення про відключення електроенергії на включеному Росією півострові Є точна символіка в тому, що саме в той день, коли Володимир Путін і Дмитро Медведєв знаходилися в Криму, прийшли нові повідомлення про відключення електроенергії на включеному Росією півострові. Одна справа - покладати квіти до меморіалів і відвідувати оперні фестивалі, і зовсім інша - добитися інфраструктурних покращень. Саме цього в Криму за три з лишком роки і не відбулося.

Про це пише публіцист Віталій Портников для Крим. реалії .

В тему - «Це - протест»: в 40 разів менше українців приїхали до окупованого Криму на відпочинок - Радіо Свобода

Крим і за час перебування в складі України особливими успіхами у створенні сучасної інфраструктури не відрізнявся. І тому, що цими успіхами не відрізнялася вся інша Україна, і тому, що навіть на її тлі Автономна Республіка Крим виділялася засиллям кримінальних кланів, що поділяли між собою півострів до самої російської окупації, та так і залишилися при владі і після. У цьому, власне, завжди полягала суть неписаних домовленостей між Києвом і Сімферополем: ми не втручаємося у ваші справи, а ви забезпечуєте стабільність на території «годування». Кримська автономія в Україні була перш за все автономією криміналітету - і для того, щоб домогтися змін на краще, було досить від цього криміналітету позбутися.

Російська анексія тільки зміцнила позиції кримінальних кланів. У той час, як решта України після 2014 року отримала реальний шанс змінитися, Кремль в буквальному сенсі слова законсервував Крим, залишивши його в руках різноманітних Аксьонових, Костянтинових і їх московських кураторів. Як керували півостровом різноманітні кримські клани в українські часи, ми добре знаємо. Чому щось повинно змінитися на краще зараз? Або Крим опинився у складі країни, в якій зжита чиновницька корупція, населення контролює владу, не пиляються бюджетні гроші, не надаються можливості друзям глави держави? Ніж який-небудь Ротенберг, який отримав можливість освоїти гроші на кримський міст, відрізняється від Януковича-молодшого або команди вихідців з Донецької області, що висадилася в Криму після 2010 року? Про які зміни на краще в Криму в такому випадку може йти мова?

Росія ( фашистська держава , Визнане 27.01.15 Верховною Радою країною-агресором), з точки зору розвитку Криму, сама поклала себе на прокрустове ложе створених анексією проблем. Вода з України більше не надходить, а це означає, що сільське господарство Криму, яка набула сучасного вигляду тільки після передачі півострова від РРФСР УРСР, фактично наказало довго жити. Санкційні режими України та країн Заходу практично позбавили Крим міжнародного авіаційного сполучення, круїзів, залізниці, автомобільних шляхів з материка, і при цьому влада Росії продовжують говорити про успіхи в туристичній галузі. Все, що Крим отримував природним шляхом через материк, зараз намагаються забезпечити за допомогою різноманітних мостів через море.

В тему - Крим виявився для нас пасткою - Незалежна газета

Але Крим не острів, а півострів. Можна як завгодно довго доводити, що насильницьке годування корисніше звичного прийому їжі. Але потрібно віддавати собі звіт, що анексія змінила не тільки кордони, а й природну зв'язок півострова з материком. Крим став «островом» - вперше в своїй історії, ніколи раніше Перекоп не був для нього ні державної, ні географічної, ні інфраструктурної кордоном.

Але є ще одне питання: а чи хоче російське керівництво розвивати Крим? Чи потрібна Володимиру Путіну «вітрина» його успіху? Схоже, це не Путін, а ми мислимо звичними стереотипами радянських часів, коли з НДР намагалися всіма правдами і неправдами зробити «соціалістичну цукерку» для науки Заходу. Для російського керівництва важливо не освоєння, а утримання території. Саме тому Абхазія або Південна Осетія лежать в справжнісіньких руїнах і вже ніяк не можуть служити прикладом для наслідування або хоча б умовної альтернативою для Грузії. У такі ж руїни «визволителі» поступово перетворять і Крим.

А Володимир Путін буде, як і раніше, незворушно їздити на півострів - відкривати обеліски і відвідувати концерти. В Абхазію ж він їздить.

Чому щось повинно змінитися на краще зараз?
Або Крим опинився у складі країни, в якій зжита чиновницька корупція, населення контролює владу, не пиляються бюджетні гроші, не надаються можливості друзям глави держави?
Про які зміни на краще в Криму в такому випадку може йти мова?
Але є ще одне питання: а чи хоче російське керівництво розвивати Крим?
Чи потрібна Володимиру Путіну «вітрина» його успіху?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация