Крим спотикання: вибори президента Росії розкололи українську політичну еліту (ФОТО)

  1. проблема виборів
  2. Крим спотикання
  3. «Це тупик»
  4. «Нездатні протистояти радикалам»

Україна змушена визнати результати виборів президента Росії - в іншому випадку влада не зможе вести переговори з Москвою. Про це заявила представник президента Порошенко у Верховній раді Ірина Луценко. Однак нардепи Ради не поділяють цієї думки.

Напередодні в парламенті був зареєстрований законопроект про нелегітимність результатів голосування в РФ. Експерти пояснюють ініціативу народних обранців стартує в наступному році парламентськими перегонами і необхідністю привернути до себе увагу.

Чи зможуть дві гілки української влади прийти до компромісу, розбирався RT.

проблема виборів

Депутати Верховної ради зареєстрували 19 березня проект постанови № 1 853 «Про заяву Верховної Ради України з приводу невизнання Україною легітимності виборів президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків і, відповідно, актів нелегітимно обраного на цю посаду особи».

Автори документа - глава фракції «Народний фронт» Максим Бурбак і його колега по партії Георгій Логвинський. У документі говориться, що Україна вважає нелегітимним обраного президента Росії і просить парламенти інших країн прийняти таке ж рішення.

«Звернутися до Ради Безпеки і Генеральну Асамблею ООН, парламенти іноземних держав, парламентські асамблеї і міжнародні організації із закликом не визнавати легітимність виборів президента Російської Федерації, їх результатів, правових наслідків і актів нелегітимно обраного на цю посаду особи, обмежити політичне і економічне співробітництво з цим особою », - йдеться в проекті постанови.

Таким чином українським депутатам пропонують відреагувати на той факт, що 18 березня вибори проводилися в Криму. Спікер Верховної ради Андрій Парубій закликав депутатів підтримати документ вже на цьому тижні.

«У Росії відбулися так звані вибори міжнародного злочинця Путіна. Окупант провів так звані вибори президента і на території окупованого Криму », - заявив Парубій під час погоджувальної ради в парламенті 19 березня.

Андрій Парубій
Андрій Парубій

Альтернативна думка висловила представник президента України Петра Порошенка в Верховній раді Ірина Луценко. Вона заявила 20 березня, що визнання президентських виборів в Росії нелегітимними спричинить за собою припинення переговорів з Москвою.

«Ми не зможемо з ним розмовляти і домовлятися з істотним і чутливим для нас позицій», - цитує її телеканал «112 Україна».

Луценко запропонувала компромісний варіант - не визнавати результати виборів тільки в Криму.

Крим спотикання

Рада вже зверталася до міжнародного співтовариства 1 березня з проханням не визнавати голосування в Криму, а також ввести санкції проти організаторів «незаконного» волевиявлення. Після того як понад 92% кримчан віддали голоси за Володимира Путіна , Офіційний Київ вирішив відновити свої зусилля.

Президент України Порошенко звернувся до західних партнерів з проханням не визнавати результати виборів на півострові.

«Очікую, що в підсумковому звіті міжнародної місії буде чітко позначена незаконність проведення російських виборів на території українського Криму», - цитує слова Порошенка прес-служба президента України.

У Раді Федерації відповіли на слова Порошенка. «Нам все одно, чи визнають Порошенко і його союзники вибори в Криму. Від цього нічого не зміниться, тому що Крим - територія Росії.

Кримчани чотири роки тому стали росіянами. Вони вибирають президента за російськими законами. Тому думка Порошенко і його союзників в цьому плані нас не цікавить », - підкреслив у бесіді з RT перший заступник голови комітету Ради Федерації з міжнародних справ Володимир Джабаров.

Поки про невизнання виборів президента Росії на півострові заявили тільки Франція і Литва.

Голосування на виборах президента РФ на виборчій дільниці в Криму
Голосування на виборах президента РФ на виборчій дільниці в Криму

Крим завжди був подразником для країн ЄС, заявив в бесіді з RT депутат Держдуми від Севастополя Дмитро Бєлік.

«Політика Євросоюзу щодо півострова на сьогоднішній день нагадує маятник. З одного боку - жорсткі європейські політики, з іншого - громадськість, яка відвідує Крим, щоб своїми очима побачити, як і чим живе півострів.

Безумовно, думка Заходу на рішення мільйонів росіян, які проголосували за Володимира Путіна, ніяк не впливає », - підкреслив парламентарій.

Міжнародні спостерігачі визнали вибори в Криму прозорими і чесними.

«Вибори були прозорими, організованими на високому рівні, порушень я не помітив», - розповів на прес-конференції в Сімферополі німецький представник, глава фракції Лівої партії в парламенті міста Квакенбрюк Андреас Маурер.

Читайте також: Фінський спостерігач про вибори в Криму: найдемократичніша місце на планеті

«Це тупик»

Українські депутати придумали цю ініціативу самі, навряд чи «подібну нісенітницю» їм би порадили західні партнери, заявив RT президент Центру системного аналізу та прогнозування Ростислав Іщенко.

«Вони зроблять гірше тільки собі, оскільки самі потребують переговорів з Росією. Все на Україні пішло шкереберть, тому там може бути прийняте будь-яке рішення », - оцінив експерт ймовірність прийняття закону.

У листопаді 2017 року Андрій Парубій вже пропонував розірвати дипломатичні відносини з Росією, але тоді міністр закордонних справ України Павло Клімкін заблокував це рішення.

За словами джерела RT в українському МЗС, глава відомства виступає проти визнання виборів президента Росії нелегітимними.

«Це тупик, оскільки після такого рішення ніяких контактів між Україною і Росією бути не повинно. Але це неможливо. Допомога Росії нам потрібна, наприклад, під час переговорів про звільнення заручників з території ДНР і ЛНР. У Росії працює близько 2 млн українців, як бути з ними? »- заявив співрозмовник RT.

Павло Клімкін
Павло Клімкін

Однак благі наміри міністра закордонних справ дещо розходяться з його справами, відзначають експерти. Так, 19 березня Клімкін в Брюсселі передав своїм колегам список з 140 осіб, які причетні до організації виборів в Криму.

Україна введе проти них персональні санкції, заявило джерело RT в партії «Блок Петра Порошенка».

Джерело RT в партії «Народний фронт» говорить, що розчарований реакцією Володимира Путіна на зрив голосування на Україні - президент Росії заявив, що жодних заходів у відповідь не буде.

«Ми розраховували, що жорстку відповідь дозволить натиснути на депутатів і на цій хвилі не визнавати вибори в Росії», - повідомив співрозмовник RT.

Джерело RT в партії «Блок Петра Порошенка» називає законодавчу ініціативу колег спробою піару.

«Вони роблять гучні заяви та намагаються підвищити свій політичний рейтинг. Про наслідки такого кроку ніхто не думає, а відповідати в кінцевому рахунку доведеться уряду. Таким чином "Народний фронт" підкреслює, що президент і його оточення мало роблять для залучення Росії до відповідальності », - зазначив співрозмовник RT.

Такий інтерес українських політиків до голосування в Росії експерти пов'язують з наближенням президентських і парламентських виборів.

«В українському парламенті регулярно публікують радикальні антиросійські законопроекти з популістських міркувань. Робиться це з прицілом на вибори, які пройдуть в країні в наступному році », - зазначив в інтерв'ю RT провідний науковий співробітник РІСД Олег Неменский.

«Нездатні протистояти радикалам»

На думку експертів, після недопуску громадян Росії в дипломатичні установи для голосування на президентських виборах України не пристало говорити про нелегітимність.

«Дії України, яка не допустила громадян Росії до виборів на своїй території, є нелегітимними. Українська влада не здатні протистояти радикалам, які своїми діями підміняють закон.

Правильно було б виключити Україну з участі в Віденської конвенції, оскільки вона не виконує взяті на себе зобов'язання », - підкреслив у бесіді з RT директор Інституту миротворчих ініціатив і конфліктології Денис Денисов.

Як заявили в прес-службі російського зовнішньополітичного відомства, подібні дії «не вкладаються в загальноприйняті уявлення про цивілізованих країнах».

Читайте також: Всі активи «Газпрому» на Україні заарештовані і передані в бюджет

«Вжиті кроки суперечать не тільки Віденським конвенціям про дипломатичні і консульські зносини, а й міжнародним правозахисним нормам, зокрема, положенням Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року», - йдеться в повідомленні.

Віце-спікер Держдуми Петро Толстой заявив, що російські дипломати піднімуть питання про недопуск громадян Росії до виборчих дільниць на Україні в ОБСЄ і ПАРЄ.

«Ми це так не залишимо, будемо говорити про це на всіх майданчиках: і в ОБСЄ, і в ПАРЄ, і на наших міжнародних зустрічах. Будемо показувати партнерам на конкретних прикладах, чого варто нинішня українська влада », - цитує Толстого РІА Новини.

У зв'язку зі сформованою ситуацією уповноважений з прав людини в Росії Тетяна Москалькова направила офіційні листи в ООН, ОБСЄ і Рада Європи.

Анна Голубченко, Дмитро Федоров

У Росії працює близько 2 млн українців, як бути з ними?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация