Кримські кольорові голуби

  1. Кримські кольорові голуби.

Перейти в зміст розділу: Все про домашніх голубів

Читати: породи голубів

Кримські кольорові голуби.

Кримська війна 1853-1856 рр. чи не звела нанівець чудову породу кримських голубів. Історія зберегла імена двох солдатів І. Єгорова і В. Одинцова, які врятували породу від повного винищення. Вони вивезли з обложеного Севастополя невелика кількість голубів, тримали їх в обозі, а після зняття облоги повернули в місто. Збережені солдатами голуби стали генофондом для відродження породи кримських голубів.

Після укладення Паризького мирного договору в тому 1856 почалося відновлення Севастополя. Життя входила в нормальне русло у всіх своїх проявах, включаючи захоплення людей. В. Одинцов, демобілізувавшись, зайнявся розведенням голубів. Він ділився птахами з голубівників міста і навколишніх поселень. Таким чином вони потрапили до Сімферополя. Високі льотні якості голубів були оцінені по достоїнству. Їх стали розводити не лише на Кримському півострові, але і в інших містах європейської частини Росії.

Під час Громадянської війни (а в Криму вона була особливо запеклою) поголів'я голубів було винищено. Любителі збирали в кінці 20-х років випадково вцілілі в селах екземпляри, але відновити породу повністю знову не вдалося. Розпочалася Велика Вітчизняна війна.

Три десятиліття про кримських голубів ніхто не згадував, і лише на початку 50-х років група голубівників Сімферополя звернула на них серйозну увагу і поставила собі за мету відродити породу, повернути їй колишню славу.

У 1987 р Сімферопольські голубівники були запрошені на ювілейну виставку голубів в Москві. Вони привезли в столицю колекцію кримських голубів. Особливий успіх мали голуби В. Ф. Балакіна, що демонстрував білих космоногіх, червоногрудих, золотогрудого, сизих і кольору кави. Колекція отримала срібну медаль, а її власник - почесний диплом. Вітчизняна порода кримських голубів зайняла почесне місце серед порід Української РСР.

У сучасних кримських голубів хороша орієнтація в польоті і міцна конституція. Крила щільні довжиною 25-27 см, у розмаху досягають 71 см. Хвіст довжиною 15 см, складається з 13-15 пір'їн. Крила лежать на хвості. Голова округлена з чубком-коронкою. Дзьоб завдовжки 15-17 мм, світлий. Очі сріблясто-сірі, але зустрічаються і кольору кукурудзи.

Стабільною забарвлення оперення порода ще не має. Особливу групу складають лохмоногіе голуби, серед них є золотогрудого і червоногруді (мідно-червоні), червоно-строкаті, шиферні, сизі, лимонні і білі. Золотогрудого і червоногрудих можна віднести до групи кольорових голубів. У перших основне оперення горіхове, голова, шия і груди золотисті з переливами на шиї, у других такий же малюнок оперення, тільки основне забарвлення чорно-синя. Очі у них сріблясто-сірі. Чисельність кримських голубів невелика, тому вони все ще знаходяться під загрозою зникнення. До того ж багатьох вивозять з Криму в інші міста країни.

В останні роки житель Сімферополя С. В. Чугуїв вивів лінію чубатих лохмоногіх голубів кольору шиферу, зараз він створює другу лінію - сріблясто-шиферних. За зовнішнім виглядом ці голуби - живі статуї. Над встановленням стандарту і стабільності забарвлення оперення працює молодий талановитий голубівник-любитель С. Н. Кугот.

Джерело: П.І. Патока, Якщо ви любите голубів. К, «Урожай», 1991, стр.65-67.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация