Критика картини Глазунова Два князя

Вражає примітивність композиції.
Від лівого краю картини до правого проходить синьо-зелена смуга іншого берега річки. Зліва цієї горизонталі і праворуч сполохи червоного кольору. Посередині порожній простір. Яка нудьга для ока. Немов ваги на одній лінії. Коні на яких сидять вершники іграшкові, в них немає ніякого хвилювання, занепокоєння. Біла Коняшко, біла сорочка хлопчика, іграшковий плащ, золоті обладунки - хороша ялинкова іграшка. Такі ж маленькі іграшкові стіни і башти. Вершники знаходяться на іграшковому зеленому пагорбі на якому біленькі квіточки. За пагорбом на рівні кінських копит видно шоломи казкових тридцяти трьох богатирів Чорномора, які всі однакові і нічого не роблять. Причому за кольором ці шоломи зливаються з річкою. Ці шоломи звичайно цитата з ікони Битва суздальців з новгородцамі.Все понарошку. Гладка порожня поверхню річки, як простирадло, і теж від краю до краю. Ніякого руху, хвилювання, контрастів. Нудно. Вдалині по правому краю картини горить степ. Колір вогню і плаща перегукуються між собою. Є єдність. Виходить, що пожежа в степу справа рук цього іграшкового тата князя. А плащ немов з ікони робить його майже архангелом, який влаштував пожежу як відплата комусь далеко. Хоча жодної людини не видно. Вказуюча правиця особливо підкреслює рукотворность пожежі. '' Дивись синку, ось так треба палити ... ''
Брудне небо. У правому верхньому куті брудне хмара у вигляді біжить полузайца, полупса з витріщеними риб'ячими очима.
У лівому кутку червоне з чорним, плащ і чорний кінь, і в правому куті червоне з чорним, полум'я і дим. Нудна симетрія. Якщо ж на картині зображено стихійне лихо, то мешканцям посада турбуватися нема чого, вогонь через спокійну широку річки не перекинеться.
Небо в якихось одноманітних хмарах. Це не небо '' Над вічним спокоєм '' Левітана, картина якої можна присвячувати музику, як це зробив Рахманінов.
Картина Глазунова "Два князя штучна, надумана і непереконлива. Ніякої музики душі. Все на публіку.
Якщо актор буде Тараща або закочувати очі, заламувати руки, завивати і влаштовувати істерики, нібито зображуючи сильні почуття, то це поганий актор. Такі ж погані картини Глазунова з виряченими очима і перекошеними пиками. Ні кольору, ні композиції. Пішло.


рецензії

Так, надто театральна композиція. Справа пожежа в степу, ви сказали. Там, мабуть, горить якесь село, але суть не в цьому; на такій відстані вогонь не може таким величезним і червоним (хоча авторський декоративний хід зрозумілий)))
Валерій Ланин 02.10.2017 4:06 Заявити про порушення до речі, "33 богатиря" фігурують не у одного Глазунова. Якщо ви пам'ятаєте картину Мосіна, Брусилівського з Леніним на трибуні, там вони теж є, але справа)))
Валерій Ланин 08.10.2017 00:04 Заявити про порушення
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация