Криза в Вірменії: на чиєму боці армія?

Чи втрутиться армія Вірменії в конфлікт Нікола Пашиняна і парламенту республіки, прокоментував "Правде.Ру" військовий експерт Гурген Хажакян. Чи втрутиться армія Вірменії в конфлікт Нікола Пашиняна і парламенту республіки, прокоментував Правде

Парламент Вірменії 2 жовтня ухвалила поправки в регламент Національних Зборів, які унеможливлюють розпуск парламенту, необхідний Пашіняну для проведення позачергових виборів. Зауважимо, що в парламенті партія Пашиняна "Елк" має всього дев'ять місць і, щоб проводити реформи, йому потрібні позачергові вибори.

У відповідь на дії парламенту Пашинян викликав на вулиці населення Єревана, яке скандували "Республіканці ( партія Сержа Саргсяна ) Забирайтеся! "І" Зрадники! ". Тут же на площі Пашинян звільнив членів кабінету, партії-висуванці яких голосували за проект. Вийшовши з парламенту, де він вів переговори, прем'єр запевнив своїх прихильників, що парламентські політичні сили не будуть висувати свого кандидата на пост прем'єра після його вимушеної відставки - як вияв згоди з пропозицією Пашиняна щодо подолання кризи.

Нагадаємо, що пропрем'єрська рух "Мій крок" впевнено, більш ніж з 81% набраних голосів, виграло 9 вересня, вибори в Раду старійшин Єревану і отримало пост столичного мера. Вуличне тиск до сих пір не раз забезпечувало Пашіняну перемогу над парламентом, як буде цього разу?

Події в Вірменії коментує для "Правди.Ру" з аслуженний журналіст Вірменії, кавалер ряду інших державних нагород, військовий експерт Гурген Хажакян.

- Те, що зараз відбувається в Вірменії нагадує криза в Росії 1993 року , Який закінчився розстрілом парламенту. У разі ситуації з Вірменією чи доречні такі аналогії?

- Я вважаю, що ці аналогії абсолютно недоречні. Оксамитова революція, яка відбулася в Вірменії в цьому році за десять днів квітня, для Вірменії, для колишніх країн Радянського Союзу - це унікальний досвід. Про це нещодавно сказав, виступаючи з трибуни Генасамблеї ООН, генеральний секретар ООН Антоніу Гуттерріш. Він зазначив, що цей унікальний приклад того, як молоді люди абсолютно безкровно, під гаслом любові і злагоди зробили революцію, що це революція любові.

За десять днів цієї революції не те що жодної краплі крові не пролилося, навіть ляпаса нікому не дали. Хіба це можна порівнювати з розстрілом парламенту в Росії в 1993 році! Вчора пан Пашинян на багатотисячному мітингу, за моєю оцінкою на сорок-п'ятдесят тисяч, сказав, що наша революція - це революція любові і поваги, і закликав присутніх посміхатися представникам тих політичних сил, які проголосували за прийнятий вчора закон: "Будь ласка, ніякого насильства, ніяких образ - посміхайтеся ".

Якщо Нікол Володимирович Пашинян, як керівник держави це говорить - це вже, вибачте, не жарти. Нещодавно пройшли вибори мера Єревана. Більше 81% виборців віддали голоси за ту людину, яку висувала партія, це рух "Мій крок" на чолі з Ніколом Пашіняном. Такий відсоток був забезпечений дійсно безпрецедентним - з 1991-го року - чесним і непідкупним голосуванням, і такий рейтинг говорить про практично всенародну підтримку. У Вірменії його підтримують, якщо строго взяти - як мінімум 81%, а у вірменській 7-8 мільйонної діаспорі практично 100%.

- На чию сторону - прем'єра чи парламенту постане армія?

- За Конституцією Республіки Вірменія, армія існує для захисту країни від зовнішніх загроз. І армія не має права втручатися в якісь внутрішні справи. На жаль, як показує розслідування, в березні 2008 року , Коли було вбито десять мирних демонстрантів , Був відданий секретний наказ задіяти армію. Цього ніколи не повториться. Неважливо, які йдуть процеси, запам'ятайте, вірменський солдат - він захисник. Знаєте, я з вами розмовляю, і в вікно ось зараз бачу, як тільки що проїхала машина, на її задньому склі написано "Дякую тобі, вірменський солдат!". Зараз зв'язок армії з народом дуже велика, такої сильної зв'язку, такої любові до армії не було ніколи.

- Скажіть, на ваш погляд, хто рулить Ніколом Пашіняном?

- З усією повагою до вас, і до вашого сайту, який впливовий і популярний, але раз ви використовували подібну термінологію, то я вам скажу наступне: їм "рулять" як мінімум 81% населення. Тобто, ніхто сьогодні не може привести реальних доказів, що за Пашіняном хтось стоїть - наприклад, Кім Чен Ин, або якийсь південноазійський імператор.

Я думаю, що для пострадянських країн 81% при чесних виборах - це фантастичний показник. Запитайте будь-яку дитину на вулиці - нічого не підтасовано, все було чесно і ніяких хабарів.

Як повідомляла "Правда.Ру 8 вересня відбулася друга в цьому році зустріч Володимира Путіна з прем'єр-міністром Вірменії Ніколом Пашіняном. Цей політик определнного колами вважається прозахідним, його курс буде визначати багато політичні процеси в регіоні. Але, разом з тим, важливо відзначити, що ще на самому початку протестних мітингів у квітні вірменський лідер неодноразово заявляв , Що Росія була і залишається дружньою, братньою країною для Вірменії.

Нікол Пашинян прийшов до влади в квітні поточного року в результаті вуличних протестів проти призначення екс-президента Сержа Саргсяна прем'єр-міністром Вірменії. Вірмени називають ці події "революцією любові та злагоди". Пашинян очолив парламентську республіку, маючи всього дев'ять місць в парламенті. Тепер він повинен провести позачергові вибори, щоб легітимізувати своє становище.

Фото: wikimedia commons

Читайте по темі: Як Саргсян продав Вірменію і що з цього вийшло

Навіщо Москва йде на поводу у Єревана

Вірменія атакувала ОДКБ. З яких мотивів?

Вуличне тиск до сих пір не раз забезпечувало Пашіняну перемогу над парламентом, як буде цього разу?
У разі ситуації з Вірменією чи доречні такі аналогії?
На чию сторону - прем'єра чи парламенту постане армія?
З яких мотивів?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация