Криза позаду. Гроші в банкоматах

  1. Орфографічна помилка в тексті:

29 вересня 2008, 10:34 Переглядів: 29 вересня 2008, 10:34 Переглядів:   Незважаючи на виниклу паніку, у головного офісу банку на вулиці Артема ексцесів не сталося

Незважаючи на виниклу паніку, у головного офісу банку на вулиці Артема ексцесів не сталося ..

У цьому переконалася "Сегодня", пройшовшись вчора по центру міста. Зняти гроші із зарплатних карток вдавалося, на жаль, далеко не скрізь. З п'яти точок (на проспекті Титова, в "Білому Лебедя" (2), на "Ізумруд" і проспекті Ватутіна) гроші в першій половині дня в неділю можна було отримати тільки в одному банкоматі - біля центрального офісу банку, на перетині проспекту Ватутіна і вулиці Артема. Тут опівдні утворилася черга з двадцяти чоловік. І хоча вона була набагато менше п'ятничної, багато вважали за краще не витрачати свій час. Донеччани хоч і неохоче, але вдавалися до послуг терміналів інших банків.

"Я зняв шістсот п'ятьдесят гривень в" Райффайзен-Аваль ", - розповів" Сегодня "Андрій. - І зрозумів, що втратив близько семи відсотків, цілих сорок п'ять гривень!" Щоб скоротити втрати, люди досвідченим шляхом (знімаючи малі суми) почали перевіряти, на яких банкоматах відсоток комісії менше. Хоча деякі були готові і зовсім не дивитися на відсотки, аби швидше отримати свої кровні. "Та мені вже все одно, аби гроші отримати", - пояснила свою готовність до незапланованих втрат вчитель Оксана Іванова.

Тим часом, ситуацію, що виникла навколо найбільшої фінансової установи регіону, прокоментували обласна влада. На думку губернатора Володимира Логвиненка, проблема створена штучно. При цьому вона потребує термінового особистого втручання Голови правління банку - Володимира Матвієнка. "Саме він, як керівник, повинен бути сьогодні в гущі подій, серед людей, які довірили банку свої заощадження, а зараз дуже стурбовані їхньою долею і змушені в нескінченних чергах біля банкоматів витрачати свій час, здоров'я", - цитує слова Логвиненко його прес- служба. На думку Логвиненко, Володимир Матвієнко "повинен особисто пояснити людям, що причин для паніки немає, як і немає передумов для сумнівів у стабільності одного з найбільших банків України".

ПОГЛЯД З КИЄВА: БАНК досить стійкий

Українські банкіри вельми неохоче коментують ситуацію, що склалася навколо "Промінвестбанку", а якщо і говорять щось, то на умовах анонімності. Навіть глава Асоціації українських банків Олександр Сугоняко не захотів говорити на цю тему, пославшись на недостатню інформованість і порекомендував передзвонити йому в понеділок.

У той же час один з відомих банкірів, який попросив не називати його ім'я, повідомив нам, що у "Промінвестбанку" дійсно можливі проблеми з ліквідністю: перевищенням кредитів над депозитами. "Банк прокредитував кілька великих довгострокових (до 5 років) державних проектів в сфері енергетики і машинобудування, - сказав нам джерело.- У той же час він привернув депозити на більш короткі терміни (до 1 року). Тепер, коли вкладники масово кинулися знімати гроші , у банку виникли труднощі. Але говорити про банкрутство - передчасно ".

"Я не хочу коментувати чутки про те, що" Промінвестбанку "зараз складно взяти короткострокові кредити, щоб розрахуватися з вкладниками, які масово кинулися забирати свої гроші. Скажу лише, що диму без вогню не буває. Однак упевнений: настільки потужний банк досить стійкий" , - такою є думка члена правління ще одного великого українського банку. У прес-службі "Промінвестбанку" "Сегодня" запевнили, що ситуація під контролем. У Донецький регіон терміново перекидають готівку з інших філій, щоб погасити виниклу паніку (традиційні дії в таких випадках - Авт.) І не допустити її поширення на всю країну. А виникли проблеми пояснюють підступами якихось сил, яка має намір таким чином знекровити і потім прибрати до рук Промінвестбанк, який його керівництво відмовилося продавати.

ЦЕ УДАР ПО ВСІЙ БАНКІВСЬКОЇ СИСТЕМИ

У "Промінвестбанку" повідомили, що за минулі п'ятницю-суботу було знято грошей в такому ж обсязі, як за цілий тиждень. "Сьогодні у нас є гроші на виплати - Національний банк підтримав нас ще в п'ятницю 35 мільйонами гривень, - заявила нам начальник відділу розвитку і реклами головного управління ПІБ в Донецькій області Олена Гончарик - Банкомати в неділю завантажені, в Донецьку точно немає ніяких проблем з видачею . за всі 29 філій по області ручатися не можу, але до сьогоднішнього дня всі проблеми, якщо, звичайно, вони є, повинні бути вирішені ".

А керівник роздрібного корпоративного бізнесу Донецького РУ "Приватбанку" Дмитро Кравченко у коментарі "Сегодня" висловив жаль, що ситуація, що виникла в п'ятницю, негативно відбивається на банківському ринку в цілому. "Проблеми з одним банком наносять необґрунтований збиток і іншим фінустановам через падіння репутації всієї банківської системи, - вважає він - Хоча сьогодні банківська система надійніша і сильна, ніж, наприклад, ще чотири роки тому".
Шановні читачі, зіткнулися ви з будь-якими проблемами при отриманні виплат з Промінвестбанку? Пишіть в коментарях

джерело: Сьогодні-Донбас

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Криза позаду. Гроші в банкоматах". інші Новини Донбасу дивіться в блоці "Останні новини"

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Шановні читачі, зіткнулися ви з будь-якими проблемами при отриманні виплат з Промінвестбанку?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация