«Круглий» балет зробив людей щасливішими

Public Domain

Психологи вивчили вплив танцю на настрій людини і виявили, що коли люди дивляться на округлі фігури і рухи, вони відчувають себе більш щасливими у порівнянні з тим, коли вони дивляться на незграбні. Крім того, дослідники підтвердили, що, як і музика, танець може викликати емоційні переживання у глядачів, які проявляються у вигляді образів і пробудження особистих спогадів. Стаття вчених опублікована в журналі Acta Psychologica.

Команда психологів створила 203 чорно-білих німих відео, тривалістю шість секунд, на яких була зображена балерина світового класу під час свого виступу. Експериментатори розмили її обличчя на записи, щоб вся увага була сконцентрована на танцювальних рухах. 83 добровольця (середній вік 23 роки), з яких ніхто раніше не займався балетом, переглядали короткі кліпи і оцінювали, як вони змушують їх почуватися (1 - дуже негативно, 7 - дуже позитивно).

Все відео були поділені на дві категорії: що містять «круглі» позиції і не містять їх. Під округлістю в даному випадку розуміється форма, яку «малює» нога, в той час як балерина приходить до фінальної позу арабеск або аттитюд (одні з основних поз класичного танцю).

A, B, C - круглі позиції

Julia F. Christensen et al / Acta Psychologica, 2016

Проаналізувавши відповіді учасників, вчені помітили, що кліпи, що містили круглі фігури танцю, викликали в учасників дослідження більш позитивні емоції. Це спостереження було найбільш яскраво виражено, коли був присутній аттитюд з ногою, зігнутою ззаду - attitude derriere (середнє значення для відео, де він був і де його не було, - 5,155 і 4,470 відповідно; p

Також дослідники попросили 15 добровольців відповісти, чи викликає у них демонструється танець будь-які сильні емоції. Психологи заздалегідь попросили учасників не інтерпретувати руху балерини і не намагатися вгадати їх зміст. У підсумку, 9 з 12 осіб повідомили про емоційної реакції. Крім того, один учасник повідомив про виникнення образів ( «Я навіть розповів собі історію, чому танцюрист робить сумні руху і поспівчував йому»), а ще один про автобіографічних спогадах ( «Коли я відчув негативну емоцію, це було тому, що сумні кліпи змусили мене думати про ситуаціях, в яких мені було сумно »).

Психологи говорять про те, що танець, як і музика, впливає на настрій людей, і висувають теорію про те, що це може бути пов'язано з реакцією стовбурової частини мозку або «зараженням» емоціями. «Гострі» фігури в даному випадку викликають менше позитивних емоцій через можливу активації мигдалеподібного тіла, яке відповідає за реакцію на навколишнє середовище, в тому числі і на загрози, і сприймає незграбні руху як небезпечні.

Христина Уласович

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация