Круглий стіл: "Внесок Росії в формування і розвиток ідей гуманізму і їх втілення"

Москва - У московському центрі «Гуманітарум» Регіональної делегації Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) пройшов круглий стіл, присвячений внеску, який Росія внесла в розвиток ідей гуманності і формування міжнародного гуманітарного права (МГП).

Експерти торкнулися історичні, правові, дипломатичні та культурні аспекти теми. Зокрема, обговорювалися внесок Росії в формування МГП і принципу гуманності, російська ініціатива на Гаазьких мирних конференціях і подальше становлення МГП, роль дореволюційних російських учених у розвитку МГП, гуманітарна діяльність в Росії, принципи МГП, закладені в російській військовій доктрині і розвиток військової хірургії.

«Російська правова думка була присвячена проблемам війни і миру починаючи з самого становлення Русі як держави. Перші положення про мир і дружбу можна було знайти вже в угодах слов'ян з Візантією, також деякі думки простежуються в «Повчанні ...» Володимира Мономаха », - розповіла Євгенія Замахіна, аташе правового департаменту МЗС Росії.

Подальший розвиток цих ідей втілилося в ініціативу щодо заборони вибухають куль, які приносили сильні страждання пораненим. Важливо, що ці кулі були розроблені російськими військовими інженерами, і сама Росія згодом виступила з бажанням їх заборонити. Результатом цієї заборони стало підписання Санкт-Петербурзької декларації 1868 року, яка є однією з найважливіших віх в становленні сучасного МГП.

Результатом цієї заборони стало підписання Санкт-Петербурзької декларації 1868 року, яка є однією з найважливіших віх в становленні сучасного МГП

«Санкт-Петербурзька декларація 1868 року став першим міжнародним документом, який поклав основу подальшої кодифікації корпусу норм, що регулюють саме ведення військових дій», - зазначив у своїй доповіді Узейір Маммадов, доцент кафедри міжнародного та європейського права Казанського федерального університету.

Наступний важливий етап - Гаазька мирна конференція 1899 і 1907 років, провідну роль в яких зіграв відомий російський юрист Федір Федорович Мартенс.

«Задумана як конференція з роззброєння, перша Гаазька конференція перетворилася в конференцію світу. Вперше на такому рівні і в такому масштабі були кодифіковані існуючі тоді міжнародні звичаї в сфері врегулювання суперечок і в області законів і звичаїв сухопутної війни. В результаті було прийнято три конвенції і декларації », - пояснила Ольга Глікман, доцент кафедри міжнародного права МДІМВ МЗС Росії.

У свою чергу про внесок дореволюційних російських учених у становленні основ МГП розповів доцент кафедри міжнародного права Санкт-Петербурзького державного університету Віталій Іваненко.

Про зародження і розвитку гуманітарного руху в Російській імперії говорив Борис Іонов, експерт Російського Державного Гуманітарного Університету. «У Росії основними дійовими структурами, які здійснювали гуманітарну діяльність були церква, держава і приватні особи. До приватним особам віднесемо і неурядові організації ... Саме в 19 столітті, ідеї, які розвивалися в столітті Просвітництва стають загальними, проникають в різні шари суспільства і, в тій чи іншій мірі, знаходять свою матеріальну реалізацію ».

Саме в 19 столітті, ідеї, які розвивалися в столітті Просвітництва стають загальними, проникають в різні шари суспільства і, в тій чи іншій мірі, знаходять свою матеріальну реалізацію »

Історії Російського Червоного Хреста і видатних гуманітарних діячів присвятив свій виступ Олег Чистяков, начальник відділу науково-довідкового апарату Російського державного військово-історичного архіву.

«Згідно з першим статутом товариства Червоного Хреста, головна мета його - це сприяти під час війни в догляді за пораненими і хворими війнами і доставляти їм у міру засобів своїх як лікарське, так і будь-якого роду соціальна виплата ... Після утворення товариства число його членів стало рости ураганними темпами ... Так було створено наймасштабніше благодійний рух в Росії ».

З доповіддю про Російську військову доктрину від Олександра Невського до Олександра Суворова і Михайла Скобелєва виступив керівник відділу по взаємодії зі збройними силами та силами безпеки Регіональної делегації МКЧХ в Москві Олег Бондаренко.

Завершив захід професор кафедри державно-правових дисциплін Інституту законодавства і порівняльного правознавства при уряді Російської Федерації Іван Холіков, розповів про внесок російських медичних працівників, в тому числі військових хірургів, в розвиток сфери надання допомоги постраждалим від збройних конфліктів.

Круглий стіл проводився в рамках проекту, присвяченого святкуванню 150-річчя Санкт-Петербурзької декларації про заборону застосування під час війни деяких розривних снарядів вагою менше 400 грам (1868 р), яка стала першим договором, яке заборонило використання деяких видів зброї під час війни. Детальніше про це можна прочитати на сторінці нашого спільного проекту з ТАСС .

Повну відео запис заходи можна подивитися у відео нижче.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация