Куди в Миколаєві привозять кіно

28 грудень 2011 Прочитали: 4503

28 грудень 2011 Прочитали: 4503

«Кінематограф» вже забуте слово, вірніше його мало тепер вживають, і частіше це роблять естети. А тих, хто його придумали, вірніше, винайшли те, що таким словом зветься, і зовсім забули. Але саме в Міжнародний день Кіно, про цих хлопців варто згадати! Звали французьких винахідників Луї і Огюст Люм'єр. У 1895 році вони запатентували свою знахідку. Саме їм можна було б приділити місце в кожних титрах. Поки буде електрику, їх винахід вагомо і актуально в житті кожної сучасної людини. Причина тому природно проста людська цікавість . А результат - всесвітня людська прихильність і любов. Навіть для зайнятого Леніна кінематограф здавався найважливішим з мистецтв!

Навіть для зайнятого Леніна кінематограф здавався найважливішим з мистецтв

Олександр Шапіро один з найяскравіших артхаус режисерів в Україні

Олександр Шапіро один з найяскравіших артхаус режисерів в Україні

Сергій Параджанов

Сергій Параджанов

Кіра Муратова

В Україні теж вистачає чудових людей, хай не винайшли, але прикрасили кінематографічне існування. Починаючи з Довженком, Іллєнко, Сергія Параджанова, Кіри Муратової та закінчуючи Олександром Шапіро. Зараз будь-яке творіння цих авторів ні за чим не ховається. Ні за яку широку політичної спиною, ні за який значною ширмою. Та й подивитися ці картини можна навіть в трамваї по маленькому екранчику. Здавалося б тоді і кінотеатри повинні втратити актуальність в зв'язку з такою спрощеною легкодоступностью, але як бачимо, це абсолютно оманливе думку . У Миколаєві кінотеатрів завжди було і є досить! Тільки раніше від них так сильно не пахло попкорном.

Навіть у дні окупації тут знаходилося містечко, де можна подивитися кіно. Це був кінотеатр на вулиці Макарова і називався він «Делі». Потім вже його перейменували в «Дружба» в 1959 році. Зараз цього кінотеатру немає, як немає і інших: «Екран», який ще називався «Сталінець». Також на перетині вул. Комсомольській та вул. Чкалова був кінотеатр «Горького». Кінотеатр «Спорт» і його колега «Труд» в мікрорайоні «Соляні». Існував прекрасний кінотеатр з гарною назвою «Літак». А «АЛЬБОТРОС» благополучно розташувався на проспекті Корабелів.

Знаходилося в Миколаєві навіть «кіноконюшня»! Тільки коней туди не водили. Це народна назва кінотеатру «Ровесник» виникло через те, що раніше там знаходилася стайня. Ще був кінотеатр «Комсомолу» - на 8-й Військової. Дитячий кінотеатр «Іскра», який розважає своїх глядачів навпаки Каштанового скверу.

Дитячий кінотеатр «Іскра», який розважає своїх глядачів навпаки Каштанового скверу

Кінотеатр імені "Ілліча"

Існувала достатня кількість і літніх кінотеатрів - «Перемога» на вул. Свердлова, в парку «Петровського» , У дворі «Горького», і в багатьох інших місцях. Крім того, кінострічки крутилися не тільки в спеціальних приміщеннях, а ще й в ДК «Суднобудівників», ДК «глухонімі», в простих радянських дворах на спеціальних сценах. "Кіно привезли!" - кричала тоді дворова ребетня!

А от не так і давно «електрика скінчилася» в таких кінотеатрах як їм. «Ілліча» на розі вул. Радянської та вул. Макарова, а також «Космос» і «Іскра». Припинив позіціровать себе дитячим, після чого в місті зовсім таких не стало, кінотеатр «Піонер» на проспекті Леніна.

Миколаївські афіші

Сьогодні якщо знімати фільм про миколаївські кіно-процеси, то його варто розділити на три серії. Перша - для масового глядача, і героями цієї серії будуть центрові кінотеатри «Батьківщина» (вул. Московська), «Юність» (вул. Васляєва), «Піонер» (вул. Декабристів) і «Мультиплекс» на проспекті Леніна. Тут завжди показуються всі новинки прокату і дотримані всі норми сучасного комфорту в цій області.

У другій серії варто розповісти про досить новому і поки ще не досить перевіреному явище - міні кінотеатрах, можна сказати навіть кіно-будочках під назвою «5-Д кінотеатри». Толі створені вони для нетерплячих, яким потрібно скоріше з'ясувати, чим закінчується фільм, чи то для тих, хто не може придумати, куди крім кінотеатру можна запросити вподобаного людини, але тим не менш довго розсиджуватися там не потрібно. Все розраховано на тих, хто хоче поринути в кіно повністю, навіть взбризгнуться їм і відчути деякі колотнечі разом з його героями. Як факт, це своєрідне переродження колишніх вуличних кінотеатрів, які зуміли переступити культурний плюралізм і крокувати в ногу з часом. Такі кінотеатри зустрічаються зараз все частіше в Миколаєві.

А ось третя серія буде присвячена некомерційному глядачеві. І описувати вона буде саме своєрідні кіно клуби. З розвитком соцмереж, це досить популярне нині спостереження і проведення часу для тих, на кого артхаус зумів вплинути позитивно . Організовуються цілі клуби, де найчастіше молодь із задоволенням готова присвятити кіно не тільки пару годин уваги, а й пару годин обговорення. Наприклад, кіно клуб в університеті «Могилянка». Він проіснував практично п'ять років, що є гідний результат для подібної організації. Кіноперегляди в сінема-кафе «Чайна» часто збирає кіновлюбленних. Та й просто несанкціоновані, так би мовити домашні перегляди, іноді навіть надомні «покрівельні» перегляди за допомогою проекторів. Швидше, це досить чесна, добровільна серія вийшла б.

Грубо кажучи, кіно в Миколаєві показують, головне лише знайти час і вибрати відповідну картину, відповідного супроводжуючого і розташуватися зручніше. З нагоди Міжнародного дня кіно!


Фото: bazar.nikolaev.ua, segodnya.ua

Автор: Таня Грачова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация