Куди подіти непотрібне

  1. Продати або обміняти
  2. Віддати в благодійні руки
  3. Непотрібне потрібне для тварин
  4. Кругообіг книг в природі

Вікторія Козумляк в рамках Марафону "Мотлох На Вихід". зимовий старт склала список адрес, куди дівати те, що учасниці визначили в "мотлох", але що ще комусь могло б стати в нагоді. Ми вирішили, що нашим свідомим читачам такий списочок для передноворічної прибирання і не тільки виявиться корисним і наводимо його тут.

Боротьба з мотлохом, вважає, Вікторія фактично зводиться до двох основних дій. Перше - зрозуміти, що перед вами саме «мотлох», друге - відшукати в собі сили викинути з вашого будинку. Робити це треба легко, граючись, з приємними очікуваннями нового. І тоді разом з будинком очиститься і ваш внутрішній світ.

Речі можуть залишати будинок декількома шляхами:

- благодійність

- обмін

- продаж

- сміття

"Не забувайте сортувати сміття, ми ж цивілізовані люди. В Україні вже активно працюють пункти з прийому та переробки вторинної сировини, які приймають макулатуру, скло, лом і пластик"

Читайте також:   Україна без сміття - твої знання і дії на шляху до цивілізації Читайте також: Україна без сміття - твої знання і дії на шляху до цивілізації

Речі можуть піти самі, коли до вас під'їдуть і заберуть пакети, або ви їх транспортуєте в місце призначення. До речі, в найближчі вихідні 10 та 11 грудня компанія Uber проведе в Києві акцію UberGIVING . Викликавши абсолютно безкоштовно в Києві таксі, ви можете віддати водієві дитячі речі, іграшки, взуття тощо

Продати або обміняти

Психологи заявляють, що якщо ви щось не використовували більше року, ця річ вам не потрібна. Це правило відмінно застосовується до одягу. Що залишилися після ревізії шафи речі можна просто продати, якщо вони, звичайно, в хорошому стані.

Для цього можна скористатися спеціальними сервісами для продажу:
- майданчик для продажу жіночого одягу та аксесуарів - shafa.ua
- комісійні майданчик для продажу одягу і аксесуарів bestil.com.ua
- майданчики для продажу дитячого, жіночого / чоловічого одягу і багато чого іншого нового і б / у kidstaff.com.ua, 4baby.ua, kloomba.com, оlx.ua
- величезна кількість різних груп в мережі ФБ і т.д.

"Особливу увагу зверніть на броканти, дитячу ярмарок, на якій діти самі продають свої іграшки, вироби, приготовлені ними солодощі та книги іншим дітям. На ярмарку діє Вітрина Добра, де продається те, що ви пожертвували на добрі справи"

Не поспішайте викидати дрібну і велику побутову техніку. Є люди, які приїдуть і заберуть і ще й грошей дадуть за непрацюючі праска, мікрохвильовку, пральну машину. Гаджети та комп'ютери можуть забрати на радіоринку, ви можете їх також продавати на торгових майданчиках онлайн на розбирання.

Читайте також: Гра на співчутті, або Як навчитися реально допомагати

Обміняти речі можна на порталі plushkin.org, або на olx.ua. Є і спеціальні дівич-вечори, на яких можна це зробити, а можна і свої організувати.

Віддати в благодійні руки

Якщо не дуже хочеться витрачати час на обмін і продаж, у вас є шанс позбутися від пакетів за один раз і при цьому зробити добру справу.

Вас чекають з вашими речами:

- в благодійному магазині "Ласка" за адресою Київ, вул. Чапаєва, 3. Туди можна приносити старий одяг, взуття, прикраси, книги і аксесуари в хорошому стані. Отримані речі сортуються, щось продається, щось віддається нужденним. Отримані від продажу гроші йдуть в різні благодійні фонди.

- у волонтерському пункті по вулиці Фролівській 9/11. Тут забезпечують переселенців необхідним - одягом, посудом, ковдрами, постільною білизною, продуктами харчування, медикаментами.

- на соціальній платформі "Мурахи" (murahy.com). На цьому майданчику можна продавати все від одягу і посуду до музичних інструментів і побутової техніки. Зібрані таким чином гроші йдуть на благодійність в такі фонди, як "Вернись живим", "Кожен может помочь", "Краб", Happy Paw і іншим.

- в БФ "Соціальне партнерство" (socpartnerstvo.org). Фонд приймає одяг і взуття, які передає малозабезпеченим, багатодітним і просто бідним людям, для яких покупка речей - непосильне стаття витрат. Речі можна принести за адресою провулок Лобачевського, 8а, або ж передати через "Соціальний патруль". Маршрут патруля можна дізнатися на сайті фонду.

- волонтери, які організовують забір речей у вас з дому (пишіть в личку Наталія Глотова ).

- в 5 АЗК «ОККО», на яких встановлені контейнери для збору речей на 5 своїх заправках в Києві: на Дніпровській Набережній, 8, проспекті Героїв Сталінграда, 1-А та Броварському проспекті, 20-З, а також на проспекті Леся Курбаса 2 Ж.-Ж. і на проспекті Генерала Ватутіна 2-А. Речі - одяг і взуття, книги, ліжко, кухонний посуд будуть пізніше передаватися волонтерського центру гуманітарної допомоги «Кожен може допомогти», який допомагає вимушеним переселенцям.

Непотрібне потрібне для тварин

Якщо перестали бути потрібними з якихось причин повідці, нашийники, іграшки, клітки та інші потрібності для тварин, старе постільна білизна, рушники і т.п., везіть все до притулків, попередньо уточнивши у координаторів, що потрібно:

- dogicat.com.ua,

- facebook.com/groups/shelter.gaia,

- dogcat.com.ua,

- sheltersirius.org

Читайте також: Особливості мініпород, специфіка і вартість утримання

Кругообіг книг в природі

На книжковому ринку "Петрівка" є ділки, які куплять у вас б / у книги, потрібно ходити, правда, і уточнювати: когось цікавить тільки медична література, а хтось забере ваші словники. Продавати (або міняти) книги можна на всіх торгових онлайн-майданчиках.

Якщо не хочете морочитися з продажем, то віддайте в районні бібліотеки, які хоч і приймають різну літературу, просять телефонувати і уточнювати.

Цивілізований формат обміну книг, що прийшов до нас з США, називається bookcrossing. Його суть в тому, що ви в призначених для обміну книгами місцях залишаєте свої, а натомість берете ті, які вам цікаві. Найпопулярніші місця для буккросингу в Києві: книгарня «Є» на вул. Лисенка, 3, «Смолоскип» на вул. Межигірська, 21, Креативне простір "Часопис" на вул. Л. Толстого та інші, є відповідні спільноти і в соцмережах.

Дитячі та підліткові книги для дитячих будинків збирає «Фундація Дарини Жолдак».

Читайте також: Встигати багато читати

Пишіть нам обов'язково свої коментарі - як, куди і кому ви віддаєте непотрібні вже вам речі, але які ще могли б послужити комусь іншому. І ми обов'язково доповнимо ними статтю.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация