Куди поїхати на Масляну в Україні: зустрічаємо весну 2018 яскраво

  1. Масляна в Переяславі
  2. Вся надія на Колодія: Масляна в Сковородинівці
  3. Масляна на козацькому хуторі Галушківка
  4. Масляна в парку «Київська Русь»
  5. Масляна в етнокомплексе «Українське село»
  6. «Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі»
  7. Масляна в Пирогові
  8. Масляна в парку Феофанія
  9. Варішская палачінта в Мукачеві
  10. Масляна в Диканьці
  11. Масляничний фестиваль в Новій Каховці

Зиму 2018 вінчає Масляна - веселе народне гуляння, попереднє стриманому часу Великого посту. Це чудовий спосіб не тільки наїстися млинців, а й відсвяткувати наближення весни!

Масляна не має чіткої дати в календарі, щороку число змінюється. Воно залежить від дати Великодня, адже Масляний тиждень передує Великому посту. Між Великоднем і початком масляного (або сиропустной, як її ще називають) тижні завжди однаковий проміжок - 56 днів (48 днів самого поста і ще тиждень Масляної). Отже, в 2018 році Масляний тиждень припадає на період з 12 по 18 лютого. У неділю ввечері, 18 лютого, з дзвоном церковних дзвонів починається Великий піст. Але до нього встигнемо вдосталь наїстися млинців. Найгучніші події Масляної будуть на вихідних - 17 і 18 лютого, в суботу і неділю Прощення. Куди поїхати на Масляну, якщо випадає можливість? Вибір багатий: українці оригінально святкують і веселяться в цей час майже в кожному регіоні нашої держави.

Автор фото: Eugene Naryvsky Автор фото: Eugene Naryvsky.

Друга назва свята - Колодія, і зараз в деяких туристичних місцях можна зустріти стародавній обряд волочіння колодки. Ще один поширений обряд - спалення опудала, що символізує зиму.

Масляна в Переяславі

свято в Національному історико-етнографічному заповіднику «Переяслав» почнеться опівдні суботи і триватиме до вечора. У програмі - відтворення українських народних звичаїв, майстер-класи, безліч смачних вареників і млинців і ще багато цікавого (наприклад, стовп з подарунками, куди можуть піднятися сміливці).

Джерело фото: unt Джерело фото: unt.ua.

Дата проведення: 17 лютого.

Місце проведення: Музей архітектури та побуту Середньої Наддніпрянщини (Місто Переяслав-Хмельницький, вулиця Летописная, 2).

Вартість: 15 грн (діти), 30 грн (дорослі).

Вся надія на Колодія: Масляна в Сковородинівці

На Слобожанщині популярним місцем святкування Масляної (Колодія) є мальовнича територія Національного літературно-меморіального музею Г. С. Сковороди . Програма включає забави на ставках старовинного маєтку Ковалевських, виступи фольклорних колективів, майстер-класи, в тому числі і з випікання млинців, спалювання опудала зими.

Джерело фото: divoryadom-tour Джерело фото: divoryadom-tour.com.

Дата проведення: 17 лютого, але для групових замовників тури з Харкова возять з 12 по 18 лютого.

Місце проведення: Національний музей Г. С. Сковороди (вулиця Приозерна, 3, село Сковородинівка Золочівського району Харківської області).

Вартість: вхід в музей Сковороди дорослим 20 грн, дітям - 12 грн, екскурсії - 40 грн. вартість одноденного туру з Харкова - близько 300 грн, вартість розважальної програми уточнюйте в організаторів.

Масляна на козацькому хуторі Галушківка

справжній козацький хутір поблизу міста Дніпра запрошує на Масляну. Свято буде включати козацькі розваги, кінне подання, відтворення прадавніх звичаїв, а також екскурсії. Тут розташовані музей сільського побуту і унікальний музей хреста, де зібрані хрести і хрестики з 15 областей України. Масляна - прекрасний привід ознайомитися з цими експозиціями і, звичайно, між справою наїстися козацького кулешу, млинців і покуштувати місцевих домашніх страв.

Дата проведення: 17-18 лютого (з 11:00).

Місце проведення: с. Гречане Петриківського району (година їзди автомобілем від міста Дніпра).

Вартість: уточнюйте в організаторів турів. При самостійну поїздку екскурсія по хутору з розважальною програмою обійдеться в 80-90 грн, майстер-класи, квитки в музей оплачуються окремо.

Масляна в парку «Київська Русь»

Яскрава Масляна в «Київської Русі» - це кінно-трюкові видовища, лицарські бої, княже застілля, спалювання найбільшого в Україні опудала, стрільба з требушет вогняними ядрами, вогняне шоу та ще маса небачених і захоплюючих подій. А також сміливців чекає екстремальний атракціон «Полетайло» - політ над озером по канатному спуску. Свято розпочнеться о 13:00 в суботу, а закінчиться у неділю о 19:00.

Дата проведення: 17-18 лютого.

Місце проведення: Київська область, Обухівський район, село Копачів, вулиця Шевченка, 11/9. GPS Google maps: + 50 ° 8 '44.31 ", + 30 ° 28' 26.90" (50.145642, 30.474139). Від метро «Видубичі» ходять маршрутки кожну годину, з 10:00 до 15:00.

Вартість: 50 грн дітям, дошкільнятам - безкоштовно, 200 грн дорослим (але за попереднім замовленням - 100 грн). На території є хостел і міні-готель (200-900 грн).

Масляна в етнокомплексе «Українське село»

Святкування Масляної в дусі язичницьких традицій прощання із зимою і зустрічі весни проводиться в етнокомплексе «Українське село» . Тут влаштують справжнє свято Колодія. Обряд «колодки» у наших предків включав символічні дійства на кожен день масляного тижня: її народження, хрещення, смерть, похорон, оплакування.

Джерело фото: etno-selo Джерело фото: etno-selo.com.ua.

А в неділю волочили колодку: її прив'язували до ноги неодруженого хлопця або незаміжньої дівчини. Від волочіння колодки можна було відкупитися. Саме обряд «волочіння колодки» очікує гостей в «Українському селі». А також фольклорно-обрядовий програма від групи «Баламути» та «Майстерня українського свята», спалювання солом'яного символу зими. Вам забезпечені танці, пісні, ігри, смачне частування, тематична фотозоні.

Джерело фото: kyiv Джерело фото: kyiv.ridna.ua.

Дата проведення: 17-18 лютого (13: 00-15: 00).

Місце проведення: Київська область, Києво-Святошинський район, село Бузова, вулиця Дмитрівська, 1.

Вартість: участь у святі безкоштовне.

«Бабський тиждень» в «Мамаєвій Слободі»

Основні святкування на Колодія (Масляну), або ж на «бабський тиждень», в «Мамаєвій Слободі» очікуються у вихідні 17-18 лютого. Слідкуйте за афішею слободи. Зазвичай тут неодружена молодь також «волочить колодку». Всім пропонується пробувати вареники з сиром, маслом і сметаною, «як це здавна велося у нас на козацькій Україні серед гордих чубатих слов'ян»! Троїсті музики, жарти і забави, танці та співи будуть супроводжувати гостей під час святкувань.

Автор фото: Eugene Naryvsky Автор фото: Eugene Naryvsky.

Дата проведення: 17-18 лютого.

Місце проведення: місто Київ, вулиця Михайла Донця, 2 (Відрадний).

Вартість: уточнюється ближче до дати заходу.

Масляна в Пирогові

самий великий етнопарк під відритим небом - Пирогов в Києві на Масляну завжди влаштовує масштабні народні гуляння. Тут можна і поспівати, і потанцювати самому, і послухати виступи фольклорних колективів, і взяти участь в спалюванні опудала - попрощатися із зимою.

Джерело фото: ufest Джерело фото: ufest.in.ua.

Дата проведення: 17-18 лютого.

Місце проведення: Київ, музей народної архітектури та побуту Пирогів, їхати тролейбусом № 11 від ВДНГ.

Вартість: вхідний квиток 50 грн, дітям до 7 років безкоштовно, до 17 років - знижки.

Масляна в парку Феофанія

Ще одне популярне місце в Києві, де вміють влаштовувати народні гуляння на честь проводів зими, - це парк «Феофанія» . Тут приготували фольклорну програму, безліч розваг, серед яких - бої на мішках, перетягування каната. Погрітися і поводити хороводи можна буде у величезного вогнища, а для дітвори проводяться майстер-класи в теплій хатині. Дітям обіцяють анімаційну програму. І всім від малого до великого - багато млинців, вареників, український борщ.

Джерело фото: facebook Джерело фото: facebook.com/aerozond.

Дата проведення: 17-18 лютого, з 12:00.

Місце проведення: Київ, вул. Академіка Лебедєва, 37, дістатися можна маршрутками № 444 і 548 від метро ВДНХ.

Вартість: вхід в парк 20 грн, школярам і студентам 5 грн, дітям до 7 років і пенсіонерам безкоштовно.

Варішская палачінта в Мукачеві

Фестиваль млинців «Варішская палачінта» відбудеться 17 і 18 лютого в мукачівському міському парку Перемоги. Це оригінальний міський (тобто варішскій) фестиваль-ярмарок міста Мукачева . Учасники події будуть пекти палачинти (це і є млинці) з різноманітними начинками. Свято доповнить закарпатське домашнє застілля, творча музично-розважальна програма, естафети і цілий марафон млинців. Гостям запропонують і оригінальні закарпатські страви, навіть назви інтригують: кіфлікі, Баник, гомбовці ...

Джерело фото: zakarpattya Джерело фото: zakarpattya.uz.ua.

Дата проведення: 17-18 лютого (з 11:00 до 22:00).

Місце проведення: парк Перемоги поблизу набережної.

Вартість: відвідування фестивалю безкоштовне.

Масляна в Диканьці

На Полтавщині, в знаменитому селі Диканька, знають толк в варениках з сиром, галушки і млинцях. Всім цим вас із задоволенням пригостять на народних гуляннях 17 лютого. Вас чекає театралізована вистава, виступи фольклорних колективів, спалювання опудала зими. З вами будуть сам Гоголь і його герої - так що свято запам'ятається надовго! Масляну в Диканьці можна поєднати з відвідуванням місцевих пам'яток: краєзнавчого музею , Садиби Кочубеїв.

Джерело відео: navigator-ukraina.com.ua.

Дата проведення: 17 лютого, організовані тури возять протягом тижня, з 12 по 18 лютого.

Місце проведення: біля районного Будинку культури.

Вартість: уявлення безкоштовне, екскурсія по Диканьці оплачується окремо.

Масляничний фестиваль в Новій Каховці

У Новій Каховці Масляну традиційно відзначають фестивалем, в 2018 році він буде ювілейним, 15-м. Гостям запропонують насичену концертну програму, виставку народних умільців, ігри, змагання, різноманітні конкурси. Ну і, звичайно ж, багато млинців на будь-який смак.

Джерело фото: novakahovka Джерело фото: novakahovka.com.ua.

Дата проведення: 18 лютого, з 10:00.

Місце проведення: площа Сільських будівельників.

Вартість: участь у фестивалі є безкоштовною.

Також Масляну і Колодія святкуватимуть на багатьох традиційних локаціях - у великих парках, заповідних і етнографічних зонах, в торгових центрах, комплексах і всюди, де люди люблять добре розважатися. Зараз готують власні програми та міста, і села. Достатньо лише дізнатися деталі самого цікавого саме для вас свята Масляної 2018 - і можна вирушати назустріч пригодам!

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

Куди поїхати на Масляну, якщо випадає можливість?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация