Куди потрапляють ті, хто пропав безвісти

  1. Навіщо може пропасти людина
  2. Чому зникають діти
  3. Таємне не завжди стає явним
  4. Що робити, якщо ваш близький пропав. Покрокова інструкція
  5. Телефонний довідник

У Білорусі щороку зникає близько 12 тисяч чоловік - а це, по суті, населення цілого Логойська. Євгенія довга за допомогою професіоналів пояснила, куди потрапляють безвісти зниклі люди і кому під час пошуків не варто вірити. І склала чітку інструкцію, куди бігти, якщо ваш близький зник.

На початку 2017 року Білорусі зниклими безвісти значилося близько 2,5 тисячі осіб, серед них більше 500 заяв - про безвісне зникнення неповнолітніх. Більшість заяв написано про зникнення дітей старше 12 років, і зазвичай місцезнаходження підлітків або дорослих вдається встановити в термін до десяти діб. Але не завжди.

Фото: Artemiy Tuzov Фото: Artemiy Tuzov

Від подачі заяви безпосередньо залежить результ. Чим більше вказано відомостей про людину, тим більша ймовірність його знайти максимально швидко. Найголовніше - вчасно приступити до пошуків. І, хоча це складно, доведеться відставити паніку і почати вживати розумних заходів, які допоможуть швидше знайти зниклого і надати йому допомогу, пише kyky.org.

Навіщо може пропасти людина

Зниклих безвісти людей можна розділити на кілька категорій. Перша - це ті, хто живий і здоровий, але «вирішили почати нове життя». У цю категорію записують людей, які вирішили прірву через фінансові бід, боргів і проблем з законом. Буває і таке, що людина хоче втекти від сім'ї і рідних. Ці люди рідко знаходяться, тому що вони не хочуть бути знайденими. Історія зникнення таких людей зазвичай має подібний сценарій: «Жив чоловік, була у нього дружина і дитина. Машина є, квартира є, заробляє пристойно - начебто все у людини добре. Та одного ранку сів у свою машину і поїхав на роботу. На роботу не приїхав. Його машину знайшли на півдорозі до роботи через кілька днів. Припаркувався на узбіччі. У машині ніяких слідів боротьби, ніяких ознак насильства, розбою. Машина справна. Всі кущі, гаражі, підвали в окрузі обшукали з собаками. Нічого. Чоловік ніяких фінансових проблем не мав ».

Фото: Tatyana Afinogenova Фото: Tatyana Afinogenova

Друга категорія - ті, хто живий, але з якоїсь причини втратив пам'ять і не знає, хто він. Наприклад, людина потрапила в ДТП або щось трапилося, що викликало амнезію. Така людина, можливо, знаходиться в госпіталі або вже почав життя з нуля десь в іншому місці. У цій ситуації можна тільки додати, що не знайшли людину, тому що погано шукали. Але такі випадки поодинокі.

Третя категорія - ті, хто став жертвою злочинців. А сталося це через банальну випадковість: чоловік міг опинитися не в тому місці, не в той час. Або почути або побачити те, що йому «не треба було». Тому його вирішили прибрати. Тут цікаво те, що вбивцю і жертву, в принципі, нічого не пов'язувало. І місце, куди викинули (при гіршому результаті) тіло або останки, може перебувати за кілька тисяч кілометрів від місця, де людини бачили живим востаннє.

Четвертий випадок - ті, хто став жертвою злочинів, але злочинець був добре знайомий з жертвою. У таких випадках людина мертва. Але при належному розслідуванні злочинець може бути спійманий, відповідно і тіло буде знайдено.

Фото: Євгенія Арбугаева Фото: Євгенія Арбугаева

П'ятий варіант - ті, хто став жертвою «смерті некримінального характеру». До них відносяться загубилися грибники, мисливці, рибалки, мандрівники, спортсмени-екстремали і самогубці.

Особлива категорія, яка теж належить до зниклих безвісти - люди, які не з'являлися і не виходили на зв'язок після збройних конфліктів, надзвичайних подій та природних катаклізмів. Вони зникли явно не з власної волі, не втратили пам'ять і не стали жертвою злочинця. Тут має місце інший фактор - зовнішній вплив, не спрямоване на конкретну людину. Найбільш вірогідний сценарій в таких випадках - це смерть. Однак відсутність конкретних даних - не привід записувати людини в загиблих, тому і використовується поняття «зниклий безвісти». При цьому треба розуміти, що людина може бути ще і в полоні, і в заручниках, і в рабстві.

Чому зникають діти

«Однозначно відповісти на питання, чому пропадають діти, не можна. Деякі діти, залишившись без батьківського нагляду, йдуть погуляти в ліс або на поле. Втрачаються найчастіше хлопчики і дівчатка років до 12. А підлітки з дому йдуть вже цілеспрямовано, або ж затримуються у своїх друзів, а батьків попередити забувають. Найбільше звернень нам приходить під час канікул та у вихідні дні, коли діти і батьки відправляються відпочити за місто », - розповідає адміністратор по роботі із засобами масової інформації загону« Ангел »Юлія Ковган.

Фото: Valentin Fourgeray Фото: Valentin Fourgeray

З дитбудинків вихованці збігають рідко - частіше пропадають діти з неблагополучних сімей або сироти. Як показує практика, з великою довірою діти ставляться до жіночого голосу, тому волонтери часто просять допомагати саме дівчат. Є дуже багато випадків, коли з дому йдуть підлітки з неблагополучних сімей. Школи та соціальні служби заявляють про пропажу, і дітей оголошують в розшук. При цьому зниклі підлітки просто їдуть в інше місто, спокійно підробляють там, живуть, навіть ведуть акаунти в соцмережах і продовжують вважатися зниклими. Такий сценарій можливий, тому що рідним часто, по суті, наплювати. Але такі випадки у нас відбуваються рідше, ніж в Росії.

У будь-якому випадку виходити потрібно з обставин пропажі дитини. Якщо дитина зникла в умовах неочевидності, то після закінчення години починається зворотний відлік. Всі служби шукають дитину, зазвичай один-два тижні. Якщо дитина зникла в лісі, ймовірність знайти його - вище. Дитині треба пояснити, що якщо він загубився в лісі, він повинен сидіти на місці і чекати, коли прийде допомога. Якщо в незнайомому місці або населеному пункті - теж треба сидіти на місці або зателефонувати в поліцію. Близько 90 відсотків пропажі дітей обумовлені протиправними діями інших осіб. Найчастіше - з сексуальним підтекстом.

Таємне не завжди стає явним

Ось основні припущення, які найчастіше підтверджуються під час пошуку людей:

- вбивства (труп заритий, спалений, втоплений, розчленований);
- викрадення в рабство;
- злодійство на органи;
- утримання або насильне вивезення для занять проституцією;
- попадання під машину, втрата свідомості і подібні випадки.

Навмисне зниклі не користуються громадським міжміським та міжнародним транспортом. Паспорт в даному випадку потрібен не тільки, щоб засвідчити свою поїздку перед персоналом перевізника, але і для відстеження пересування громадян правоохоронними органами. У ролі транспорту виступає тільки автомобіль - причому не свій, а в якості пасажира в поїздці автостопом, наприклад. Знову ж таки, через те, що державні реєстраційні знаки можна відстежити. Багато примудряються знайти в прикордонному районі провідника і перейти кордон. Знову ж, за кордоном обов'язково виникають складнощі, адже без легальних документів нове життя не влаштуєш. При отриманні візи - відслідкують. При виявленні загубився людини як нелегала - перевірять документи і виявлять невідповідність. У кращому випадку - депортують назад.

Фото: Julia Shafarostova Фото: Julia Shafarostova

У разі кримінальних смертей часто буває, що людина гине в п'яній сварці, вбивця ховає тіло у себе ж у дворі або десь поруч, а чоловіки шукають місяцями, він числиться зниклим без вісті. Всі знають страшну жарт про трупи, які виявляються по весні. На жаль, так і є. Багато вбивці особливо не заморочуються, а якщо тіло вже почало розкладатися, то впізнати людину вкрай складно.

Що робити, якщо ваш близький пропав. Покрокова інструкція

Пошуково-рятувальний загін «Ангел» говорить, що якщо людина зникла, в першу чергу слід зателефонувати в Бюро реєстрації нещасних випадків (БРНС). Вся інформація щодоби стікає туди з чергових частин ОВС, витверезників, лікарень і моргів - і заноситься в загальну базу даних. Тут є відомості про людей, затриманих органами внутрішніх справ, тих, кого відвезли в мед установи, а також і інформація про непізнані трупи. Ви повинні докладно розповісти оператору про те, що сталося. Там вам дадуть інформацію про всі нещасні випадки і ДТП за останню добу. Не забудьте перевірити - можливо, зниклого людини просто було шпиталізовано служба швидкої допомоги.

фото: Tatyana Afinogenova фото: Tatyana Afinogenova

Якщо ці дії не принесли результату, треба якомога швидше звернутися в ОВС за місцем проживання. Можна повідомити про зникнення людини і по телефону. Існує думка, що звертатися в міліцію потрібно тільки через три дні після зникнення. Але в міліції зобов'язані прийняти заяву відразу ж, термінів для його подачі не існує. Якщо ж заяву приймати не хочуть - можна сміливо звертатися в прокуратуру.

Після прийняття та оформлення заяви починається організація початкових розшукових заходів. Тобто зниклий безвісти чоловік перевіряється по медичним закладам, з обліку органів внутрішніх справ, а до місця його останнього перебування направляється чергова бригада. Після подачі заяви, можна сміливо вимагати, щоб всі ці заходи розпочалися відразу ж після реєстрації.

Фото: Nigel Agar Фото: Nigel Agar

Якщо є впевненість в тому, що зниклий, міг стати жертвою злочину, можна звернутися в районну прокуратуру із заявою про порушення кримінальної справи. «Автоматично» кримінальну справу заведуть тільки через 10 днів, якщо родичі не будуть проти.

Телефонний довідник

Бюро реєстрації нещасних випадків УВС Гродненського облвиконкому м.Гродно, вул. Академічна, 3. Телефон: 8 (0152) 79-77-98.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация