Куди обов'язково варто сходити в Калінінграді?

Калінінград - найзахідніший місто нашої країни. Він не має спільних кордонів з Росією, його оточують інші держави: Польща і Литва. До 1946 року місто називалося Кенігсберг, що з німецької перекладається як «королівська гора». У Калінінграді проживає трохи більше 500 000 чоловік. Дивно, але саме в цьому місті нашої країни недавно народився малюк, який став семимільярдний жителем планети.

Відстань між Калінінградом і Москвою становить приблизно 1260 кілометрів. Дістатися до цього міста найпростіше літаком . Переліт займе близько двох годин. Оформлення шенгенської візи і закордонні паспорти для такої подорожі не потрібно. Для того, щоб дістатися до Калінінграда на поїзді, доведеться проїхати 20 годин, перетинаючи кордон Білорусії та Литви. При цьому з собою треба обов'язково мати закордонний паспорт і спеціальний Спрощений проїзний документ на залізниці (УПД ЖД). Вартість квитка починається від 1500 рублів.

Огляд визначних пам'яток Калінінграда варто почати з Бранденбурзьких воріт ( на карті ). Це єдині з семи збережених воріт міста, які до сих пір виконують свою транспортну функцію. Кожна деталь цієї споруди, починаючи від гострих верхівок, декоративних квітів і закінчуючи медальйонами і гербами, підкреслює його неоготический стиль.

Заслуговують на увагу туриста і Закхаймскіе ворота. Вони були побудовані в XVII столітті і входили в захисну систему міста ( на карті ). Поступово спорудження втрачало своє оборонне призначення і перетворювалося на своєрідну тріумфальну арку, розташовану на в'їзді. Після Великої Вітчизняної війни ворота були закинуті, а за радянських часів їх використовували як складське приміщення і спортивний майданчик.

У 2013 році Закхаймскіе ворота відреставрували, і в даний час вони являють собою цілу арт-майданчик, де проводяться різні художні виставки, творчі майстер-класи, лекції, кінопокази та інші заходи. Закхаймскіе ворота відкриті для відвідувачів з понеділка по четвер. Плата за відвідування позначена як «добровільний внесок».

Плата за відвідування позначена як «добровільний внесок»

Історія калінінградського зоопарку бере свій початок з 1896 року ( на карті ). На вході відвідувачів зустрічає реліктове дерево - гінкго. Цьому виду рослин, як вважають вчені-фахівці, більше 250 мільйонів років.

Найбільш популярні жителі зоопарку - нільський крокодил, бегемот, бурий ведмідь, леви і слони. Зоопарк відкритий і влітку, і взимку. Відвідувачі можуть замовити індивідуальну екскурсію, вартість якої становить 300 рублів.

Любителі військової історії обов'язково повинні сходити в музей «Бліндаж» ( на карті ). Будівля музею являє собою справжній бомбосховище. У двох залах з великою точністю відтворена обстановка штабних німецьких кабінетів на момент капітуляції Німеччини. Тут же можна побачити діорами, що відображають події часів Другої Світової війни. У «бліндаж» також представлена ​​виставка підсумків пошукових робіт, які були спрямовані на розшук місць поховань загиблих радянських солдатів. Музей працює щодня, крім понеділка, ціна вхідного квитка для дорослих 150 рублів, для дітей і школярів - від 50 до 80 рублів.

На особливу увагу заслуговує Музей Світового океану ( на карті ). Це перший в Росії комплексний мариністичний музей. Його фонд налічує понад 80 тисяч експонатів. Серед них унікальні фотографії, креслення, морські карти, предмети археології та справжні зразки техніки. Крім постійних експозицій Музей Світового океану регулярно проводить різні тематичні виставки, про які сповіщає на своєму сайті world-ocean.ru

Під час відвідування музею обов'язково варто піднятися на борт корабля «Витязь». Зараз це науково-дослідне судно знаходиться на вічній стоянці у музейного причалу, але раніше воно довгий час служило Академії Наук СРСР. На його рахунку 65 експедицій і понад 800 тисяч морських миль. На борт «Витязя» піднімалися такі видатні дослідники, як Тур Хейєрдал і Жак-Ів Кусто.

На борт «Витязя» піднімалися такі видатні дослідники, як Тур Хейєрдал і Жак-Ів Кусто

Одна з найбільш незвичайних визначних пам'яток в Калінінграді - будинок-перевертень ( на карті ), Який знаходиться в парку культури і відпочинку «Юність». Його фундамент дивиться в небо, а сама споруда стоїть на двосхилим даху. У будинку все також перевернуто з ніг на голову.

У будинку все також перевернуто з ніг на голову

Доторкнутися до історії і культурі Стародавньої Русі можна в Музеї Російських Забобонів ( на карті ). Тут представлена ​​унікальна колекція експонатів, присвячених фольклору: лісовики, Баба Яга, Мари, герої народних казок, слов'янські «духи» і багато інших персонажів. Музей працює щодня, крім понеділка та п'ятниці.

Музей працює щодня, крім понеділка та п'ятниці

У центрі знаменитої калінінградської «Рибальської села» знаходиться вежа «Маяк» ( на карті ). Її висота сягає 33 метрів. Щоб дістатися до панорамної оглядового майданчика, необхідно подолати 133 сходинки. У вежі розташований невеликий музей, де розташовується колекція зброї XVI століття. Відвідувачі побачать дворучні мечі з Китаю і Кореї, фехтувальні шпаги, тризуби, а також предмети побуту і деякі екземпляри старого одягу. На оглядовому майданчику є невелика скульптура у вигляді чайки, висиджує яйце. Згідно з народним повір'ям, якщо потерти це яйце і задумати бажання, то воно обов'язково збудеться.

Згідно з народним повір'ям, якщо потерти це яйце і задумати бажання, то воно обов'язково збудеться

Триповерхова цегляна вежа Дону, побудована в середині XIX століття, прихистила єдиний в Росії Музей бурштину ( на карті ). Тут постійно працюють 6 експозицій, які розміщені в 28 залах. Вони розповідають про основні властивості бурштину, його походження і методикою обробки. Головний скарб музею - величезний самородок, який важить трохи більше чотирьох кілограмів.

Музей відкритий по буднях, крім понеділка, і вихідні дні. Вхідний квиток для дорослих коштує 170 рублів, а для школярів - 80 рублів.

На згадку про поїздку в Калінінград туристи часто набувають вироби з бурштину. Продаються вони тут буквально на кожному кроці. Можна знайти гарні ювелірні прикраси, предмети інтер'єру, інкрустовані бурштином, і навіть цілі картини. Особливою популярністю у мандрівників користуються бурштинові камені, що містять в собі інклюзив - останки древніх комах і рослин. Вони коштують дорожче звичайного бурштину, але зате дозволяють туристу зберегти у себе вдома частинку далекої історії.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация