куниця кам'яна

  1. Навколишнє середовище куниці кам'яної
  2. Харчування кам'яної куниці
  3. Спосіб життя куниці кам'яної
  4. Розмноження кам'яних куниць

Кам'яна куниця, белодушка (Martes foina) - єдине дика тварина серед хижих ссавців, яка не уникає сусідства з людиною. За своїм зовнішнім виглядом і статурі це середнього розміру звір з сімейства куньи - типовий хижак. Довжина тіла куниці кам'яної близько 45 см. Характерні ознаки - струнке, витягнуте тіло, короткі лапи з невтяжнимі кігтями. Голова кілька витягнута, стисла з боків, вуха широко розставлені, короткі з закругленими верхівками. Забарвлення густого волосяного покриву мінливий: від бурого до темно-каштанового. Кінцівки і хвіст помітно темніше. Дуже виразним в забарвленні кам'яних куниць є біла пляма на горлі, через це їх називають белодушка. Нерідко це пляма роздвоюється і двома виступами заходить на верхні частини передніх кінцівок. Хутро у кам'яних куниць густий, з добре розвиненим підшерстям жовтувато-сірого кольору. Довге волосся остей найчастіше в повному обсязі прикривають підшерсток, тоді забарвлення набуває особливо приємний палевий відтінок.

Навколишнє середовище куниці кам'яної

Поширені кам'яні куниці у всіх степових і лісостепових районах України, зустрічаються і в гірських районах Карпат і Криму Поширені кам'яні куниці у всіх степових і лісостепових районах України, зустрічаються і в гірських районах Карпат і Криму. Живуть в лісах, кам'янистих балках, поглибленнях в скелях, покритих густим чагарником. По долинах річок заходять високо в гори (Східні Карпати), де їх можна зустріти в розріджених лісах і виноградниках на висоті до 850 м над рівнем моря.

Особливо охоче поселяються в населених пунктах: на горищах кам'яних житлових будинків, в кам'яних огорожах і т.п. У Києві їх нерідко спостерігали на горищі Київського університету, на дзвіниці Софійського собору, в печерах Києво-Печерського монастиря. У густо населених містах куниці зустрічаються і в старих парках, а на околицях - у великих садах. Тварини ведуть наземний спосіб життя, тому їх поширення не пов'язане з обов'язковим перебуванням серед деревних насаджень, проте вони непогано лазять по деревах і іноді влаштовують гнізда в дуплах.

Нор кам'яні куниці НЕ риють, в чужих норах НЕ селяться, надають перевагу ущелинах скель, порожнинах між камінням, штабелів дров, де і влаштовують свої лігва. Лише зрідка, зокрема в Кримському заповіднику, живуть в дуплах. Серед хижих звірів і птахів у куниці кам'яної немає ворогів.

Харчування кам'яної куниці

Харчується дуже різноманітним кормом в залежності від пори року Харчується дуже різноманітним кормом в залежності від пори року. Взимку і особливо навесні куниця кам'яна споживає переважно тваринні корми: мишоподібні гризуни, дрібні птахи і їх яйця, ящірки, жаби, комахи. Починаючи з другої половини літа, і особливо восени, переходить на рослинну їжу: плоди фруктових дерев, ягоди і тільки частково в її раціоні зустрічаються мишоподібні гризуни і дрібні птахи. Своєрідний характер набуває харчування кам'яних куниць, які мешкають в містах, близько людського житла і господарських споруд. Тут в їх звичайних кормах значне місце займають домашні миші, щури, кажани, домашні голуби, горобці, зрідка свійські птахи - кури, качки та їх пташенята, різний непотріб.

Спосіб життя куниці кам'яної

Кам'яні куниці переважно нічні тварини, виходять на полювання лише під вечір. Особливо активні при світлі місяця. Але влітку, коли ночі короткі, їх нерідко можна побачити і вдень.

У природних умовах кам'яні куниці добувають їжу на поверхні грунту. Взимку, коли земля вкрита снігом, в пошуках їжі куниці зазвичай пересуваються до місць полювання, використовуючи лижню, сліди зайців і т. Д. По свіжій пороші їх своєрідні сліди дуже помітні, особливо під час швидкого бігу, коли сліди задніх ніг заходять за передні.

Розмноження кам'яних куниць

Раз на рік, в кінці квітня до початку травня, після тривалої вагітності (236-275 днів) самки народжують до шести сліпих і Раз на рік, в кінці квітня до початку травня, після тривалої вагітності (236-275 днів) самки народжують до шести сліпих і   немічних дитинчат немічних дитинчат. Тільки через місяць вони прозрівають. У цей час діти вже добре розвинені і на 45-й день життя перестають харчуватися молоком матері. В тримісячному віці починають самостійне життя, хоч ще деякий час знаходяться в гнізді батьків. Повністю полишають гнізда в кінці вересня.

Не дивлячись на те, що кам'яні куниці полюють іноді на співочих птахів, кажанів і дрібних домашніх тварин (курей, голубів, кролів) та приносять певну шкоду, проте, за численне винищення шкідливих мишовидних гризунів, і особливо щурів, вони вважаються корисними. Кам'яні куниці належать до цінних хутровим тваринам і мають велике практичне значення. Останні роки вони у нас нечисленні і знаходяться під охороною закону. Полювати на них дозволяють лише за спеціальними ліцензіями.

Нижче дивіться відео про куницю белодушка, яка живе в квартирі.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация