Купання в чанах в Україні: де і за скільки

  1. Найзнаменитіший місце - Лумшори
  2. Ужгород - скупатися під землею
  3. Чан на Івано-Франківщині
  4. «Карпатський рай» в Шешорах
  5. Скупатися і порибалити
  6. Серед гір і лісів - Тур'я Пасіка
  7. Чани в Славському
  8. «Хата у Румунію»
  9. Чан в Бескидах
  10. Водні процедури в селищі Нижнє Солотвино
  11. Чан в Поляні
  12. Карпатське джакузі і форель
  13. Чан на Дністрі
  14. Мода на чани дісталася і до Житомира

Літо йде, залишаючи за собою шлейф чогось недоговореного і незвіданого. Не встигли скупатися в морі? Хочеться нових вражень? Тоді вирушайте в Закарпатті «варитися» в чанах - ці характерні ванни, названі карпатськими джакузі, можна приймати цілий рік.

У цій статті ми розповімо вам про процедуру, яка стала своєрідною візиткою Карпат. А також вкажемо ряд місць, де можна викупатися в чанах.

Що являє собою сама SPA-процедура? Пам'ятаєте старі казки про молодильні яблучка і котлах з киплячою водою? Зануриться туди добрий молодець - дивись, прибуде силушка богатирська, молодості додасться. Карпатські чани - майже як в цих казках. Звичайно, вода в чавунних котлах, де «варять» всіх бажаючих, які не кипляча, а підігріта до температури 40-45 градусів. Але вогонь під котлом справжнісінький, і якщо не знаєш, як влаштований чан, дивитися (а тим більше влазити в котел) страшнувато. Але не переживайте, щоб не обпектися, все передбачено: на дно кладуть річкове каміння.

Традиція зародилася в Австро-Угорщині: чани встановлювали біля джерел з цілющою водою, в яку необхідно було зануритися, раcпарівшісь як слід в котлі. Підігріта вода може бути різною: сірководневої, яка хороша для профілактики ревматизму, хвороб суглобів; мінеральної - така хороша для загального зміцнення організму, шкіри. Жителі Карпат також часто додають в такі купелі відвари лікарських трав - ці ванни добре розслаблюють, заспокоюють нервову систему, лікують від безсоння, благотворно впливають на організм.

Чани за величиною теж бувають різні: найменші - на двох. Деякі турагентства пропонують романтичні екскурсії в Карпати з купанням в чанах. Але бувають просто величезні котли, як садові басейни, де може вміститися компанія з 8-12 чоловік. Отже, почнемо огляд місць, де пропонують «карпатське джакузі».

Найзнаменитіший місце - Лумшори

У цьому невеликому карпатському селі живуть справжні гуру купання в чанах. А почалося все з того, що на березі річки місцевий житель знайшов старий чан 17 століття , Що залишився від австрійців. І став використовувати його за призначенням. Гріх було не використати: адже в Лумшорах є джерело з мінеральною сірководневою водою, її-то і застосовували здавна для оздоровчих процедур. Багато жителів Лумшор, побачивши, що купання сподобалося туристам, і самі обзавелися чанами. І у них дійсно немає відбою від замовлень - настільки популярним виявилося карпатське джакузі. Зараз в селі близько 20 чанів різної місткості. У господарів садиб створені прекрасні місця для відпочинку. Тут вам завбачливо запропонують і запашний карпатський чай, і смачний обід.

Ось лише невеликий перелік тих, хто пропонує «чанние» послуги в Лумшорах: комплекс «У Цімбора» , Садиба «У Анатолія», садиба «Лумшори», «Мисливська садиба».

Якщо ви опинилися в Лумшорах восени, варто сходити на грибне полювання і, звичайно, побачити водоспади на річці Турички .

Вартість: чан 250-400 грн за годину (на компанію).

Як дістатися: до Ужгорода чи до станції Свалява - поїздом, маршрутки Ужгород - Лумшори ходять 2 рази в день, краще своїм транспортом або на таксі.

Джерело фото: ucimbora Джерело фото: ucimbora.mow.fm.

Ужгород - скупатися під землею

Прийняти оздоровчу процедуру, занурившись в чан, можна і в головному місті Закарпаття - Ужгороді. Такі послуги пропонує готель «УнгварЬскій» . Правда, процедура тут відрізняється від класичного варіанту під відкритим небом: чан з мінеральною водою розташований на глибині 6 м під землею. Поруч діжка з холодною водою. Але сам чан знаменитий своєю історією, в ньому купалося не одне покоління. Він був виготовлений ще в 19 столітті, спеціально для цього готелю! Після купання вам запропонують ароматний чай і фірмову горіхову настоянку. В Ужгороді ви насолодитеся прогулянкою по мощених вуличках, радимо відвідати музей народної архітектури та побуту і Ужгородський замок .

Вартість: номер від 400 грн / добу, чан - 500 грн (2 людини).

Як дістатися: до Ужгорода поїздом (прямим або з пересадкою у Львові), готель знаходиться на вул. Електрозаводська, 29. Маршрутки № 5, 26 до зупинки «Завод ФМК».

Джерело фото: ungvarskiy-hotel Джерело фото: ungvarskiy-hotel.com.

Чан на Івано-Франківщині

У селі Осмолода Рожнятівського району Івано-Франківської області купання в чані з сірководневою водою пропонують в готелі «Ганц». Поруч з чаном обладнаний басейн з мінеральною водою.

Господарі готелю можуть організувати похід в ліс за грибами-ягодами. В околицях варто подивитися на літню резиденцію митрополита Андрея Шептицького, на старовинну доменну піч.

Вартість: проживання 600 грн / добу (двомісний номер), чан - 300 грн на годину (до 4 осіб).

Як дістатися: з Івано-Франківська краще їхати своїм транспортом або замовляти трансфер, громадським - з Івано-Франківська до Калуша, звідти 4 рази на день ходять маршрутки.

Забронювати готель в Івано-Франківській області можна тут .

Джерело фото: ganz Джерело фото: ganz.if.ua.

«Карпатський рай» в Шешорах

Біля підніжжя Карпатських гір в селі Шешори в Косівському районі на Івано-Франківщині є міні-турбаза «Карпатський рай» . Місця тут дійсно райські: поруч заповідник «Гуцульщина» . Провідники пропонують одно- і дводенні походи по горах, до озеру Лебедин і до водоспаду Великий Гук .

Вдихаючи чисте гірське повітря, змішаний із запахом лісу, добре при цьому ще розслабитися в чані з водою на травах. Тут також пропонують медові ванни або навіть з додаванням пива. Чан просто величезний - в ньому може вміститися до 8 осіб. Посидівши хвилин 15, поринете в холодне озеро.

Вартість: проживання 200-300 грн, чан - 250 грн / год на компанію.

Як дістатися: турбаза розташована в 5 км від траси Коломия - Косів, поворот біля села Пістинь. Можна дістатися з автовокзалів Івано-Франківська (100 км), Коломиї (40 км) і райцентру Косів (15 км). Адреса: вул. Чорновола, 74, Шешори.

Джерело фото: sheshory Джерело фото: sheshory.info.

Скупатися і порибалити

У Перечинському районі на Закарпатті теж купають в чанах. У селі Тур'я Поляна запрошує відпочити садиба «Турянський двір» - пожити в затишному котеджі на лоні природи, покуштувати страви угорської кухні. Знамениті лікувальні перечинські чани наповнені найчистішої гірською водою. У неї додають карпатські трави. З чана можна стрибнути прямо в холодні води озера. У Тур'їй Поляні є всі умови для риболовлі та приємних прогулянок. Звідси недалеко до величного водоспаду Воєводин .

Вартість: двомісний номер 500 грн, чан 300 грн на годину.

Як дістатися: від Ужгорода до Тур'їй Поляни 50 км. Ходять автобуси.

Джерело фото: turdvir Джерело фото: turdvir.com.ua.

Серед гір і лісів - Тур'я Пасіка

Біля села Тур'я Пасіка, в 39 км від Сваляви, серед гір і лісів затишно розташувалися дерев'яні будиночки і сучасні корпуси туристичного комплексу «Воєводино» . Лікувальна мінеральна вода карпатських гір допоможе вам оздоровитися. Тут є і повний комплекс SPA-процедур, і, звичайно ж, «варять» в чані, розташованому поруч з гірською річкою, в яку ви зможете зануритися, як слід «зварилися».

Серед розваг готелю - кінні прогулянки, риболовля - для цих цілей є чотири рибника з фореллю.

Вартість: номер на двох від 690 грн (у вартість входить сніданок - шведський стіл), чан - 250 грн / год.

Як дістатися: поїздом до Ужгорода чи до Сваляви, далі маршрутним таксі. Надає послуги готелю.

Джерело фото: voevodyno Джерело фото: voevodyno.com.

Чани в Славському

На карпатському гірськолижному курорті в селищі Славське є кілька місць, де пропонують цілющу купіль у вигляді чанів. Наприклад, в готелі «Чотири сезони» є чавунний чан на 4-5 чоловік. Пропонують зануритися у воду з цілющими травами. Але в Славському є не тільки класичний чан: тим, хто боїться «пекельного вогню» під котлом, можна скупатися в підігрітою трав'яний ванні в дерев'яному чані.

Вартість: проживання від 300 грн, чан в «Чотирьох сезонах» 400 грн за 2 години.

Як дістатися: до Славського можна доїхати прямим поїздом або автобусом зі Львова (137 км).

Джерело фото: slavsko Джерело фото: slavsko.lviv.ua.

«Хата у Румунію»

У селі Татарів, в 11 км від курорту Буковель і в 17 км від Яремче, знаходиться садиба «Хата у Румунію». За відгуками туристів, тут дуже привітні господарі, які організовують своїм гостям купання в чанах. Поруч річка і ліс, так що цілющий ефект молодильного чана посилюється чистим повітрям.

Вискочивши з чана, можна зануритися в ставок, а потім довершити задоволення чашкою ароматного карпатського чаю.

Вартість: проживання від 200 грн (двомісний номер), чан за домовленістю.

Як дістатися: поїздом до Івано-Франківська, далі маршрутками Івано-Франківськ - Ворохта - Верховина, поїздом Львів - Рахів або дизелями до села Татарів.

Забронювати житло в Татарові можна тут .

Джерело фото: vkarpatax Джерело фото: vkarpatax.com.ua.

Чан в Бескидах

На території гірськолижного курорту Жденієво (Воловець, Закарпаття) біля підніжжя Бескид ви теж зможете урізноманітнити своє дозвілля купанням в чані з мінеральною водою. Цю банну процедуру пропонують на турбазі «Лісова казка» . Сама вона розташована в мальовничому місці: ви помилуєтеся горами, подихайте запахом соснового лісу, послухаєте веселе дзюрчання гірської річки Жденієвка, сходіть на прогулянку по заповідних околиць. А також скуштувати страви угорської та румунської кухонь.

Вартість: двомісний номер від 400 грн / добу, чан за домовленістю. Забронювати номер в «Лісовій казці» можна тут .

Як дістатися: до станції Воловець можна дістатися поїздами ужгородського напрямку, потім до Жденієва автобусом, але в суботу та неділю вони не ходять. Своїм транспортом по трасі Київ - Львів - Чоп.

Забронювати житло в Жденієво можна тут .

Джерело фото: lisova-kazka Джерело фото: lisova-kazka.org.

Водні процедури в селищі Нижнє Солотвино

У селищі Нижнє Солотвино, в готелі «Термал Стар», вдало використовують потенціал оздоровлення карпатськими мінеральними водами. Тут можна поплескати в воді від душі: пропонують цілий комплекс лікувальних бальнеологічних процедур, SPA-комплекс, де в басейнах використовується вода з карпатських джерел, сауну і хамам. І, звичайно ж, купання в чані з кременистої мінеральної термальної водою.

Вартість: 2-місний номер від 565 грн / добу (в залежності від кількості днів і сезону), чан - 250 грн за 2 години (до 6 осіб).

Як дістатися: Нижнє Солотвино знаходиться в 12 км від Ужгорода, можна доїхати маршруткою. Готель надає трансфер з Ужгорода та Мукачева.

Джерело фото: termal-star Джерело фото: termal-star.com.

Чан в Поляні

У селищі Поляна, відомому як гірськолижний курорт, у вас теж буде можливість випробувати на собі карпатське джакузі. Скупатися у чані пропонують в готелі «Катерина». Тут так люблять свій чан, що навіть дали йому ім'я - «Офуро». Розташовується він на відкритому повітрі біля декоративного озера.

Купають тут у воді з травами, при бажанні ви можете підібрати їх самостійно.

Вартість: 2-місний номер від 520 грн / добу, чан - 250 грн / год. Забронювати номер в готелі «Катерина» можна тут .

Як дістатися: готель «Катерина» в селі Поляна знаходиться біля міжнародної траси Київ - Львів - Чоп, в 10 км від райцентру Свалява. До Мукачево - 36 км, Ужгорода - 75 км. Адреса: вул. Сонячна, 55-б, Поляна.

Інші готелі в Поляні можна знайти тут .

Джерело фото: hotel-kateryna Джерело фото: hotel-kateryna.com.ua.

Карпатське джакузі і форель

Біля гірської річки Опір в долині Карпатських гір можна відпочити в готельно-розважальному комплексі «Золота Форель» . Вас спокутують і поніжаться в чанах з мінеральною водою. Їх тут два - «Козацький» на 4-5 чоловік і «Панський» на 6-7 чоловік. Після купання ви можете стрибнути прямо в річку Бутивля.

Комплекс не дарма носить свою назву - тут гарне форелеве господарство. Вам запропонують порибалити і скуштувати вашу здобич - тут же її радо приготують.

Вартість: номера від 450 грн / добу (зі сніданком), чани 300 грн / год (4-5 чоловік), 400 грн / год (6-7 чоловік), в вартість входить карпатський чай і мед.

Як дістатися: зручніше їхати своїм транспортом по трасі Київ - Львів - Чоп за мостом до села Коростів, а там за мостом через річку Бутивля знаходиться комплекс (за вказівником). Від Львова до Коростіва 120 км, можна дістатися автобусом від автостанції біля ж / д вокзалу. Від Сколе 20 км, ходять маршрутки.

Джерело фото: zolotaforel Джерело фото: zolotaforel.ua.

Чан на Дністрі

У Кам'янець-Подільському районі, надихнувшись досвідом Закарпаття, теж вирішили організувати купання в казані. Його пропонують в готелі «Ксенія» в селі Врублівці. До послуг туристів - чан з джерельною водою, настояної на травах. Розігрівшись, слід зануритися в басейн. Відпочити тут можна не тільки тілом, а й душею, адже ви побачите найкрасивіші місця на березі Дністровського каньйону. Можна насолодитися краєвидами, катаючись на катері - розроблений екскурсійний маршрут до Бакотського скельного монастиря.

Вартість: проживання в готелі від 300 грн на добу, чан - 300 грн за годину (до 5 осіб).

Як дістатися: Врублівці знаходяться в 17 км від Кам'янця-Подільського. Ходять автобуси. Туркомплекс розташований за адресою: пров. Джерельний, 4-а. До Кам'янця-Подільського можна доїхати поїздом.

Джерело фото: xenia Джерело фото: xenia.com.

Мода на чани дісталася і до Житомира

В околицях Житомира, на 140-му кілометрі автотраси Київ - Чоп теж можна розслабитися в чані в кращих традиціях Закарпаття. Такі послуги пропонують в гостинному дворі «Дубки». Чан розрахований на 4-5 чоловік.

Сам комплекс побудований в стилі закарпатських дерев'яних будиночків. Тут ви зможете відпочити на природі, покуштувати в ресторані смачні страви з екологічно чистих продуктів - при комплексі своє підсобне господарство.

Вартість: проживання від 300 грн / добу; вартість купання в чані уточнюйте у адміністратора.

Як дістатися: готель знаходиться на Житомирській об'їзній біля села Оліївка. Зручніше їхати своїм транспортом, але можна автобусом Житомир - Оліївка.

Джерело фото: dubki Джерело фото: dubki.zt.ua.

Купання в чанах - це не тільки розслаблююча цілюща процедура, але й своєрідний ритуал. І ось кілька порад тим, хто вирішив випробувати його на собі.

  • Бронювати чан (особливо в Лумшорах) слід заздалегідь.
  • Вирушаючи в Карпати, не забудьте з собою купальні приналежності.
  • Якщо ви не впевнені, що вам показана така процедура, проконсультуйтеся з вашим лікарем.
  • Зібравшись купатися в чані, викиньте з голови всі зайві думки і налаштуйтеся виключно на релакс - і позитивні емоції вам гарантовані.
  • Новачкам буде досить години купання в чані - за цей час ви встигнете посидіти в котлі три рази по 15 хв і в перервах зануритися в холодну воду.
  • Добре після купання випити чашку-другу чудового карпатського чаю на травах - не забудьте і додому його купити!

Приємного вам відпочинку! На світі є стільки насолод, і купання в чанах варто обов'язково спробувати, а потім поділитися з нами вашими враженнями.

Ціни, наведені в статті, актуальні восени 2015 року. Варто відзначити, що чани є також в інших туристичних комплексах. Більше готелів України ви можете знайти тут .

Якщо стаття сподобалася, розкажіть друзям :)

Не встигли скупатися в морі?
Хочеться нових вражень?
Що являє собою сама SPA-процедура?
Пам'ятаєте старі казки про молодильні яблучка і котлах з киплячою водою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация