Купити будинок в кредит в Україні. Які є варіанти

Що, захотілося взяти кредит під 5-6% річних і як нормальна людина жити в передмісті, потроху віддавати? Не тут то було. Ми - Африка в центрі Європи, а значить легке життя нам тільки сниться. Щоб взяти кредит для покупки будинку в селі Вам доведеться напружитися, поворушити мізками, і мати якусь частку фарту. Про те, що конкретно чекає Вас на цьому шляху, поговоримо нижче.

Офіційність - наше все!

Ще перед тим, як переїжджати в село, перед нами постала проблема нестачі грошей. Тому ми досить щільно зайнялися цим питанням. І, як наслідок, отримали певний досвід. Перша теза з нього говорить: Вам не дадуть кредит, якщо Ви працюєте неофіційно. Так, навіть якщо за Вашою карткою або банківського рахунку проходять десятки тисяч гривень, для самих фінустанов Ви ніхто. Але якщо Ви сторож на півставки в райцентрі, то тоді це в корені міняє справу. І ось тоді вже будуть дивитися, ніж Ви там володієте і що у Вас на картці. Сума в борг, як Ви розумієте, Вас навряд чи порадує, але основний принцип буде дотриманий.

Врахуйте цей момент, якщо Ви зібралися взяти кредит в якомусь великому українському банку. Основні вимоги там зазвичай такі: офіційне працевлаштування (або соцвиплати в деяких випадках) від 6 місяців на одному робочому місці. ФОП теж канає і це як раз та лазівка, якою можна скористатися. Логіка в чому: якщо Ви в змозі платити податки 6 місяців, то напевно потягнете і кредит. Правда знову-таки сума цього самого кредиту буде прямо залежати від Вашого обороту ... Тому великий куш не зірве, але до 50 тисяч гривень шанс підняти буде.

Кредит під 100% річних не бажаєте?

Звичайно, в Україні цифри по неофіційно працевлаштованим значні, тому на попит завжди знайдеться пропозицію. Йдеться про так званих кеш-кредити або кредити на карту. Як правило, там бувають варіанти щодо короткострокових позик і невеликих сум - наприклад, 10 тисяч гривень на 3 місяці. А бувають і більш цікаві пропозиції, де сума кредиту варіюється від 20 до 200 тисяч гривень. Так, там теж захочуть від Вас різні папірці, але можна і без папірців. Ось тільки реальні відсотки при підрахунках виявляються аховскімі. 100% - це, до речі, не межа, бували варіанти і більше 150% річних. При таких розкладах взагалі виникає питання навіщо брати в кредит гроші ... Навіть під заставу будинку.

І тут же приходить усвідомлення, що простіше необхідну суму назбирати якимось іншим чином, конвертуючи в цінні речі (валюта, золото і т.д.), ніж потрапляти на такі умови кредитування фізосіб.

Кредит на купівлю будинку в ПриватБанку. окрема пісня

Ми, як і багато громадян України, мали карткові рахунки в одному з найбільших і колись приватних банків України. Через ПБ проходили всі операції, які не депозитні заощадження теж там валялися. Тобто, в банку прекрасно бачили, що ми з себе представляємо, які наші фінансові можливості.

За здоровою логікою при нестачі коштів стопи в першу чергу були спрямовані саме в ПриватБанк, так як тут в теорії все повинно було пройти без зайвих слів. На подив виявилося, що наші гроші на рахунках - це, звичайно, добре, але от гроші ПБ в борг на хоча б пару місяців або місяців 6-12 - це занадто. Офіційна причина була з пункту № 1 - відсутність офіційної роботи.

Все, що могли запропонувати - збільшити ліміт до 4 тисяч гривень на картці «Універсальна». По суті той же самий кеш-кредит, тільки зі скромною ставкою. Забавно, що ще до війни цей ліміт був 5 тисяч гривень, і я сам попросив його собі урізати до 1 тисячі, так як в кредитних коштах не було ніякої необхідності. І тут така щедрість. ))

Але головна парадоксальність ситуації полягала ще й в тому, що у ПриватБанку є свій реєстр заставного нерухомого майна, яке реалізується шляхом аукціону. Сайт називається PlanetEstate.com.ua. Так ось виявляється, навіть якщо ви платите 25% (раніше 15%) від стартової суми відразу, і навіть якщо берете кредит під заставу цього самого будинку, який викуповує, і навіть якщо кредит Ваш буде на пару місяців ... без офіційного працевлаштування вам його НЕ продадуть. )) Забавно, що деякі будинки, які нам сподобалися, і які ми реально були готові купити, нам на них не вистачало незначної суми - там 10 тисяч гривень десь, до сих пір висять в тому реєстрі. Один навіть нібито пройшов по аукціону і був проданий, але ... Як бачимо іноді, до сих пір висить. )

Загалом, не дивно, що так вийшло в кінці з ПриватБанком. Нагорода знайшла свого героя.

Заставні будинку банків України

Цей напрямок не зовсім має відношення до кредитів на будинок, але може допомогти обзавестися власною нерухомістю. Хоч в селі, хоч в місті.

Звичайно ж, як Ви розумієте, не тільки у ПБ є заставне майно, у інших банків воно теж є. Ощадбанк, Укрсоцбанк, Райффайзен Банк Аваль, OTP Банк - так практично кожне велике фінустанова намагається виставити такі об'єкти на своєму сайті. Незважаючи на скромний асортимент, переглянути не завадить. При цьому більшість банків воліють виставляти заставні будинки і квартири на онлайн-аукціонах таких як «сетах», Біржа банківської змусити, «Держанвіторгі.Онлайн», Zakupki.prom.ua і т.д.

Там уже дійсно є з чого вибрати. Однак основна проблема залишається та ж. Навіть якщо Вам вдасться знайти об'єкт дешевше ринкової вартості, брак коштів ніхто не компенсує. Тут чітко: або гроші є, або їх немає.

При цьому якщо раптом Вам не вистачає якихось копійок, то краще в такому випадку реально десь роздобути необхідну суму і викупити лот. Так буде дешевше при реальному підрахунку.

Розстрочка як альтернатива кредитам

Проблема нестачі грошей у населення стимулює не тільки лихварів робити якісь пропозиції, але і самих продавців. Нерідко на агрегаторах оголошень можна побачити фрази «Продам будинок в розстрочку» або «Можна частинами». Ті, хто реально хочуть продати свій будинок, розуміють: ринок нерухомості в селі за фактом мертвий. Тому в хід ідуть всі засоби і методи. Можливо, це Ваш шанс. )

замість епілогу

Як стає зрозуміло з усього вищеописаного, простій людині шансів отримати кредит на покупку будинку в селі за чесною ціною практично немає. Точніше вони є, але все це купа зайвих рухів тіла. Ми, наприклад, взагалі плюнули на всі ці варіанти, і вирішили свою проблему взяттям в борг у родичів. Тоді як, цілком можливо, не всі такий шанс матимуть.

Також хотілося відзначити, що всі ці байки про «треба піднімати село», «села вимирають» або відносно нові віяння «нехай переселенці їдуть в село, он скільки порожніх хат стоїть» не мають під собою ніяких практичних підстав. Є Ви, у Вас є певна сума в кишені, і є реальність. Ніхто Вам нічого безкоштовно давати не буде, ніяких державних програм не існує і, судячи з усього, не буде існувати. І якщо пощастить, на цьому непростому шляху попадуться добрі люди. Усе.

Сподіваємося, почитати цей матеріал було цікаво і корисно. І удачі в придбання будинку в селі. ))

Що, захотілося взяти кредит під 5-6% річних і як нормальна людина жити в передмісті, потроху віддавати?
Кредит під 100% річних не бажаєте?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация