Купівля та продаж монет Стародавнього Риму

  1. БРОНЗОВИЙ АСС
  2. БРОНЗОВИЙ СЕМІС
  3. БРОНЗОВИЙ Трієнс
  4. БРОНЗОВИЙ квадранс
  5. БРОНЗОВИЙ СЕКСТАНС
  6. БРОНЗОВАЯ УНЦІЯ
  7. СРІБНИЙ Антоніано (ПОДВІЙНИЙ денаріями): ОЦІНКА МОНЕТИ Стародавнього Риму
  8. СРІБНИЙ денаріями
  9. Вікторіатус І ПОДВІЙНИЙ вікторіатус
  10. квінарій
  11. сестерціїв
  12. ПОЛУВІКТОРІАТ
  13. АУЕРУС (ЗОЛОТИЙ денаріями): ЧОМУ ВИГІДНО ПРОДАТИ МОНЕТУ Стародавнього Риму
  14. ЗОЛОТІ сестерціїв
  15. ЗОЛОТІ квінарій

Стародавній Рим - одна з найбільших і найбільш розвинених античних держав, яке розташовувалося на майже всій території Європи, а також в Африці і навіть Азії. Але однієї армії було мало, щоб підпорядкувати собі всі завойовані території. Щоб народи були в повній залежності від Риму, потрібна сильна і всіма визнана фінансова система. Після впровадження власних монет капітулювати країнам було вже дуже складно позбутися залежності. Розглянемо грошові одиниці, які складалися в обороті серед держав, що входили до складу Стародавнього Риму.

БРОНЗОВИЙ АСС

За деякими відомостями, перший ас був випущений в роки правління Сервія Тулія. Хоча інші джерела стверджують, що грошові знаки з'явилися тільки в період Республіки. При масі 11 грамів гроші отримали досить великий діаметр - в 28 мм. До появи цієї монети в Стародавньому Римі користувалися злитками міді без додаткової обробки. Виділяють два типи аса - морський і імперський, з яких перший був призначений для розрахунків з моряками (така валюта випускалася під строгим контролем командування флоту).

На основний стороні відображений портрет Януса, тоді як на тильній частині зазначалася назва населеного пункту, де був викарбуваний знак. Тут же можна побачити номінал монети та зображення корабля, яке вказувало на морське минуле грошей. На імперському Асі був намальований імператор, тоді як на тильній стороні перебувала колонада на тлі іменного знака імператора. У різні періоди тут додавали різні абревіатури. Вартість римської монети на сучасних аукціонах сягає позначки в 300 доларів.

БРОНЗОВИЙ СЕМІС

БРОНЗОВИЙ СЕМІС

Давньоримська монета з бронзи за своїм номіналом становить ½ аса. Маса платіжної одиниці становить 3,88 грама при діаметрі диска 18 мм. Семіс був прийнятий ще в роки Республіки, тоді як імператор Адріан скасував її звернення. На одній стороні знака викарбувано малюнок бога Сатурна, а на протилежній зображувався лик імператора. У роки існування Республіки на кожній зі сторін був поміщений Сатурн разом з вензелями «S». Якщо ви хочете придбати подібну грошенят, купити монету Стародавнього Риму на аукціоні можна за 60-80 доларів.

БРОНЗОВИЙ Трієнс

Монета номіналом 1/3 аса була рівнозначна чотирьом унціям. На кожній зі сторін грошового знака були присутні чотири точки, які і позначали рівність з чотирма унциями. Розмір валюти був досить великим - 23-24 міліметра, тому і маса виявилася значною - 10,58 грамів.

На основний стороні римської валюти був поміщений імператор, але в роки Республіки його замінили Міневри. На тильній стороні присутній малюнок носа галери (в разі, якщо знак призначався морякам) або вензель імператора на тлі колонади (на імперських грошах). Також на тильній частині поміщали номінал Трієнс. На даний момент вартість подібних грошей дорівнює від 50 до 80 доларів США. Але можна зустріти і якісні лоти, пропоновані по 120 доларів.

БРОНЗОВИЙ квадранс

Квадранс був поширеною монетою, так як його номінал становив ¼ аса, що відкривало великі можливості для торгівлі. Візуально гріш нагадувала неправильної форми окружність, на основний стороні якої карбували літери «SC», перекладні як Senatus Consulto. Тут також був напис по колу. На тильній частині зображені дві руки, що символізують рукостискання і напис уздовж ранта, написану латиною.

Квадранс перестали користуватися ще в другому столітті нашої ери. За той час, поки римські монетні двори чеканили ці знаки, були використані як бронза, так і срібло з менш дорогими металами. Через це складно назвати середню вартість примірників, що збереглися по сьогоднішній день. Але якою б не використовувалася метал, мінцмейстри дотримувалися стандартів - вага монет перебував в межах 3,5 грам при діаметрі близько 18 міліметрів. Ціна монет Стародавнього Риму на сучасному ринку становить в межах 20-70 доларів.

БРОНЗОВИЙ СЕКСТАНС

Монета за значимістю становила близько 1/6 аса, звідси вона отримала свою назву. Маса грошового знака склала до трьох грам при діаметрі в 15 міліметрів. Номінал валюти був відображений малюнком двох кіл, які символізували дві унції. Секстанс ввели в обіг в роки Республіки, і він проіснував аж до останніх днів Римської Імперії.

На основний стороні поміщалися різні картинки. У різні періоди часу там можна було зустріти раковини, ссавців, людей та інших героїв. По колу монети відображена узорная точкова облямівка, і тільки після третього століття н.е. тут розміщувався лик божества - Меркурія. На тильній частині медальйона є напис: «Roma» поруч з передньою частиною галери. На сучасних аукціонах секстанс можна придбати приблизно за 50 дол., Але погано збереглися знаки пропонують за 10 доларів.

БРОНЗОВАЯ УНЦІЯ

БРОНЗОВАЯ УНЦІЯ

Унція - найбільш поширена валюта античного Риму, що обумовлено тим, що вона була найдрібнішої валютою в імперії. Візуально вона схожа з секстансом, але розмір гроші становить всього 8 мм, при мініатюрної масі в 1,5 грама. Зараз складно знайти унцію, тим більше, вартість цих монет вкрай мала на ринку - її можуть купити всього за 10-15 доларів.

СРІБНИЙ Антоніано (ПОДВІЙНИЙ денаріями): ОЦІНКА МОНЕТИ Стародавнього Риму

СРІБНИЙ Антоніано (ПОДВІЙНИЙ денаріями): ОЦІНКА МОНЕТИ Стародавнього Риму

Антоніано очолює рейтинг найбільш дорогих монет Стародавнього Риму. Маса грошових знаків становить 11-15 грамів, при діаметрі срібного денария до 30 мм. На ньому могли відображатися різноманітні зображення, які з роками змінювалися. За цей час там побували рослини, тварини і боги. На тильній стороні міг бути імператор на коні або ж самодержець в профіль. На сьогоднішній день в колекціях практично не залишилося якісних денаріїв, але їх вартість порівняно невелика. Середня ціна грошового знака становить 50 доларів.

СРІБНИЙ денаріями

У Стародавньому Римі денарій ставився до найбільш поширеним грошей. Валюту застосовували при здійсненні внутрішньої або зовнішньої торгівлі. Вперше денарии були випущені в 268 році, і при цьому в документах грошові знаки позначали, як «XX». Даний символ означав той факт, що номінал денария прирівнювався до десяти ассам. Маса срібних монет дорівнює 4,5 грама, але з роками використання металу скоротили.

Динарій мав незвичайний зовнішній вигляд - на основний стороні був імператор, навколо якого викарбувані слова на латині. На тильній стороні зображені римські боги. Тут же розташовувалися символи, які свідчать про номіналі грошового знака. На даний момент на аукціонах можна зустріти срібні динарії, пропоновані по 120-150 доларів. У разі відмінної якості валюти римлян, можна розраховувати на виручку в 200 і навіть більше доларів.

Вікторіатус І ПОДВІЙНИЙ вікторіатус

Вартість срібних монет за часів Римської Імперії становила 10 і 20 асів. Найчастіше цю валюту застосовували для торгівлі з іншими країнами. Вперше вона зустрічається в 269 році після прийняття фінансової реформи. На основний стороні був викарбуваний Юпітер, тоді як на зворотному боці - Вікторія, через яку гроші отримали своє ім'я. Маса вікторіатус становить 3 гр., А подвійних вікторіатус - в два рази більше.

Такі стандарти проіснували дуже недовго, адже ці грошові одиниці були витіснені з ринку більш зручними денаріями, які користувалися попитом серед торговців. Подвійний вікторіатус серед нумізматів можна викупити в межах 100 доларів при трохи меншій вартості вікторіатус - вона коливається в межах 10 доларів. Часто ці грошові знаки мають гарний зовнішній вигляд, адже срібло не піддається впливу вологи і часу.

квінарій

Квінарій пропонувався за ціною 5 асів, але його рідко використовували для торгівлі. Навіть неприязнь купців не зупинив 5-вікове хід монети з кишені в кишеню споживачів. Вага монети склав всього 1,5 грама при діаметрі 15 мм. На реверсі був знак «V», який говорив про номіналі валюти. Поруч з цим знаком присутній малюнок богині Вікторії, а на основний стороні відображався портрет самодержця. Як правило, саме цими грошовими знаками заохочували працю легіонерів.

Орієнтовна ціна квінарій сьогодні на ринку нумізматики складає приблизно 70 доларів США. Якщо замовляти по інтернету на аукціоні, доведеться додатково заплатити за доставку.

сестерціїв

Вартість цієї монети - всього пару асів, і протягом довгого часу валюта карбувалася виключно зі срібла. Після періоду імператора Августа дозволили здійснювати грошові знаки з латуні. На титульній частині за допомогою знака «IIS» зазначено номінал, там же був давньоримський бог. На тильній стороні розташовувався портрет імператора. На двох сторонах поміщена додатково узорная облямівка, але через особливості карбування того часу її розташували не за всьому периметру валюти. При діаметрі приблизно в 25 міліметрів вага сестерції досягав 11 грамів. На даний момент вартість античного грошового знака становить близько 180 доларів.

ПОЛУВІКТОРІАТ

ПОЛУВІКТОРІАТ

Полувікторіати серед знаків зі срібла вважаються найдрібнішими грошима в Стародавньому Римі. На основний стороні тут знаходився Аполлон, тоді як на тильній - портрет чинного імператора. Номінал грошового знака відповідав половині денария, а реальна вартість монети описувалася знаком «S». Нинішня вартість металевої купюри - 140 доларів.

АУЕРУС (ЗОЛОТИЙ денаріями): ЧОМУ ВИГІДНО ПРОДАТИ МОНЕТУ Стародавнього Риму

Елітна золота монета, що служила найбільшим платіжним засобом Стародавнього Риму. Її часто використовували для торгівлі з партнерами і під час угод знатних людей. Також можна отримати грошовий знак за військові заслуги перед Батьківщиною. Вага денария становив 4,45 грама при великому діаметрі в 22 міліметра.

На тильній стороні присутній зображення богині перемоги - Вікторії, тоді як на аверсі найчастіше були відсутні будь-які написи крім портрета чинного імператора. Спочатку при створенні подібних грошей застосовували тільки золото найвищої проби, але з часом зміст матеріалу погіршувався, тому і монети цінувалися менше. Негативні наслідки спричинили за собою численні грошові реформи і девальвації. На даний момент одна грошова одиниця Риму пропонується серед нумізматів за 10-12 тис. Доларів, але у випадку з якісним екземпляром вона може підвищитися до 18 тисяч.

ЗОЛОТІ сестерціїв

Сестерциі були популярні серед різних верств населення. Вони могли йти з номіналами в 20,40 і 60, тому гроші використовувалися для роздачі платні полководцям і в процесі здійснення купецьких угод. Багато знаки випускалися в якості пропаганди того чи іншого режиму.

На реверсі сестерций найчастіше карбувалися портрети імператорів з грузинської гілкою, тоді як на основний стороні могли міститися епізоди важливих битв і самодержці, які беруть капітуляцію які зазнали поразки народів або прощати повсталих. Найчастіше на тильній стороні імператор повернуть в праву сторону.

Висока якість сестерций відрізняє ці монети серед інших грошей Стародавнього Риму. 60 сестерціїв виконувалися з 25 грамів золота, а знаки номіналами в 40 і 20 сестерціїв важили в 20 і 19,5 гр. золота. Найчастіше діаметр їх був у межах 32-41 міліметрів. На сучасному ринку можна купити стародавні грошові знаки в хорошому стані приблизно за 10 тис. Доларів. Менш якісні зразки пропонуються по 7-8 тис.

ЗОЛОТІ квінарій

ЗОЛОТІ квінарій

Мала і легка гріш, яку найчастіше застосовували для виплати солдатських платні. Вона була зручною для носіння і зберігання - не займала багато місця і швидко обмінювалася на знаки з меншим номіналом. Вага та розміри грошей аналогічні срібним квінарій, але цінність їх відрізнялася в більшу сторону. За дві монети можна придбати один ауреус. сьогодні монети Стародавнього Риму купити на аукціоні можна в середньому до 5-7 тисяч доларів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация