Курага при діабеті 2 і 1 типу цукровому: чи можна їсти, користь і шкода

  1. Спори про куразі
  2. Як вибрати і зберігати
  3. Правила вживання
  4. Про термічній обробці і приготуванні

Про куразі при діабеті

Курага відноситься до тієї категорії продуктів, які дійсно люблять дуже багато. При цьому використовується вона не дуже часто - для багатьох вона була і залишається делікатесом, яке можна порівняти з кальмарами . Але як бути тим, хто любить цей продукт і при цьому зіткнувся з цукровим діабетом або першого, або другого типу? Чи можна в цьому випадку вживати представлений незвичайний, але дуже смачний фрукт?

Спори про куразі

Курага, а точніше питання її вживання при цукровому діабеті, викликає такий резонанс в силу того, що вона:

  • містить дуже велику кількість натурального цукру - близько 84%;
  • але одночасно з цим характеризується більш ніж прийнятним глікемічним індексом - 30.

Таким чином, з одного боку це, безумовно, корисний і смачний продукт, але з іншого - він може бути шкідливий при діабеті будь-якого типу. Однак її все-таки можна їсти, в силу того що вона зберігає в собі практично всі корисні властивості стандартних абрикосів.

Вона також може похвалитися вражаючою кількістю вітамінів, типу Р, В2, В1, С, кислотами органічного типу. Наприклад, саліцилової, нікотинової, лимонної, до того ж курага має в своєму складі фруктозу , Кальцій і безліч солей. Крім цього, в ній зосереджені не менш корисні мікроелементи: кобальт, марганець, мідь і залізо. Все це дуже важливо для будь-якого типу представленого захворювання і пояснює, чому саме можна їсти цей продукт.

Як вибрати курагу7

Примітно і те, що по співвідношенню каротину вона мало чим поступається навіть яйцям і їх жовтків . Цього більш ніж достатньо для того, щоб курага дійсно представляла собою справжню знахідку для тих людей, які зіткнулися з цукровим діабетом.

Як вибрати і зберігати

Однак від цього продукту, як і від будь-якого іншого, буде дуже важко добитися максимальної користі, якщо не дотримуватися всіх правил по його вибору і збереженню. Так, вибираючи її, необхідно в першу чергу звертати увагу на колір і консистенцію кураги, як і у виборі бананів .

Помаранчевий колір і достатня твердість на дотик, а також більш ніж великі розміри дадуть зрозуміти, що курага знаходиться в оптимальному стані.

Саме така найкраще підходить для подальшого вживання при діабеті будь-якого типу.

Зберігати ж курагу можна і потрібно виключно в досить прохолодних умовах, найкраще для цього підійде холодильна камера або балкон. Не слід заморожувати представлений делікатес, тому що в цьому випадку він втрачає не тільки свої корисні властивості, але і смакові переваги. Таким чином, процес збереження і відбору кураги не є надто важким.

Правила вживання

Якщо ж говорити про норми вживання, то вони зводяться до наступного:

  1. є її бажано в денний час і ні в якому разі не безпосередньо перед сном або рано вранці на голодний шлунок;
  2. їсти її також необхідно з чим-небудь, тому що часте вживання кураги в чистому вигляді може виявитися досить шкідливим для шлунка.

Як є курагу?

Говорячи про можливі проблеми у функціонуванні системи шлунково-кишкового тракту, слід зазначити, що відбуваються вони в силу того, що в делікатес зосереджено дуже велика кількість клітковини, яка, при рясному попаданні в кишечник, може спровокувати його розлад.

Краще і краще за все, особливо при діабеті, як першого, так і другого типу, їстиме курагу кожен день, але не більше 100 грамів. При цьому заохочується її використання в якості всіляких добавок до десертів, можна їсти її з хлібом.

Про термічній обробці і приготуванні

Необхідно весь час пам'ятати про те, щоб не сильно піддавати представлений продукт термічній обробці. Припустимо, дозволяється приготувати такий домашній хліб, в який додається невелика співвідношення дрібно розрізаної кураги, насіння і горіхів.

Подібний хліб є дуже смачним, а на те, яку величезну користь він приносить, можна навіть і не вказувати. Тому що і так очевидно, що він у багато разів більше корисний в порівнянні з магазинним, особливо для діабетиків першого і другого типу.

Більш ніж ідеально поєднується описуваний сухофрукт з такими компонентами, як м'ясо, риба, салат і рис.

До слова, саме його краще за все не додавати в відомий всім компот із сухофруктів. Як відомо, його готують виключно з додаванням чорносливу. Курага ж туди не додається, тому що при обробці теплом вона здатна втратити дуже багато свої корисні властивості.

Таким чином, правильне вживання кураги буде по-справжньому корисно для діабетиків.

Але як бути тим, хто любить цей продукт і при цьому зіткнувся з цукровим діабетом або першого, або другого типу?
Чи можна в цьому випадку вживати представлений незвичайний, але дуже смачний фрукт?
Як є курагу?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация