Курага: користь і шкода, вибір і зберігання

  1. Про що мова?
  2. виробництво
  3. Хімічний склад
  4. Корисні властивості
  5. Протипоказання
  6. Рекомендації, вибір, зберігання

У цій статті мова піде про такий продукт, як курага. Цей сухофрукт набув широкого застосування у вітчизняній і зарубіжній кулінарії. А користь і шкода кураги роблять страви ще більш привабливими.

Про що мова?

Курага є висушеними часточками абрикоса , З яких була видалена кісточка. Вони мають характерний жовто-оранжевий відтінок і приємний солодкий смак. Також існує практика виготовляти сухофрукт не з окремою часточки, а через цілого плоди, попередньо вилучивши кісточку.

виробництво

Перше місце в світі по виробництву кураги та інших сухофруктів з абрикоса займає Туреччина Перше місце в світі по виробництву кураги та інших сухофруктів з абрикоса займає Туреччина. Цим же ремеслом славиться і Малатья. Із західних країн, в США, точніше, в штаті Каліфорнія існують абрикосові плантації. Тут же виробляють і курагу.

Процес сушіння абрикосів займає 6 - 8 днів. Причому робити це намагаються виключно під променями палючого сонця. З огляду на те, що абрикоси висихають, їх кількостей, витрачений на приготування кураги, більше. Так, на один кг сухофруктів припадає 3 4 кг свіжих плодів.

Хімічний склад

Склад кураги дуже різноманітний. І найцікавіше те, що більшість макро і мікроелементів, мінеральних речовин і вітамінів зберігається. Зберігається також користь і шкода кураги. Так, на 100 гр продукту є:

  • 4 гр білків;
  • 5 гр жирів;
  • 7 гр вуглеводів.

Калорійність продукту, як і будь-якого іншого сухофрукти досить велика і становить 241 ккал. Курага багата вітамінами А, В і РР. Багато в цьому продукті калію, органічних кислот, фосфору, каротину, заліза та інших елементів.

Корисні властивості

Курага надає прекрасне загальнозміцнюючу дію. Вживання цього продукту вважається прекрасною профілактикою анемії. Це відбувається тому, що кров з придбанням елементів, що знаходяться в складі кураги, оновлюється, розріджується, простіше циркулює по організму.

Стан серцево-судинної системи також покращиться з появою кураги в раціоні. Стінки судин стануть більш еластичними та міцними, що знову-таки вплине на циркуляцію крові, що забезпечить кращу роботу всіх внутрішніх органів. Тому регулярне вживання кураги позбавить людину від необхідності думати про можливу закупорки судин або утворення тромбів. Стан серцево-судинної системи також покращиться з появою кураги в раціоні

Недокрів'я і гіпертонія - це два дуже поширених захворювання. Щоб уникнути їх утворення або полегшити процес одужання, необхідна велика кількість солей магнію. Саме цей елемент міститься в необхідній кількості в куразі.

Але більше, ніж солей магнію, в сухофруктах є солей калію. Тому не варто скидати з рахунків прекрасні дієтичні властивості цього продукту. Але і захоплюватися курагою не варто, інакше доведеться гарненько позайматися в спортивному залі.

Вітамін А, який також міститься в куразі, відповідає за нормальну роботу багатьох органів. В першу чергу це стосується очей. Сухофрукт може допомогти зміцнити їх стан і зупинити зниження зору не гірше, ніж морква або чорниця . Але, знову-таки, якщо переїсти кураги, то станеться перенасичення вітаміном, що згубно позначиться на очах. Ось скільки користі і шкоди курага в собі несе.

Також курага має легку сечогінну дію. Тому продукт може попередити утворення каменів в сечовому міхурі і нирках. Часто для цих цілей використовується густий відвар або настій на основі сухофрукти.

Корисна буде курага і для тих, хто страждає захворюваннями щитовидної залози і гіповітамінозом. Сухофрукт можна вважати природними ліками. А його застосування позбавить людину від застосування багатьох синтетичних медикаментів. Це в свою чергу захистить не тільки стан печінки, а й гаманця.

Зовнішній вигляд з кожним прийомом кураги безсумнівно покращиться. Клітини будуть оновлюватися раз по раз. Вони будуть омолоджуватися, що поверне пружність і свіжість шкіри, додасть здоровий колір і позбавить від дрібних, щойно з'явилися зморшок.

Також благотворний вплив буде надано і за допомогою кальцію. Курага і речовини в її складі допоможуть краще засвоюватися цьому елементу, що благотворно позначиться на стані не тільки кісток, але і зубів, волосся і нігтів. Вони стануть здоровішими, міцними і сильними.

Протипоказання

Але крім користі, шкоди курага в собі певний несе. Це пов'язано з кількома факторами. Але крім користі, шкоди курага в собі певний несе

По-перше, при виготовленні кураги нерідко використовують таке небезпечне з'єднання, як діоксид сірки. Він також позначається як Е220. В результаті з'єднання його з курагою, сухофрукт набагато довше зберігає свій привабливий зовнішній вигляд.

Але крім лиску, курага набуває і безліч негативних чинників. Так, якщо протягом довгого часу є такі продукти, то багато органів буду вражені різними хвороб. Це стосується в першу чергу легенів, бронхів.

Через це ж з'єднання може утворитися алергія на продукт, яка нерідко супроводжується почервонінням шкіри, набряки, запаленнями. В окремих випадках - блювотою, проносом.

На жаль, саме таку курагу найчастіше продають на ринку. Тому варто скептично ставиться до всіх заявою продавців. Однак в Росію курагу поставляють, переважно з Туреччини. При цьому разом з привабливою «хімічної» помаранчевої курагою, привозять натурального, але темного побратима, який буде, хоч і дорожче, але набагато смачніше, духмяний і корисніше.

Також вже було сказано про індивідуальні алергічних реакціях. Необхідно порадитися з лікарем, який зможе дати всі необхідні рекомендації, щодо кількість споживаної кураги і способах її приготування.

Варто знати, що вагітним і годуючим матерям не слід сильно захоплюватися цим продуктом. Навіть якщо дуже хочеться. Несформовану у дитини травна система може не впорається з курагою і мати негативний вплив на організм.

Не варто їсти курагу в великих кількостях взагалі всім людям. Цей сухофрукт, як і багато інших, досить концентрований. Вміст клітковини в куразі в 9 разів більше, ніж в плодах абрикосового дерева. Якщо не знати міру, можна придбати розлад шлунка і кишечника.

Рекомендації, вибір, зберігання

Рекомендується їсти не більше 100 гр кураги в добу Рекомендується їсти не більше 100 гр кураги в добу. При цьому враховується як сама курага, так і страви, в яких вона міститься. Можна приготувати безліч салатів і других страв з додаванням цього сухофрукти. варто спробувати чудовий домашній хліб з курагою, насінню і горіхами (волоськими або кешью). Така випічка вийде дуже поживною, смачною і набагато кориснішою, ніж магазинна.

Щоб вибрати натуральну курагу, користь і шкода якої велика, потрібно знати, що її колір буде насиченим, але не яскравим. Чи не повинен володіти сухофрукт і блиском або впадає в очі лоском.

Курага має достатню твердість і пружністю. Оптимальним вибором може вважатися продукт з легким сірим відтінком. Саме таким стане абрикос, якщо буде сушитися природним способом.

Завантаження ...

Матеріали по темі

Про що мова?
Про що мова?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация