Курбан айт - 15 жовтень 2013

Курбан айт. Слово «Адха» на арабській мові означає «наближення». А по шаріату словом «Адха» називають жертовну тварину, що буде внесене до жертву в день айта (свято жертвопринесення) і аіям ат-Ташрік (три дні, наступні за днем ​​жертвопринесення) з наміром наблизитися до Всевишнього Аллаху.

Історія жертвопринесення і його користь

В Ісламі жертвоприношення починається з часів пророка Ібрагіма, мир йому, в Корані сказано: «У нього народився син, який виріс, досягнувши того віку, коли міг працювати. І тоді Ібрахім піддався випробуванню, побачивши певний сон. Ібрахім сказав своєму синові: «О мій син! Я бачив уві сні по навіюванню Аллаха, що я заколювати тебе в жертву, і подивися, що ти думаєш про це? »Праведний син відповів:« О мій батько! Роби те, що твій Господь наказав тобі. Якщо так завгодно Аллаху, ти знайдеш мене терплячим ». І коли батько і син віддалися волі Аллаха, Ібрахім поклав сина на купу піску обличчям вниз, готуючись заколоти його. Аллах, дізнавшись щирість Ібрахіма і його сина через це випробування, озвався до нього як до одного: «Про Ібрагім! Ти виправдав Наше навіювання (через бачення) і не вагався у виконанні Нашого повеління. Цього з тебе досить. Ми Своє випробування полегшимо нагородженням за твоє добродеяния. Так Ми нагороджуємо творять добро! »Випробування, якому Ми піддали Ібрахіма і його сина - випробування, яке виявило їх справжню віру в Господа мешканців світів. Ми викупили його сина великої жертвою, щоб він жив по велінню Аллаха Всевишнього ». Ас-Саффат, 102-107

У хадисі який передають із слів Зайда бін Аркама сказано: «Коли у Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, я запитав:

- Що таке жертвопринесення?

- Він, хай благословить його Аллах і вітає, відповів що, це сунна прадіда вашого Ібрахіма, мир йому.

- І що буде для нас від нього?

- За кожен волосок є благо.

- А за шерсть?

- І за кожен волосок від її вовни отримаєте благо ». Ат-Тірмізі і Ібн Мажа

Всевишній Аллах так віддає тим, хто приносить жертву. І без сумніву в цьому є користь для суспільства. Роздаючи м'ясо жертовних тварин, мусульмани допомагають бідним і нужденним. Так Аллах визначив кожній громаді віруючих місце і обряд жертвопринесення. Про це в Корані сказано: «Ми визначили кожній громаді віруючих обряди жертвоприношення заради Аллаха і веліли поминати ім'я Аллаха над жертовними тваринами при заклании в подяку за те, що Він їм дарував з верблюдів, корів і іншого худоби. Аллах, який встановив для вас і для них обряди жертвоприношення - Єдиний Бог ». Аль- Хадж, 34

Воістину, Аллах не потребує наших жертвопринесення і не потребує крові, м'ясі і в шерсті жертовних тварин. Кожен мусульманин, приносячи жертву, виконує волю Аллаха і може досягти Його милості, таким чином, він ставати благочестивим, і про це Всевишній Аллах в Корані сказав: «Знайте ж, воістину, Аллах не дивиться на ваші види і діяння, а дивиться на те , що в ваших серцях. Він не хоче, щоб ви просто заколювали жертовних тварин, і текла з них кров. Важливо не саме це діяння, - важлива ваша богобоязливість і щирі наміри. Так Аллах підкорив вам жертовних тварин, щоб ви звеличували Аллаха Всевишнього за те, що Він наставив вас на прямий шлях ». Аль-Хадж, 37

Встановлення шаріату з приводу жертвопринесення

За мазхабу Абу Ханіфа жертвопринесення є уажібом для тих, хто в змозі виконати його. Доказом цьому наступний аят: «підносити молитви тільки свого Господа і заколювали жертовних тварин». Аль- За мазхабу Абу Ханіфа жертвопринесення є уажібом для тих, хто в змозі виконати його Каусар, 2

І доказом у сунне є хадис, який передають із слів Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, він сказав, що Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Той, хто в змозі принести жертвоприношення, і не зробить цього хай не наближається до місця, де ми здійснюємо намаз ». Ахмад і Ібн Мажа

Кому наказано здійснювати (уажіб) жертвоприношення

Для тих, кому уажіб вчинення жертвоприношення повинні відповідати наступних умови:

1. Бути мусульманином

2. В дні свята жертвопринесення не повинен бути мандрівником

3. Володіння певним мінімумом (Нісаба) грошових коштів (майна). Ці кошти (майно) повинні бути вільні від боргів, і від повсякденних потреб.

час жертвопринесення

Час жертвопринесення настає в перший день свята жертвопринесення (десятий день зуль-хіджа) відразу після святкової молитви і триває до настання часу намазу Магрибу в третій день свята жертвопринесення. У хадисі Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає, в якому передають зі слів Бара ібн Азіба, нехай буде задоволений ним Аллах, говориться:

«У цей день наше перша справа це - вчинення святкового намазу, потім повернутися і принести жертвоприношення. Хто вчинить так, той піде нашій сунне. А хто зробить жертвоприношення до цього (до святкового намазу), то не буде різниці між жертвопринесенням і звичайним заколювання, і це не є жертвопринесенням ».

І в іншому хадисі сказано: «Хто зробив жертвопринесення до святкового намазу, нехай зробить це заново (після намазу)».

Тварини, які можна принести в жертву

1. Вівці і кози не молодше однорічного віку. (Допускається мінімум шестимісячні ягнята, якщо вони є рівними за вагою однорічним вівцям. А кози обов'язково повинні досягти однорічного віку).

2. великої рогатої худоби (корова), повинен бути не менше дворічного віку.

3. Верблюд, повинен досягти п'ятирічного віку.

Кожна людина може принести в жертву одного барана або одну козу. Жертвопринесення одного крупно рогатої худоби або верблюда може зробити як одна людина, так і група людей, що складається з семи осіб. І всі члени цієї групи повинні зробити намір принести жертвоприношення.

Кожен мусульманин повинен бути присутнім в процесі жертвопринесення, а так само допускається «Тауку» - передача повноваження в жертвопринесенні. Заставодавець повинен вимовити наступне слово: «Зроби жертвоприношення за мене», вантаж оплати лягає на доручає.

Тварини, які не підлягають за жертву безглуздих

Пророк Мухаммад, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Тварини негідні за жертву безглуздих є ті, у яких є ознаки явної сліпоти, хвороби (які не можуть самостійно ходити), кульгають і сильно худі». Ат-Тімізі

Вчені мазхаба Абу Ханіфа методом «кияса» (зіставлення) додали до цих ознак наступні ознаки:

- Сліпота одного ока

- Виснаження (які не можуть самостійно ходити)

- відрізання частина вух або хвоста, або їх відсутність від народження

- Відсутність більшості зубів

- Повністю зламані роги (один або обидва)

обряд жертвопринесення

Кожен мусульманин перед жертвопринесенням повинен зробити намір, підготувати місце і заточити ніж. Не можна точити ніж перед жертовним тваринам це-макрух. Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, сказав: «Коли заколюють тварину, робіть це добре, добре заточите свій ніж і заколюйте тварина не гризучи його». Муслім

Знімати шкуру і обробляти м'ясо треба тільки після повного умертвіння тварини. Поділ м'ясо жертовної тварини на три частини, є мустахабом. У хадисі, яку передають із слів Ібн Аббаса, нехай буде задоволений ним Аллах, він сказав:

«Пророк, нехай благословить його Аллах і вітає, одну частину жертовного м'яса залишав для своєї сім'ї, другу частину роздавав своїм бідним сусідам, а третю частину роздавав як садака (милостиня)».

Всевишній Аллах у Священному Корані сказав: «Так їжте з них, що хочете, і годуйте нещасних бідняків!» Аль-Хадж, 28

Тому багатим і бідним не забороняється їсти з цього м'яса. Забороняється продавати шкуру, молоко, голову і ноги жертовної тварини - це макрух.

Як слід проводити святкову молитву

Подібно п'ятничної, святкова молитва є колективною і складається з двох рака'атов. Перед святковою молитвою теж не виголошується ні азан, ні ікамат. Передають зі слів Ібн 'Аббаса і Джабіра б. 'Абдуллаха, хай буде задоволений ними Аллах, що азан НЕ виголошується ні в день розговіння, ні в день жертвопринесення (Аль-Бухарі). Повідомляється, що Ібн 'Умар, нехай буде задоволений Аллах ними обома, сказав: «У день свята Посланник Аллаха здійснив молитву без азана і ікамата» (Ан-Наса'і).

Тому, хто не з'явився на святкову молитву, не слід відшкодовувати її на самоті. По можливості, він повинен взяти участь в такій молитві під керівництвом іншого імама, так як святкову молитву дозволяється проводити в різних місцях.

Під час святкової молитви обов'язково вимовляти більше такбіри, ніж зазвичай, а саме по три такбіри під час кожного рака'ата. Після «ду а ас-сану» першого рака'ата імам, за яким повинні послідувати всі присутні, вимовляє такбир в перший раз. Промовляючи такбир, імам повинен кожен раз піднімати і опускати руки і зберігати мовчання між такбіри, поки такбир вимовляють інші учасники молитви. Чи не буде поганим, якщо імам скаже: «Свят Аллах; Хвала Аллаху; немає Бога окрім Аллаха; Аллах великий / Субхана-Ллаh; ва-ль-Хамді ли-Лляh; ва ля іляпа илля-Ллаh; ва-Ллаh акбар / ».

Під час другого рака'ата імам після читання «аль-Фатіха» і сури вимовляє три такбіри, однак можна вимовляти такбир і на початку кожного рака'ата, оскільки щодо цього висловлювалися різні думки.

Так надходили Ібн Мас'уд і багато інших сподвижники. Алькамо і аль-Асвад передали, що, проводячи святкові молитви, Ібн Мас'уд вимовляв такбир дев'ять разів: «спочатку він чотири рази вимовляв такбир перед читанням Корану, потім виголошував його один раз, потім робив поясний уклін, потім переходив до читання Корану під час другого рака'ата, потім чотири рази вимовляв такбир, а потім робив поясний уклін »(Абд ар-Раззак).

Передають, що під час першого рака'ата Ібн Аббас, та буде задоволений їм Аллах, вимовляв такбир сім разів, а під час другого - п'ять. Це означає, що якщо імам скаже такбир більше трьох разів, учасники святкової молитви повинні слідувати за ним, оскільки так поступали і сподвижники Пророка, нехай благословить його Аллах і вітає.

Якщо імам через неуважність почне молитву ні з такбіри, а з читання Корану, і згадає про це до завершення читання, йому слід зупинитися і вимовити такбир, після чого повернутися до читання. Якщо ж після завершення читання він згадає про те, що допустив помилку, йому слід не вимовляти такбир, а продовжувати проводити молитву далі. Якщо хто-небудь приєднається до святкової молитви в той час, коли імам вже скаже такбир, але ще буде продовжувати стояти, спізнився повинен відразу ж вимовити такбир, навіть якщо імам приступить до читання Корану. Якщо ж він не скаже такбир, поки імам не схильні в поясному поклоні, йому також слід зробити поясний уклін і вимовляти такбир в такому положенні, не піднімаючи рук.

Якщо запізнився пропустить перший рака'ат цілком, йому слід вимовити такбир після читання, коли він постане для відшкодування пропущеного рака'ата.

У 2013 році казахстанці на Курбан айт відпочинуть три дня. З метою створення сприятливих умов для відпочинку трудящих та раціонального використання робочого часу в жовтні 2013 року прем'єр-міністр РК Серік Ахметов підписав постанову уряду РК про перенесення дня відпочинку з суботи 12 жовтня на понеділок, 14 жовтня 2013 року.

Згідно з постановою, організаціям, які забезпечені трудовими, матеріальними і фінансовими ресурсами для випуску необхідної продукції, надання послуг, включаючи фінансові, а також введення в дію об'єктів будівництва, надається право проводити за погодженням з профспілковими організаціями роботу 14 жовтня.

Підготовлено за інформацією Azan.kz .


Більше новин в Telegram-каналі «Zakon.kz» . Підписуйся!

Я бачив уві сні по навіюванню Аллаха, що я заколювати тебе в жертву, і подивися, що ти думаєш про це?
І що буде для нас від нього?
А за шерсть?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация