КУРЬЕР.СРЕДА.Бердск - новини Бердська

Зниклий солдат повернувся з війни

Курсанти військово-патріотичної школи «Десант» знайшли безвісти зниклого в роки Великої Вітчизняної війни червоноармійця Григорія Медведєва.

Сьогодні, 7 серпня, загиблого 73 роки тому поховали поруч з сином на Бердском кладовищі. Тепер є куди покласти квіти в пам'ять про героя-фронтовика.

Григорій Медведєв пропав без безвісти 11 серпня 1942 року. Бійці пошукових загонів «Курсант» і «Десант» знайшли його останки на території Смоленської області і встановили його ім'я по солдатському медальйоном. Григорій Микитович був покликаний на службу Жовтневим районним військовим комісаріатом Новосибірська 10 березня 1942 року рядовим стрільцем. У 1942-1943 роках в Гагарінському районі Смоленської області йшли запеклі бої. Понад 70 років родичі Григорія Медведєва перебували в невіданні. І нарешті змогли надати його тіло землі.

О 10:00 з воїном прощалися в Преображенському соборі Бердська. Люди запалювали свічки за заспокоєння душі Григорія Микитовича. Деякі парафіяни не стримували сліз. Відспівування загиблого пройшло за православними канонами.

Відео Олега Макарова

Він храму колона автомобілів висунулася на Бердское кладовищі, щоб поховати останки червоноармійця. У свіжої могили в пам'ять про солдата висловлювалися чиновники, керівники пошукових загонів і внучки Григорія Медведєва.

Міністр регіональної політики Новосибірської області Михайло Жіганов виголосив урочисту промову в пам'ять про загиблого солдата, який віддав життя, захищаючи наше майбутнє. 73 роки Григорій Микитович значився зниклим безвісти і нарешті знайшов спокій.

Відео Олега Макарова

Депутат Держдуми від Бердська Ірина Мануйлова розповіла про вагомий внесок сибірських полків в перемогу Радянського Союзу над Німеччиною. Вона подякувала хлопців з пошукових загонів, завдяки яким знаходяться безіменні герої війни.

Відео Олега Макарова

В. о. мера Бердська Андрій Михайлов подякував пошукових систем, за допомогою яких відновлюється історична справедливість.

Командир пошукового загону «Курсант» Сергій Прохоренко розповів, що його загін прибув в Бердськ з почесною місією - доставити останки бійця, загиблого на смоленської землі. Документи і медальйон вручили родичам солдата, який загинув в Гагарінському районі Смоленської області.

Сергій Прохоренко не тільки займається пошуками загиблих солдат, він депутат районної думи Смоленська

- Ми нескінченно вам вдячні за пам'ять до рідної людини, який віддав життя за нашу малу Батьківщину - Смоленщину і за велику Батьківщину - Росію, - звернувся він з зворушливими словами до родичів Григорія Медведєва.

Голова Бердського ради ветеранів Раїса Христенко тепло подякувала членам пошукових загонів. Її надихає те, що імена героїв, які пожертвували своє життя на благо країни, не забувають і ховають з усіма почестями.

- Пам'ятайте, що серед нас живуть ще живі учасник війни, перед якими ми у великому боргу! Щоб останній солдат був знайдений і похований з почестями, - висловила побажання Раїса Василівна.

За словами керівника патріотичної школи «Десант» Сергія Бондаренка, його курсанти під час пошукової експедиції знайшли 11 медальйона, на жаль, змогли прочитати лише 2.

За словами керівника патріотичної школи «Десант» Сергія Бондаренка, його курсанти під час пошукової експедиції знайшли 11 медальйона, на жаль, змогли прочитати лише 2

Сергій Бондаренко брав участь в експедиції з пошуку безвісти зниклих солдатів в Гагарінському районі Смоленської області

- Григорій Медведєв все-таки прийшов додому з війни. Він не просто загинув, він здійснив подвиг, - з сумом в голосі промовив Бондаренко.

Сергій Дмитрович закликав не забувати тих, хто віддав життя за наше світле майбутнє.

Внучки «повернувся» солдата Галина Леонтьєва та Ірина Філіппова зі сльозами на очах подякували тим, хто зробив для них «чудо».

- Була порожня клітинка в нас, не було дідуся, і ось вона заповнилася, він тепер з нами, - каже Галина Михайлівна.

- Була порожня клітинка в нас, не було дідуся, і ось вона заповнилася, він тепер з нами, - каже Галина Михайлівна

Внучка Григорія Медведєва Галина Леонтьєва вдячна пошуковикам

Ірина Володимирівна розповіла історію про те, що її батько завжди плакав в День Перемоги. Він знав, що десь лежать кісточки його батька - Григорія Медведєва. Батько Ірини завжди носив з собою маленьку фотографію свого батька. Перед смертю він попросив дочка покласти фото батька разом з ним в могилу - «Хоча б так він буде зі мною».

- А зараз вони будуть разом, - вимовила Галина Володимирівна. Григорія Медведєва поховали поруч з її батьком.

Григорія Медведєва поховали поруч з її батьком

Ірина Філіппова зворушена тим, що її діда поховали поруч з його сином

Боєць пошукового загону «Курсант» Андрій Борисов, який брав участь в «підйомі» останків Григорія Медведєва з землі, розповів, що солдата знайшли в чистому полі. У воронці від снаряда лежали особисті речі: кружка, медальйон, складаний ніж і ложка. На думку Андрія, солдата вбило осколком снаряда, оскільки в цьому районі була потужна бомбардування. За експедицію знайшли 35 солдатів, 11 - з медальйонами, але прочитали лише 2. Один солдат з Підмосков'я і один з Новосибірської області.

- Пошукачам не байдужа доля солдатів Великої Вітчизняної війни. Вони знаходять останки і сподіваються - хоч би був медальйон. Коли знаходять медальйон - тільки б була заповнена записка. А потім знову надія - знайти б сім'ю, повідомити, що родич героїчно загинув, не пропав без вісті. Низький вам уклін пошуковики і велике людське спасибі! - завершилася церемонія поховання повернувся з війни через 73 років солдата.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация