Куріння і пріоритети управління

До питання про шкоду куріння ми зверталися неодноразово ( http://inance.ru/2014/06/narkokultura/ , http://inance.ru/2014/10/stop-tabak/ , http://inance.ru/2014/02/smoking-and-religions/ ). І тривога наша цілком з'ясовна: Росія займає одне з перших місць в світі по споживанню тютюну і що найнеприємніше - ми на першому місці і за рівнем підліткового куріння ... У Росії курять не менше 65% чоловіків і 30% жінок, іншими словами 44 млн осіб , що становить 40% населення країни ... Щорічно в середньому від куріння в Росії помирає 300-400 тис. чоловік ... Перерахування цих кричущих даних можна було б продовжити, але в цілому і так все зрозуміло і ясно.

Однак для багатьох дещо все-таки незрозуміло. Як же так, всім і кожному, і що примітно, включаючи і курців, ясний і зрозумілий шкоду тютюну, а курити люди продовжують! Місце загиблих від куріння не пустує, його займають представники наступного покоління, і так триває вже століттями, чому?

Скористаємося тим, що з метою залучення уваги громадськості до негативних наслідків паління тютюну світ відзначає Міжнародний день відмови від куріння, і постараємося не тільки відповісти на цей здивоване запитання, а й показати на конкретних прикладах як механізм обдурення людей, залучення їх до процесу куріння, так і інструменти, які можна і треба використовувати в боротьбі з «тютюновою мафією».

До речі це не зайва можливість нагадати нашим читачам про ці самі алгоритмах дії пріоритетів управління та їх універсальності. Самі засоби і алгоритми можна використовувати як на шкоду людству, так на благо його. Адже алгоритм за великим рахунком - це інструмент. Ну, як наприклад сокиру: їм можна дрова рубати, а можна голови. (Приносимо вибачення за зайвий може бути примітивізм прикладу порівняння, але аж надто він до місця - куріння теж вбиває.)

Отже, як читачеві вже відомо, існують шість пріоритетів узагальнених засобів управління (див. Таблицю):

Таблицю):

5 Про шостому пріоритет говорити сьогодні не будемо, відразу перейдемо до більш потужному п'ятого - зброї геноциду, підриває здоров'я населення країни, генофонд майбутніх поколінь, а конкретно до однієї його складової: споживання тютюну. На цьому рівні до нас сказано багато:

Те, що тютюн - це саме зброю геноциду і інструмент глобального управління доказів не потребує. Набагато цікавіше інше.

Ми знаємо, що всі пріоритети управління взаємно доповнюють один одного, причому більш потужні здійснюють прямий і часто вирішальний вплив на менш пріоритетні. Як це відбувається, ми і розберемо.

4 Отже, як за допомогою четвертого економічного пріоритету вирішується проблема поширення (або перешкоджання поширенню) куріння? Відповідь лежить, в общем-то, на поверхні. Якщо економічні умови такі, що куріння і продаж тютюну вигідні, то кошти геноциду будуть доступні і будуть діяти на п'ятий пріоритет на здоров'я населення. У сьогоднішній Росії ціни на сигарети є одними з найнижчих в світі, а ось в Англії, наприклад, одними з найвищих. Ну і як Ви думаєте: де буде більше число курців?

До того ж сигарети до недавнього часу були в магазинах на самих «прохідних» місцях - біля кас. І радує, що сьогодні їх прибрали з очей геть, залишивши тільки таблички з написом «тютюн».

Подальші дії на економічному рівні:

  • висновок тютюну з продуктових в спеціалізовані магазини,
  • збільшення відстані від точок продажу тютюну до громадських установ, а на першому етапі - відстані до дитячих і освітніх установ,
  • подальше збільшення цін на тютюн,
  • економічні санкції (високі податки, мита і т.п.) щодо підприємств, які здійснюють виробництво або реалізацію тютюну,
  • економічні поблажки підприємствам не торгують отрутами.

3 Третій пріоритет. Мабуть, один з найдієвіших. Тема широка, хоча завдання фактологічного пріоритету порівняно проста - наділити реалізовану антинародну діяльність в привабливі для людей форми. Природно, застосовується купа технологій, в першу чергу через мультимедіа продукцію, мета яких одна - впровадити в свідомість людей, і перш за все дітей та підлітків, образ людини, яка палить, як зразок наслідування - «справжній чоловік», «просунута дівчина» і т.д . і т.п. Справедливості заради слід зазначити, що під впливом громадськості певні кроки для припинення цієї тютюнової вакханалії все-таки зроблені. Зокрема, в ст. 7 ФЗ «Про обмеження куріння тютюну» говориться:

Не допускаються демонстрація куріння тютюну в новостворюваних телевізійних фільмах, в кінофільмах і спектаклях, якщо така дія не є невід'ємною частиною художнього задуму, і демонстрація куріння тютюну громадськими та політичними діячами в засобах масової інформації.

Міра непогана, але все-таки пасивна, та ще й із застереженнями. А хотілося б і наступальність, тим більше, що можливості такі у нашого телебачення і кінематографа є, не вистачає тільки політичної волі або може бути тютюнове лобі не дрімає.

Які ще дії на ідеологічному рівні можна здійснити:

  • Ввести заборону на куріння в громадських місцях, який повинен підтримуватися діяльністю поліції щодо штрафування курців. А так як поліція і так досить завантажена, то функції нагляду можуть здійснювати дружинники, які мають відповідні повноваження від влади, або загони муніципальної міліції, розмови про необхідність створення якої йдуть вже давно.
  • У передачах про відомих людей підкреслювати негативне ставлення до тютюну відомої особистості, або вказувати на проблеми, які у виникали через куріння, тобто давати цю інформацію мимохідь, паралельно основній канві тієї чи іншої передачі або документального фільму.
  • Розповідати в ЗМІ історії переконаних непитущих, людей борються з наркотичною загрозою суспільству про висловлювання відомих людей про шкоду куріння.
  • Розміщувати в місцях куріння і скупчення курців інформацію про кроки, які потрібно зробити, щоб позбутися від цієї згубної залежності. Лякати не варто, потрібно показувати шлях вирішення проблеми. Також має сенс розміщувати інформацію, розвінчують міфи і стереотипи курців, описувати позитивні зміни в житті некурящих людей.

2 Другий за потужністю пріоритет - хронологічний 2 Другий за потужністю пріоритет - хронологічний. І знову все дуже просто. Згадайте практично будь-який фільм на російську історичну тему. Демонстрація куріння тютюну в кожному з них. Строго формується образ вічно курівшей і кращий Росії. Фактично - це пряма брехня.

На Русі ще в XVII столітті курців били палицями, а з 1634 року стали навіть застосовувати смертну кару. І лише Петро I скасував заборону на куріння, причому за деякими даними за велику винагороду від Англо-Вірджинської компанії. Однак інформація про те, що куріння було штучно впроваджено в життя нашої держави, в кращому випадку згадується скоромовкою, замість чіткого і ясного роз'яснення цього факту.

На рівні хронологічному пріоритеті можна:

  • Описувати реальне ставлення до тютюну в історії, приводити в приклад історичних особистостей.
  • Описувати послідовність входження в куріння і супутні ефекти.
  • Роз'яснювати механізми оздоровлення організму, після того, як людина кине палити.

Роз'яснювати механізми оздоровлення організму, після того, як людина кине палити

Повний перелік порад читай тут: health.mpei.ac.ru/kurenie.htm

1В боротьбі з «сірим змієм» ніякі заходи не зайві. Непоганий приклад - розробка і застосування доповнень до Федерального закону «Про обмеження куріння тютюну» від 8 листопада 2007 р і 22 грудня 2008 г. Але в той же час треба виразно розуміти, що перемогти тютюн можна лише на методологічному світоглядному рівні, з'ясувавши, що він є одним з видів зброї геноциду народу.

Необхідно роз'яснювати, що вживання наркотиків - це наслідок відсутності сенсу життя, заради якого варто підтримувати своє здоров'я, відсутність розуміння завдання, з якою людина прийшла в цей світ. Про це ми писали в статті «Наша культура формує світогляд самогубців» ( http://inance.ru/2014/06/narkokultura/ ):

По-перше, залученню молоді до наркотиків сприяє домінуюче калейдоскопічне світогляд - коли люди просто не бачать зв'язків між тим, що вони курять навіть тютюн, п'ють алкоголь і тим, що вони таким чином штовхають і своїх дітей і чужих на шлях наркоманії. Люди з калейдоскопом в голові не можуть поставити собі досить довгострокових цілей, а значить не вміють мріяти, а можуть тільки фантазувати.

Мрія відрізняється від фантазії тим, що до мрії людина йде, вона мобілізує його внутрішні ресурси, у нього з'являється сенс життя, нагальна потреба. А для фантазування не потрібно докладати ніяких зусиль і наркотики сприяють зануренню людини в фантазії.

Домінування в суспільстві калейдоскопического світогляду, який вбиває мрії і сенс життя - основна причина поширення всіх соціальних недуг в суспільстві, в тому числі і наркоманії.

По-друге, таке калейдоскопічне світогляд - це наслідок навколишнього нас культури, яку ми вбираємо змалку. Вона формує наші світоглядні і найголовніше моральні установки. Мова не тільки про твори мистецтва, але про всю ту інформацію, яку старше покоління передає молодшому - принципи моралі в суспільстві, принципи економіки, моделі поведінки, образи з телеекрану, фотографії в газетах і соцмережах, навіть архітектурні рішення - формують певний тип світогляду в людях .

Ця навколишнє культура містить і алгоритми (сценарії) поведінки, що ведуть до тих чи інших залежностей: несправедливі принципи співжиття ведуть до депресій, безвиході, вважається нормально, що кожні вихідні потрібно «гарненько відтягнутися», клуби, тусовки, вільне споживання алкоголю і тютюну, доступність їх навіть для дітей при певних умовах, батьківське ставлення до мрій дитини і багато іншого.

Все це призводить до самоубийственному типу культури - коли єдиним виходом людина бачить - смерть. Наркоманія (в тому числі у вигляді куріння) - це той же вибір самогубці, тільки неусвідомлений, коли людина вбиває себе несвідомо, внутрішньо не хоче жити в такому несправедливому суспільстві, а калейдоскопічно світогляд не дозволяє людям побачити виходи з цього становища не тільки його особисто, але і всього суспільства.

  • Тому одним з головних завдань, яке необхідно вирішувати, щоб знизити споживання наркотиків - це працювати над тим, щоб кожна людина відбувся в якості Людини з великої літери, а суспільство було справедливим до кожного і допомагало цього досягти, відкриваючи можливості розвитку і пригнічуючи деградаційні процеси.
  • Необхідно також формувати мозаїчне світогляд у підростаючих поколінь, щоб люди розуміли взаємозв'язку явищ всередині Всесвіту і його взаємозв'язку з осяжний системами Життя.
  • Необхідно вказувати молоді на те, що в їх житті є цілі багато більші, ніж тусуватися, розважатися, брати від життя все і інші пріоритети «існуючих», але не живуть. Потрібно вказувати на те, що мрії потрібно втілювати в життя.
  • А для досягнення своїх мрій необхідно виховання внутрішньої культури, як поведінки, так і мислення, відчування, спілкування з іншими.

ВІДЕО:

Типи ладу психіки: http://www.youtube.com/watch?v=bLHrF4m1gww

І все це разом в кінцевому підсумку є основою для формування особистості нового часу, а значить і суспільства.

Це головний висновок, який кожен з нас повинен зробити, творячи своїми вчинками і своїм вибором або суспільство справжніх Чоловіків, або суспільство деградуючих недолюдки, опускаються нижче тварин в своєму споживанні наркотиків.

Як не суворий цей висновок, але потрібно ясно для себе усвідомити - в якому напрямку ви рухаєтеся.

За тобою слово - молоде покоління!

джерело

Місце загиблих від куріння не пустує, його займають представники наступного покоління, і так триває вже століттями, чому?
Отже, як за допомогою четвертого економічного пріоритету вирішується проблема поширення (або перешкоджання поширенню) куріння?
Ну і як Ви думаєте: де буде більше число курців?
Com/watch?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация