Курс долара в лютому і до кінця 2018 року - прогноз

  1. Нацвалюта зміцнюється. Експерти: причини в зниженні попиту на ВКВ і підвищенні ставки НБУ по рефінансу
  2. зміцнилася
  3. прогнози
  4. побоюються кризи
  5. Смолій: "Влітку обов'язкові положення скасуємо"
  6. АВТОР:
  7. Орфографічна помилка в тексті:

9 лютого 2018, 7:14 Переглядів:

Нацвалюта зміцнюється. Експерти: причини в зниженні попиту на ВКВ і підвищенні ставки НБУ по рефінансу

9 лютого 2018, 7:14 Переглядів:   Нацвалюта зміцнюється

За два тижні гривня зміцнилася більш че на 1,5 грн. Фото: Анатолій Бойко

Нацвалюта ще трохи зміцниться і стабілізується, але очікувати, що курс опуститься нижче 27 грн, не доводиться, так як цього не допустить НБУ. А ось до нової зими можна знову очікувати девальвації гривні до 29 грн / долар. Такі прогнози фінансових аналітиків "Сегодня".

зміцнилася

Всупереч усім песимістичним очікуванням, гривня за два тижні зміцнилася більш ніж на 1,5 грн . У четвер на міжбанку долар продавали в середньому по 27,12 грн, а купували по 27,08.

Фінансові аналітики кажуть, що головними причинами здешевлення долара стали зниження попиту і зростання пропозиції на нього, а також припинення паніки на ринку після того, як в Давосі домовилися про черговий транш від МВФ в розмірі 1,9 млрд доларів в найближчі місяці.

"Гривня зараз буде себе впевнено почувати. Не дарма Нацбанк другий день виходить на ринок і скуповує за вигідною ціною надлишки валюти, не даючи долару опуститися нижче 27 грн", - говорить керуючий фінансової компанії "Аверс №1" директор Ігор Львов.

До речі, днями НБУ купив 114 млн доларів по курсу 27,12, при тому що двома тижнями раніше продав приблизно стільки ж, але на 1-1,5 грн / долар дорожче.

З Львовим згоден і аналітик Forex club Андрій Шевчишин:

"Гривню зміцнив дисбаланс попиту і пропозиції валюти на ринку - експортери, бачачи, що долар росте, вирішили зафіксувати прибуток, продавши частину валюти, поки вона дорога, і викинули її на ринок. Тепер пропозицію валюти спаде. Чи вплинуло і підвищення в січні Нацбанком процентної ставки з рефінансування гривні відразу на 1,5%, або до 16,5% річних. Воно збільшило відсоток річних по нашим ОВДП (цінних паперів), і їх почали активніше скуповувати закордонні біржові інвестори. тобто їх долари потрапили на ринок, були конвертовані в гривні, потім вкладений в ОВДП ".

А президент Украналітцентра Олександр Охріменко звернув увагу на те, що знизився і попит на валюту, так як головні покупці - Мінфін, якому потрібно було близько 400 млн доларів для поточних розрахунків з МВФ та іншими зарубіжними позичальниками, а також "Нафтогаз", набував валюту для закупівель газу, - купили потрібні суми.

"Внесло свій внесок у зміцнення гривні і населення: за даними НБУ, люди здали в січні на 253 млн доларів більше, ніж купили. Продали - 837 млн ​​доларів, купили - 584 млн доларів", - сказав він.

прогнози

На думку Львова, Нацбанк днями стабілізує курс на рівні 27,5-27,7 грн / долар. А до кінця року курс плавно зросте до 29,5 грн / долар, як і закладено в держбюджеті на цей рік. Шевчишин говорить, що долар в березні трохи підросте і буде перебувати в коридорі 27,5-28 грн / долар. Охріменко бачить повторення сценарію 2017 року:

"До літа гривню чекає плавна ревальвація. Попит на валюту з боку імпортерів буде знижуватися, так як падають продажі нових автомобілів, закупівлі хімсировини на переробку. Регулятор буде підтримувати курс на рівні 27 грн / долар до осені, не опускаючи її нижче, але і в грудні не підніме вище 29 грн / долар ".

побоюються кризи

Але зміцнення гривні і економіки України в цілому може перешкодити нова світова криза, провісниками якого ряд економістів вважає недавнє зниження фондових індексів на ринку цінних паперів США.

"Світовий фінансовий ринок був вражений найсильнішою хвилею продажів. Акції впали від своїх недавніх максимумів на 10% і більше. Це перший тривожний сигнал для світової економіки", - вважає керуючий партнер інвесткомпанії Capital Times Ерік Найман.

А так як динаміка фондових ринків є пророкує ситуацію в економіці, то до листопада Найман побоюється початку економічної кризи в США, який відгукнеться і Україні.

Інші фінаналітики менш категоричні.

"Україна залишається поза світових фондових ринків. Поки не думаю, що ми відчуємо прямий вплив, можливо, буде невелика продаж і зниження вартості наших цінних паперів, - сказав нам Шевчишин. - Хоча в разі кризи він перш за все вдарить по сировинних ринків, на яких Україна добре представлена, а це негативно позначиться на доходах як експортерів, так і нашого ВВП ".

Смолій: "Влітку обов'язкові положення скасуємо"

Регулятор вже влітку готовий скасувати обов'язковий продаж експортерами 50% валютної виручки, заявив і. о. глави НБУ Яків Смолій. На його думку, ця норма, прийнята Нацбанком майже 3 роки тому, обмежує свободу ведення бізнесу. Нагадаємо, влітку 2017 го НБУ знизив цю норму з 65% до 50% виручки, а сама постанова Нацбанку про це діє до 14 червня 2018 року.

Думки фінаналітиків розділилися. Так, Львів назвав цю скасування ринкової і давно назрілою. З ним згоден і Охріменко: "Валютний ринок став передбачуваним, тому не треба побоюватися, що експортери почнуть затримувати продаж виручки". А ось Шевчишин вважає, що продовжити норму про обов'язковий продаж варто ще на рік, але знизити її вдвічі, до 25%.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Що буде з курсом долара в лютому і до кінця року". інші фінансові новини дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Олександр Панченко

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация