Курс долара на сьогодні 24-07-2018 НБУ і банки

  1. Як дорожчав "зелений"
  2. Чому долар рвонув вгору
  3. Надії на відкат не залишилося. Курс на 27

В Україні з минулого тижня почав серйозно дорожчати долар. Гривня в НБУ і комерційних банках подешевшала на 24 копійки і подолала психологічну позначку у 26,50 грн за долар.

Такими темпами американська валюта вже на цьому тижні може досягти 27 гривень, прогнозують банкіри.

"Країна" розбиралася в причинах такого стрибка.

Як дорожчав "зелений"

Зазвичай літо - затишшя для валютного ринку. Долар починає рости ближче до осені і виходить на свої пікові показники взимку.

Так, в січні американська валюта в обмінниках доходила до 28 грн за долар, почавши потроху падати з лютого.

Але в цьому липні може "вдарити мороз" - курс долара ризикує повторити лютневі 27 грн.

Так, курс НБУ з минулого тижня виріс на 24 копійки - з 26,20 до 26,44 грн за долар.

Так, курс НБУ з минулого тижня виріс на 24 копійки - з 26,20 до 26,44 грн за долар

У комерційних банках картина схожа. З 26,30 в продажу долар піднявся до 26,54 грн.

З 26,30 в продажу долар піднявся до 26,54 грн

Судячи з графіками, тижневе подорожчання долара виглядає значним. Тільки минулого тижня "американець" додав 18 копійок. Причин у цього декілька.

Чому долар рвонув вгору

Доларовая лихоманка починалася так.

Зростання курсу долара минулого тижня стурбував імпортерів. Вони кинулися скуповувати валюту, ніж з радістю скористалися великі продавці - великі корпорації-експортери. Курс ще сильніше поповз вгору.

А на цьому тижні така ситуація посилиться тим, що з вівторка-середи очікуються великі виплати по ПДВ з боку Держказначейства - тобто у бізнесу побільшає гривні. На надлишку нацвалюти долар буде дорожчати. А так як відшкодування ПДВ приходить в першу чергу експортерам, то у останніх буде менше стимулів продавати своб валютну виручку.

Навпаки - їх вигідніше зараз "прогнути" гривню, щоб потім конвертувати долари і євро за більш вигідним курсом.

При цьому у імпортерів попит на долар не падає і залишається традиційно високим. Більш того - з другої половини місяця він починає традиційно посилюватися через різних виплат, а також під закупівлі палива.

Ще один фактор, пов'язаний з попереднім - це великі залишки гривні на банківських рахунках. Це близько 50 мільярдів гривень - "навіс ліквідності", достатній для додаткових спекулятивних розгойдувань курсу.

Курсової нестабільності також сприяють сигнали зовнішніх ринків, до яких український внутрішній ринок є високо-чутливим - трансконтинентальні торгові війни, неясна ситуація з цінами на сировину і зростаючі ризики світової кризи.

Надії на відкат не залишилося. Курс на 27

Ще на минулому тижні були надії на те, що ситуація заспокоїться, і почнеться відкат.

"Якщо курс не зможе впевнено пробити 26,50 грн / $, то сценарій зростання скасується, і розвинеться спадна корекція у напрямку до 26,20 грн / $", - спрогнозував на тому тижні начальник управління дилінгових операцій Банку Південний Олег Ропяк.

Однак, як бачимо, курс в обмінниках вже перевищив цей показник і влаштувався на рівні 26,54 у продажу. А курсу НБУ залишилося 6 копійок до "точки неповернення".

Тому вчора Ропяк дав прогноз вже на 27 гривень за долар .

"Із завтрашнього дня (з вівторка - ред.) Очікуємо розвитку висхідного руху в область 26,80-27,0 грн / $. Скільки на це знадобиться торгових сесій - одна або, скажімо, три - покаже час", - заявив банкір.

Втім, гривня може впасти і ще більше, якщо в гру на її зниження включаться іноземні власники українських держоблігацій. До кінця тижня по ним очікуються виплати Мінфіну. І якщо власники піддадуться паніці і почнуть масово виводити валюту з України (а не вкладати в покупку нових облігацій), то курс гривні ризикує просісти і нижче 27.

Правда, напевно фінансова влада України розуміють такий ризик і тому можуть купірувати його підвищення прибутковості, щоб зробити ОВДП ще більш привабливими для інвестування. Про те, що такий варіант можливий, вказує і недавнє зростання облікової ставки Нацбанку, який її підняв до 17,5 відсотків. Причому, ходять чутки, що це далеко не останнє підвищення .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация