Курс долара в 2019 році до гривні: свіжий прогноз, який буде динаміка в Україні

  1. Прогнози рейтингових агентств
  2. Що говорить Уряд?
  3. Думки в бізнес-середовищі
  4. Які чинники впливають на курс?
  5. Відео-новину

З огляду на, що в Україні в останні роки ні про яку фінансову стабільність і мови бути не може, і Нацбанк тільки тим і займається, що латає дірки в бюджеті, зливаючи кредити і валютні запаси, а гривня підтримується виключно героїчними зусиллями і лише штучно, довгострокові прогнози на валютні курси складно назвати втішними.

Інша справа, що держава за останні роки стало, нарешті без відвертої паніки дивитися в майбутнє і пішло від практики сором'язливо ховати очі, коли йому задають це наболіле для громадян питання. А все тому, що в глибинних економічних процесах спостерігається поступова стабілізація, що, звичайно ж, не може не радувати.

І хоч поки це абсолютно не означає, що курс почне повзти вниз (хіба що на коротких проміжках часу, і то в межах 0,5-1 гривні), це дуже добре для країни в цілому, так як потреби здійснювати швидкі непопулярні заходи, підставляючи плече національній валюті, відходять у минуле.

Звичайно, не факт, що це назавжди - за ці роки українці, як ніхто інший, звикли до приказки, що зарікатися ні від чого не варто, - але, тим не менш, це дійсно приємна новина по державі в цілому, і життя кожного його конкретного громадянина зокрема.

Що ж конкретно приготувало нам емпіричне курсове завтра, спробуємо попередньо оцінити, хоча б у загальних рисах.

Прогнози рейтингових агентств

Якщо вірити Standard & Poor`s на початок 2019 го курс встановиться на позначці в 27,3 грн, а на кінець його ж - на 27,5. Звичайно, це зовсім не означає, що Україна раптом позбудеться від традиційних для себе сезонних піків, коли влітку долар «падає», а до Нового року, навпаки, «відлітає» в небеса.

Але, вже те, що в порівнянні з попереднім роком різниця складе всього 40-60 копійок, - це для нашої економіки вже чимало. Хоча, всі ці цифри далеко не головне.

Найважливіше те, що і довгострокові, і короткострокові кредитні, а також суверенні рейтинги, нарешті, перетнули зелену межу і встановилися в секторі «стабільно», сигналізуючи західним інвесторам і кредиторам, що з нами можна мати справу. Ось це - досягнення, і хоча на життя простих громадян це прямо і, ось так от, відразу, безумовно, не позначиться, потім ми обов'язково це відчуємо і на уповільненні інфляції, і на стабілізації цін, що дуже здорово.

до змісту ↑

Що говорить Уряд?

З недавніх пір наші управлінці, нарешті, взялися за голову і почали розуміти, що наявний на руках колосальний дефіцит бюджету - це далеко не те, чим може похвалитися здорова держава. Тому, починаючи з 2017-го, міністерство Данилюка стало закладати в бюджет «поганий», а не оптимістичний прогноз, ніж до нього так любила грішити Валерія Олексіївна.

В результаті у країни стало в цьому відношенні більше маневру, і вона стала жити за правилом: «Я завжди чекаю гіршого. Якщо виходить краще - я радію, якщо гірше - не засмучуюсь, бо чекала і готова ». Так що в бюджеті на 2019 й - цілих 30,5 гривень за долар, та ще й сумарний приріст, порівняно з закладеним на поточний рік, аж 1,2 грн.

до змісту ↑

Думки в бізнес-середовищі

Думки підприємців щодо прогнозу курсу на 2019 рік, якщо чесно, розділилися. І сильно. За даними останніх опитувань НБУ серед своїх клієнтів і опосередковано - серед клієнтів інших банків, - одні погоджуються з Standard & Poor`s та голосують за рівень в 27 грн, інші налаштовані більш песимістично, і пророкують не менш 30.

Хто з них має рацію, звичайно, покаже тільки час, але, дуже хочеться, щоб другий прогноз так і залишився лише прогнозом, бо такого різкого обвалу наша економіка може і не витримати.

до змісту ↑

Які чинники впливають на курс?

Які чинники впливають на курс

Парадоксально, але факт: те, чого ми так тішимося, нас і погубить, стверджують фінансові експерти. Популістська міра планового і досить відчутного приросту мінімальної зарплати в країні стане палицею з двома кінцями.

З одного боку, добре - люди почнуть отримувати більше грошей, нарешті, стартує програма приведення розміру базової ставки у відповідність хоч з якимись реаліями (хоча, звичайно, дуже хочеться подивитися на того, хто в дійсності зможе прожити на обіцяні 4,2 ​​тисячі , враховуючи актуальну комуналку і ціни).

Але, з іншого, збільшення кількості грошей у громадян, по давно усталеною традицією, призведе до того, що на все надлишки вони почнуть скуповувати долари - бо хіба мало ...

Але, з іншого, збільшення кількості грошей у громадян, по давно усталеною традицією, призведе до того, що на все надлишки вони почнуть скуповувати долари - бо хіба мало

Відповідно, дефіцит грошової маси неминуче потягне за собою курс вгору, що логічно. До того ж різкий приріст купівельної спроможності спричинить ще і непрямий зростання інфляції за рахунок збільшення цін, адже підприємці, знаючи в якій країні їм доводиться функціонувати, обов'язково відреагують на таку ситуацію зміною цінників.

Ось така ось забавна колізія - хотіли як краще, а вийшло ... Ну, загалом, поквапилися - чи не поквапилися, що вийде - то вийде, хоч нам з цим і жити ...

У той же час такий стан справ (ну, крім зростання цін, звичайно - де це у нас бачено, щоб вони колись падали?) Може виявитися і тимчасовим, якщо встигне вступити черговий транш МВФ для підтримки нашої економіки. Тиск на гривню в такому випадку буде знижено, а народ і інвестори набудуть впевненості хоча б в тимчасовій стабілізації, що неодмінно позначиться і на поліпшенні валютного клімату.

Так що, оцінюючи все це, експерти сходяться на думці, що хоч прогнози західних агентств і виглядають утопічно, але, і найгірші побоювання наших бізнесменів навряд чи побачить наша країна - позначку закладеного в бюджеті порога гривня не перестрибне жодним чином. По крайней мере, в 2019-м.

до змісту ↑

Відео-новину

Стаття написана спеціально для сайту "2019 рік Свині": https://2019god.net/

Ну, крім зростання цін, звичайно - де це у нас бачено, щоб вони колись падали?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация