Курс долара в обмінниках і банках виріс - чому - Осіннє валютне загострення: Чому зростає курс долара - 112 Україна

  1. Новини по темі
  2. Новини по темі
  3. Новини по темі

Фото з відкритих джерел

Курс долара росте вже кілька тижнів поспіль. Учасники ринку вважають, що на нього тисне відразу кілька економічних і політичних чинників. До кінця року американська валюта може подорожчати ще на пару гривень

валютне підвищення

Напередодні початку нового бізнес-сезону в Україні знову традиційно дорожчає долар. За останні тижні літа офіційний курс підвищився на 60 копеек- до 25,7 грн, а готівковий - майже на 1 грн. Зараз американська валюта в обмінниках продається в середньому по 26-26,2 грн / дол.

На курс долара впливає відразу кілька факторів. "З факторів, які незабаром зможуть посприяти збільшенню валютної виручки на внутрішніх ринках, я б виділив позитивний економічний тренд, що стосується зростання обсягів українського експорту до країн ЄС. За останніми даними найбільшим ринком збуту для України є Європа - близько 40%, в той час як країни СНД займають лише 15% ", - говорить директор казначейства банку" Кредит Дніпро "Олег Курінний.

Новини по темі

Новини по темі

З іншого боку, тиснути на курс буде невизначена політична ситуація в країні. "Відбувається балансування попиту та пропозиції на валюту з урахуванням падаючої купівельної спроможності населення, яке змушене направляти значну частину коштів на оплату комунальних послуг. Також знижується споживання газу і не росте споживання бензину, - двох важливих статей критичного імпорту, - говорить голова правління Altbank (" Неос Банк ") Ігор Волох. - Також будь-яка ескалація навколо Криму і Донбасу може значно погіршити ситуацію, приводячи до короткочасних, але чутливим сплесків попиту на валюту".

міжнародні проблеми

Традиційно на курс тисне також відсутність прогресу в переговорах України з МВФ. Поки фонд так і не вирішив, коли буде виділено черговий транш, хоча в Нацбанку все таки розраховують отримати якісь гроші до кінця цього року. "Безумовно позитивно на позиціях гривні може позначитися і виділення траншу МВФ, якщо відповідне рішення буде прийнято. Хоча варто відзначити і той факт, що навіть незважаючи на затримку в один рік щодо виділення Україні кредиту, Нацбанку вдається поступово нарощувати золотовалютні резерви, купуючи валюту на міжбанківських аукціонах. І це важливе свідчення того, що валютний ринок дійсно стабілізується, а коливання відбуваються в прогнозованих рамках згідно з динамікою економічних показників ", - говорить Олег Кур Інною.

Новини по темі

Новини по темі

Також великий вплив має вартість сировини. "Стабільний період другого і третього кварталів на валютному ринку традиційно пов'язаний із сезонними факторами і збільшенням надходження валютної виручки від агросектору. До кінця року визначальними факторами для курсу валют на міжбанківському ринку будуть ціни на сировинних ринках і термін відновлення програми фінансування МВФ", - говорить начальник казначейства БТА Банку Дмитро Лазарєв.

готівкова проблема

Цього року українці більше здавали валюту банкам, ніж купували її. Це дало можливість зміцнитися курсу гривні. "Як готівковий, так і безготівковий курс залежать від співвідношення попиту і пропозиції на готівковому і міжбанківському ринках. За перше півріччя 2016 року чистий купівля НБУ склала 1,4 млрд доларів. При цьому банками у населення було куплено близько 1,6 млрд доларів. Перевищення продажу населенням валюти над її купівлею допомагало НБУ збільшити золотовалютні резерви, стабілізувати, а далі і зміцнити курс долара США до гривні ", - говорить директор департаменту казначейства Піреус Банку Ігор Якобчук.

Найближчим часом попит на валюту навряд чи значно зросте, вважають учасники ринку. "Попит очікую, але не сильний, так що населення не таке" платоспроможне "як раніше, плюс нові тарифи на ЖКГ змусять українців" тугіше затягнути пояс "", - говорить начальник управління казначейства "Індустріалбанку" Антон Марюхніч.

Фото з відкритих джерел

Ситуація на готівковому ринку буде прямо пропорційною міжбанку. "Готівковий курс традиційно буде демонструвати динаміку, аналогічну міжбанківського. При цьому ажіотажного попиту населення на валюту восени ми не очікуємо. Вже досить довгий час українці здають більше інвалюти, ніж купують, і причин для зміни такої тенденції поки немає. Тому, думаю, в цьому плані вже навіть можливо поступово відійти від існуючих регуляторних обмежень ", - говорить Олег Курінний.

Новини по темі

Новини по темі

Втім, на подорожчання долара на готівковому ринку може вплинути і робота Фонду гарантування вкладів фізосіб. Особливо це буде помітно, якщо відбудеться банкрутство ще якихось великих банків. "Черговий транш виплат вкладникам збанкрутілих банків в умовах підвищення вартості валюти призводить до того, що вкладники, отримавши свої кровні 200 тис. Гривень, біжать скуповувати валюту. При цьому будь-який сплеск на міжбанку тільки посилить ажіотаж на готівковому ринку", - говорить скарбник "ВекторБанка "Карл Варга.

В цілому до кінця року банкіри очікують подальшого подорожчання курсу долара. "Ми вважаємо, що попит на валюту може зрости в листопаді, з огляду на традиційно високою активність імпортерів в передноворічний сезон, що може привести до певних курсових коливань, які зможуть бути збалансовані НБУ. За нашими прогнозами, при збереженні поточних тенденцій, курс утримається в коридорі до 27 гривень за долар ", - говорить Ігор Волох.

Олена Губар

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация