Курсанти академії внутрішніх військ МВС України беруться за створення позитивного іміджу під час Євро »Новини Харкова

Курсанти гуманітарного факультету академії внутрішніх військ МВС України стали викладачами ще до отримання диплома - сьогодні вони беруть активну участь у мовній підготовці до Євро-2012 курсантів інших факультетів Курсанти гуманітарного факультету академії внутрішніх військ МВС України стали викладачами ще до отримання диплома - сьогодні вони беруть активну участь у мовній підготовці до Євро-2012 курсантів інших факультетів.

Це не данина педагогічних інновацій, а можливість застосувати знання, набуті за роки навчання, удосконалити комунікативні навички і зробити своєрідну «розвідку боєм».

- Згідно з програмою підготовки до чемпіонату, до літа 2012 року академія повинна виділити 400 курсантів і 100 офіцерів для підтримки громадського порядку під час проведення Євро. Зрозуміло, всі вони повинні володіти англійською мовою на такому рівні, який забезпечить взаєморозуміння з англомовними гостями України, - каже перший заступник начальника академії генерал-майор Володимир Пеньков. - У нашому вузі всього п'ять факультетів, один з них - гуманітарний - готує перекладачів. Курсанти вивчають дві мови - англійська та німецька або французька (друга мова - за вибором), вони вільно говорять на іноземних мовах і, звичайно ж, все братимуть участь у виконанні службових завдань в період проведення чемпіонату.

Однак, за словами Володимира Пенькова, на факультеті навчається всього близько 130 чоловік, тому виникло питання, де ж взяти близько 270 курсантів, які вільно володіють англійською. Було прийнято рішення про те, що курсанти старших курсів гуманітарного факультету під керівництвом викладачів готуватимуть до роботи з туристами студентів інших спеціальностей.

- З курсантами працювати легко, - розповідає завідувач кафедри філології, перекладу та мовної комунікації, доктор філологічних наук, професор Людмила Пелепейченко. - Якщо їм дано наказ, вони виконають його бездоганно, до роботи підійдуть творчо, з властивою військовим чіткістю і точністю. Ми запропонували всім бажаючим курсантам спробувати себе в якості викладачів, потім з їх числа за рейтинговими показниками сформували команду, яку треба було швидко підготувати методично. До роботи підключили і волонтерів з числа кращих студентів. Всі вони теж проявили себе з найкращого боку.

За словами завідуючої кафедрою, для кожного заняття з іноземної мови був розроблений комплект методичних матеріалів, який включав необхідну лексику, діалоги, завдання з моделювання можливих ситуацій, а також основні правила граматики англійської мови. Крім того, в академії зайнялися розробкою розмовників і довідників по комунікації. Викладачами вузу і курсантами (в рамках виконання дипломних робіт) підготовлений до видання розмовник для військовослужбовців внутрішніх військ, в якому представлені матеріали, що допомагають правильно побудувати діалоги з іноземними гостями України на чотирьох мовах - українською, англійською, німецькою та французькою. У розмовнику відображено більшість ситуацій, які можуть виникнути при виконанні своїх обов'язків військовослужбовцями внутрішніх військ по охороні громадського порядку.

- Курсанти творчо поставилися до виконання дипломних робіт, - каже Людмила Пелепейченко. - Наприклад, Юрій Бордун працював над створенням розмовника нового покоління на матеріалі ситуацій просторової орієнтації. Він представив не просто діалоги просторової орієнтації, які зазвичай даються в розмовниках, а англо-українські діалоги з фото-, топографічної та схематичною підтримкою. Вони створені на прикладі конкретних маршрутів між вокзалами, центральними готелями та іншими пунктами трьох міст - Харкова, Києва та Львова.

Також, зазначає завідувач кафедри, зараз ведеться робота за програмою безконфліктної комунікації, тобто щодо попередження і нейтралізації різних конфліктів, які можуть виникнути під час чемпіонату Євро-2012. Створенням довідників, які допоможуть військовослужбовцям внутрішніх військ попередити або вчасно припинити конфліктну ситуацію, керує професор кафедри, кандидат педагогічних наук Світлана Ревуцька і її студенти.

- Багато конфліктів виникають через відмінності в комунікативних культурах різних народів, - каже курсант 5-го курсу Денис Короткий. - Таких відмінностей безліч. Наприклад, одні і ті ж жести в різних країнах розуміються по-різному. Так, широко відомий жест «ОК» в одних культурах позначає «все добре», а в інших є непристойним. У період футбольних чемпіонатів конфлікти часто виникають між футбольними фанатами, які належать до різних субкультур. Військовослужбовці внутрішніх військ, природно, повинні знати механізми врегулювання ситуацій такого типу.

Комунікативна компетентність військовослужбовців внутрішніх військ буде сприяти не тільки виконання завдань з охорони громадського порядку, а й створенню позитивного іміджу України в цілому і її силових структур зокрема, відзначають викладачі академії. Вона покаже, що внутрішні війська України здатні забезпечити верховенство закону і права демократичними методами.

вечірній Харків

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация