Курсом на валютний бунт

  1. Від тюльки до тюльки
  2. Кредитний майдан
  3. Чиї ваші гроші? Вчимося судитися з нахабами
  4. Реквієм по 5,05
  5. ФОТО: Гонтарева не вийшла, гривня не встала

«VAB - поверніть наші вклади. Я хочу на море »,« VAB - банкрут. Де НБУ? »Подібними рукописними плакатами майорів всеукраїнський мітинг« Валютний бунт », який пройшов 21 серпня в Києві під вікнами Нацбанку.

Треба відзначити, що тижневик «2000» висловив сумнів у надійності вищевказаного фінансової установи ще в 2009 році. А про сьогоднішні проблеми, пов'язаних з цією компанією, ми докладно писали в № 34 від 22 серпня в матеріалі « VAB Банк - більше ніж банк. Шахрайство, обман і хамство ».

Малюнки зі сторінки користувача @VBeloshtan в Твіттері Малюнки зі сторінки користувача @VBeloshtan в Твіттері

Нагадаємо, обурені вкладники вже двічі, в травні і липні, влаштовували акції протесту, спрямовані проти цинічної політики банку, який фактично заморозив видачу вкладів (а якщо гроші і видає, то бере за це комісію). Черговий мітинг відбувся в минулий четвер. І він може бути далеко не останнім.

Від тюльки до тюльки

Право на гідну старість у діда Сашка та Віталія Бутченко відібрали банки і кредитні спілки // КАТЕРИНА ЛАЩІКОВА Право на гідну старість у діда Сашка та Віталія Бутченко відібрали банки і кредитні спілки // КАТЕРИНА ЛАЩІКОВА

О 10 ранку біля будівлі Національного банку України, що по вул. Інститутській, 9 - не менше трьохсот чоловік. Бажають шикуються в чергу до мегафону, щоб розповісти про свої проблеми. Речі перериваються обуреними криками. Тут і там транспаранти: «Дніпропетровськ» та «Тернопіль», «Харків» і «Рівне», «Чернігів» та «Запоріжжя» ...

- Все життя, виходить, бідували, - розповідає 73-річний Віталій Бутченко, колишній механік і електрик будівельно-монтажного управління. - Почали з голоду і їм же закінчуємо. Харчувалися тюлькою і салом, а тепер тільки на тюльку і надія - сало дороге. Пенсія - 1500 грн. Покладалися на банки, а нам - дулю під ніс.

Пенсіонер вклав в VAB Банк в минулому році 40 тис. Грн. (Двома окремими депозитами) і 2 тис. Дол. Половину гривневої маси забрав два місяці тому (ходив щодня в відділення банку - видавали всього по 1 тис.). Ще 20 тис. Грн. думає забрати у вересні. Невідомо, правда, скільки доведеться ходити.

- А валютний депозит забрати не можу, - скаржиться Віталій Никифорович. - Термін договору минув 16 серпня, але кажуть - немає у нас валюти. Був на прийомі у регіонального директора VAB Банку по Києву, він так і сказав: невідомо, коли буде.

У 85-річного діда Сашка (попросив так його називати), сусіда по будинку Віталія Бутченко, до банків претензій немає. «А ось до кредитних спілок - є. Я через кредитної організації «Союз пенсіонерів України» 20 тис. Гривень накопичень позбувся ».

Бізнесмен Олена і безробітна Марина, жінки, як прийнято говорити, бальзаківського віку, познайомилися на мітингу.

- Розмістила більше року тому валютний депозит в 57-му відділенні банку, - розповідає свою історію Олена. - Запевняли, що все добре, гроші повернуть на першу вимогу.

- Якщо не секрет, сума була велика?

- На сьогоднішній день мій внесок уже перевищує ліміт Нацбанку, який обіцяють видати, - 200 тис. Грн. Але гроші не видають ні в валюті, ні в гривнях. Я ще в липні, коли залишалося трохи більше місяця до закінчення терміну депозиту, написала лист в головний офіс, щоб 17 серпня мені повернули внесок. Причому була згодна отримати не відразу всю суму, а відповідно до встановлених НБУ лімітів - не більше 15 тис. Грн. в день. Але на мій лист мені не відповіли. Хоча минуло вже 45 днів, а за законом його повинні розглянути в місячний термін. Кілька разів приходила до відділення, сказали, що грошей у них немає і чим допомогти, вони не знають. На питання, чому на лист не відповідають, сказали: «Чекайте, коли-небудь вам дадуть відповідь».

Марина хоч і безробітна, з банками співпрацює давно. Розміщувала депозити в банках «Дельта», «Платинум», «Хрещатик». У минулому році довірилася VAB Банку, вкладник 55-го відділення.

- Ось уже 4 місяці банк веде себе вкрай непорядно, змінює правила гри під час гри. Вони змінили порядок розірвання договорів, при знятті грошей з картки беруть комісію 0,5%. На якій підставі?! У мене, слава богу, гривневий депозит, але я щодня проходжу настільки принизливу процедуру ... При наявності грошей - знімаю тисячу. Але якщо коштів немає (а це триває вже два тижні), йду ні з чим. Я хочу всім порадити обходити VAB Банк стороною. Вони отримали велику суму на рефінансування, але кажуть: «Ви подивіться, що в країні коїться! Ми не в змозі виконувати умови договору ». Але чому інші банки це можуть?

Кредитний майдан

Емоції дорослих передаються підростаючому поколінню // КАТЕРИНА ЛАЩІКОВА Емоції дорослих передаються підростаючому поколінню // КАТЕРИНА ЛАЩІКОВА

Клієнти VAB Банку, які прийшли під стіни НБУ на третій мітинг протесту, - не єдині його учасники. У «валютному бунт» бере участь і протилежна, так би мовити, сторона. Я маю на увазі, звичайно, не банкірів, а людей, які взяли в вітчизняних фінансових установах валютні кредити і потрапили тепер в нестерпну ситуацію через різке зростання курсу долара, євро і іже з ними.

Треба відзначити, що ці люди налаштовані більш агресивно, ніж вкладники VAB Банку. Даний факт недивний - якщо першим просто не віддають гроші, друге ж роздягають до нитки, пускаючи по світу. Боржники мимоволі, сьогодні вони представляють досить організовану силу - всеукраїнське громадське об'єднання «Кредитний майдан». Офіційно організація, до якої входить понад 3 тис. Чол., Зареєструвалася місяць тому, але де-факто діє місяців п'ять, після того як став рости долар.

- Ми вимагаємо, щоб сюди вийшов той чоловік, який приймає рішення, - говорить Олександр Северин, координатор «Кредитного майдану» по Дніпропетровську. - Тому що розмови з людьми, які не приймають рішень, ні до чого не приводять. Нам будуть розповідати про важкий стан вітчизняної економіки, про антитерористичну операцію ... Так у нас своє АТО! З 2008 року 230 валютних позичальників комерційних фінансових установ покінчили життя само-вбивством, не витримавши пресингу банків і колекторських компаній. Поки нас водять за ніс, зростає пеня на пеню, відсотки на відсотки. Всі знають цю схему. Тут стоять люди, які мають справи з банками з 2006-2007 років, і ці запевнення - мовляв, все буде добре, не викликають у нас ні краплі довіри.

- Я взяла кредит в Альфа-банку, але коли курс піднявся до 13,5, платити вже стало неможливо, - до мегафону проривається люто жестикулює жінка в білому. - Мене просто бомбардують телефонними дзвінками, по вісім разів на день. Вимагають платити, погрожують. Так зі мною в минулі роки рекет так не розмовляв, як ці банкіри!

Чиї ваші гроші? Вчимося судитися з нахабами

Один з керівників «Кредитного майдану», колишній офіцер-прикордонник Олександр Чоба озвучує ім'я людини, який приймає рішення і якого дуже хочуть побачити і почути учасники мітингу. Це голова НБУ Валерія Гонтарєва.

Виявляється, ще кілька днів тому на адресу керівника НБУ «Кредитний майдан» відправив лист з проханням надати таку інформацію: перелік комерційних банків, яким надавалося рефінансування, суми, терміни рефінансування і виконання банками умов повернення цих сум. Відповіді не було.

- У нашій країні нині 180 банків, з них нормально працюють - 30, - каже Олександр Чоба. - 150 можна було закрити кілька років тому, але вони отримують рефінансування.

Реквієм по 5,05

Зв'язавшись з ПриватБанком,   Людмила Печурін придбала борг $ 176 тис Зв'язавшись з ПриватБанком,
Людмила Печурін придбала борг $ 176 тис.
і позбулася квартири // КАТЕРИНА ЛАЩІКОВА

Дістається НБУ як гаранту стабільності національної валюти і за те, що відбувається неподобство з курсом (помічаю двох жінок, які тримають в руках плакат у вигляді долара з написом «Наш курс - 5,05»).

- Закінчується літо, - нагадує Чоба. - Йдуть божевільні валютні надходження від аграрного сектора, гроші МВФ. Ми спілкуємося з економістами, які працювали в банках і пішли з них по морально-етичних причин, так вони кажуть, що причин для такого катастрофічного зростання курсу - не існує! Спостерігається спекулятивна махінація, як в 2008 році. Тоді, за розрахунками економістів, долар повинен був подешевшати на 20%, а виявилося - на 64%. Ми взагалі рекордсмени в СНД за падінням національної валюти. У нас - 117%, на другому місці Казахстан з 51%. Якась зла закономірність: гривня не дешевшає раз в рік на 5%, а тримається-тримається, а потім раз - і різкий обвал на 40-50%. Це система. І на чолі її - НБУ. Тут, в цій будівлі, працюють тисячі людей. Що вони роблять, чим займаються? НБУ ніби як гарант стабільності гривні. Так треба уточнити - гарант чи ні. Якщо немає, то ти не потрібен. Нехай пишуть заяви і йдуть з цієї будівлі!

- Вони не потрібні! - кричать під оплески учасники акції. - Нехай їдуть піднімати народне господарство. Гон-та-ре-ва! Гон-та-ре-ва! Банду геть!

- Зараз, - продовжує один з лідерів «Кредитного майдану», - йде дуже жорстке лобіювання інтересів банків. Погляньте на цей прекрасний долар (показує на плакат. - Авт.), Ось яким повинен був бути курс. Максимум - 6 грн. за долар. Ми довірилися банкірам, фахівцям, які говорили: «все добре, курс стабільний».

Через різке подорожчання гривні і як наслідок - неможливість виплачувати взяті кредити багато позичальників втратили житло. Користуючись юридичною неграмотністю населення, банки (на чиєму боці практично завжди грають наші судді) з 2008-го по 2014 рік відібрали у громадян понад 113 тис. Квартир і будинків.

- Ми з сином Юрою взяли в ПриватБанку валютний кредит $ 46 тис., - розповідає активістка із Запоріжжя Людмила Печурін. - Після виплати майже половини суми з'ясували, що негаразди з договорами - вони виявилися підроблені. З 2009-го до 2013 року позивалися. Природно, програли. Тепер у нас борг $ 176 тис., Будинок забрали. Юра зараз в зоні АТО, і з його армійських грошей регулярно знімається сума для погашення боргу.

- Нам розповідають про якісь «кредитні канікули», - обурюється харків'янин Ігор Толмачов. - Але все це дешевий піар для засобів масової інформації. Я приходив в банк, цікавився з приводу «канікул», так вони сміються - мовляв, про що це ви, правила одні для всіх.

ФОТО: Гонтарева не вийшла, гривня не встала

Мітинг під стінами Нацбанку тривав шість годин. До вкладникам і позичальникам пані Гонтарева так і не вийшла. Зате прислала замість себе і. о. першого заступника голови НБУ Олександра Пісарук. Представників мітингувальників запросили всередину, після чого ще дві години йшли переговори.

Підсумок наступний: 26 серпня вирішено провести зустріч робочої групи, до якої увійдуть організатори «Кредитного майдану» і представники НБУ. Обговорюватимуться поправки до законопроекту про переведення валютних кредитів у гривню.

Коли верстався номер, стало відомо, що зустріч закінчилася фактично нічим. З боку Нацбанку на неї прийшли представники середнього керівної ланки (а не як передбачалося, вище керівництво), з восьми поправок обговорили всього одну.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Де НБУ?
Якщо не секрет, сума була велика?
На якій підставі?
Але чому інші банки це можуть?
Чиї ваші гроші?
Що вони роблять, чим займаються?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация