Курсовик - РОМАН ДЖЕКА ЛОНДОНА «Мартін Іден» В КОНТЕКСТІ неоромантизму.

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ
Пошук навчального матеріалу на сайті

Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням «StudentHelp» , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word. Після такого підвищення оригінальності, ваша робота легко пройдете перевірку в системах антиплагіат вуз, antiplagiat.ru, РУКОНТЕКСТ, etxt.ru. Програма «StudentHelp» працює за унікальною технологією так, що на зовнішній вигляд, файл з підвищеною оригінальністю не відрізняється від початкового.


Найменування:


Курсовик РОМАН ДЖЕКА ЛОНДОНА «Мартін Іден» В КОНТЕКСТІ неоромантизму

інформація:

Тип роботи: Курсовик. Предмет: Література. Доданий: 11.4.2016. Рік: 2015. Сторінок: 26. Унікальність по antiplagiat.ru:

Опис (план):

ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ   Пошук навчального матеріалу на сайті   Пропонуємо нашим відвідувачам скористатися безкоштовним програмним забезпеченням   «StudentHelp»   , Яке дозволить вам всього за кілька хвилин, виконати підвищення оригінальності будь-якого файлу в форматі MS Word

зміст
Введение ................................................................................. ..... 4
1 Поява неоромантизму в англійській літературі ........................... .6
2 Творчий шлях Джека Лондона. Особливості його стилю ..................... 8
3 Риси неоромантизму в творах Дж. Лондона ......................... 16
4 Роман «Мартін Іден» - історія злету і трагедії художника ............ .18
Висновок .............................................................................. ..25
Список використаних джерел ................................................ .26
Вступ
Письменник неоромантик, новатор теми і форми, Джек Лондон багато зробив для утвердження реалістичних традицій в сучасній американській літературі. Один із зачинателів пролетарської літератури на Заході, Лондон завоював всесвітнє визнання, його книги перекладені багатьма мовами.
Сама історія його висунення, його неймовірного успіху приваблювала дуже багатьох сучасників та й пізніших біографів Лондона більше, ніж написані ним книги. Легенда про видатний талант, з переможної легкістю ходи від вершини до вершини, придушувала в їхній свідомості гірку істину, про яку письменник нагадав в автобіографічному «Мартіні Идене»: пробитися вдається тільки самим наполегливим, і на цю нескінченну боротьбу йде все - слава увінчує НЕ тріумфатора , а людини, вже розтратив відпущені йому сили. Доля Мартіна Ідена як художника співзвучна долі багатьох талановитих художників слова. Це визначає актуальність обраної теми курсової роботи.
Об'єкт дослідження: роман «Мартін Іден».
Предмет дослідження: елементи неоромантизму в романі «Мартін Іден».
Мета дослідження: дослідити елементи неоромантизму в романі «Мартін Іден».
На шляху до поставленої мети вирішувалися наступні завдання: визначення місце Джека Лондона як художника в світовій літературі, пошук витоків його творчості і шляхів розвитку, виявлення закономірностей долі художника на прикладі роману «Мартін Іден».
Методи дослідження: емпіричні, евристичні, обробки даних.
У літературі є один безпомилковий критерій істинності створюваних художником цінностей - час. Якщо твір мистецтва має справжньою важливістю, воно не просто має сприйматися через багато десятиліть після своєї появи. Воно повинно сприйматися по-новому, бо з ходом часу в ньому проступають такі межі сенсу, які не могли бути помічені сучасниками і було виявлено лише з накопиченням нового, більш складного ідейного і духовного досвіду.
Кращі книги Лондона витримали цю перевірку. Щоб підкріпити такий висновок, навіть немає потреби посилатися на те, що досвід Лондона не пройшов безслідно для найбільших американських письменників XX століття - ні для Хемінгуея, ні для Фіцджеральда, ні для Вулфа, ні для інших літераторів, свідомо чи несвідомо мали справи з ним в своїх творчих шуканнях.
1 Неоромантизм і англійська література початку XX століття.
На початку XX століття впливову позицію займає неоромантизм, що відрізняється деякою аморфністю, розмитістю естетичної програми. Сама його назва вказує на те, що традиції «класичного» романтизму виявляється найбільш значущою на черговому історичному витку. Неоромантизм? своєрідна реакція на крайнощі натуралізму, акцентування похмурих сторін життя, настроїв песимізму і фаталізму, уявлення людини пасивної жертвою середовища і обставин. У зрілих зразках неоромантизму - героїчні мотиви, культ сильної особистості, яка протистоїть відсталої середовищі. Поставлений в екстремальні обставини герой проявляє мужність і волю. Помітну роль в неоромантизме грають пригодницькі мотиви (у Дж. Лондона, Р.Л. Стівенсона). Неоромантичні тенденції помітні і в літературі XX ст. (В творчості Е. Хемінгуея, А. де Сент-Екзюпері) [12].
Неоромантизм (від нім. Neuromantik) - одне з численних визначень, що використовувалися письменниками і критиками рубежу XIX - XX ст. для опису перехідності культури від «старого» до «нового»? «Сучасному», «модерному», «молодому» [1].
Вперше про неоромантизме заговорили на рубежі 1880-1890-х років в берлінській артистичному середовищі. Це модне слівце? мабуть, перейняте у французьких критиків, але використане на відміну від них в позитивному, а не негативному сенсі, - вказувало на необхідність подолання відомої провінційності німецької літератури останньої третини століття. Вимога неоромантизму мало на увазі відновлення великої національної традиції, а також «юнацький» протест нового літературного покоління проти позітівітской системи цінностей, безкрилого натуралістичного битописательства. У цьому піднесеному до «нового ідеалізму» вигляді натуралізм готує підставу для позитивних цілей творчості - містичного почуття речі, трактування поетичного діонісизму, як голоду життя. Формулює таке розуміння неоромантики в 1880-і роки перш за все Ф. Ніцше, що відповідає його мрії про зближення в «надлюдину» мудреця і звіра. Ідейно це мало на увазі пошук особистої, як би земної, релігійності, стилістично - рух від розмитості світу в імпресіонізмі і символістської иносказательности до нової предметності, до опрощення мови і його експресії. У 1920-ті роки інтерес до романтизму в Німеччині загострився завдяки резонансу ніцшенскіх ідей, діяльності віденської школи в мистецтвознавстві, духовно-історичної школи в літературознавстві, теоретиків експресіонізму. Романтизм не тільки прочитаний заново, але через Ніцше і пов'язаний з сучасністю. В результаті Ш. Бодлер, П. Верлен були охарактеризовані в Німеччині як «романтики». Деякі з спостерігачів про романтизмі виявилися включені і до англійської літератури.
Однак в самій Великобританії цим терміном в началеXX в. Якщо і користувалися, то аж ніяк не в ницшевском сенсі переоцінки цінностей. Неоромантика означала тут модифікацію англійською традицією «авантюрного роману» (romance) в творчості У. Колінза, Р. Хаггарда, Р.Л. Стівенсона, А. Конана-Дойла. Головним її ознакою виступає екзотичність теми (Індія, Південна Африка, арабський Схід, Індокитай), наближена до запитів масового читача, якій в світлі, скажімо, англо-бурської війни цікавиться тим, що відбувається на далеких рубежах імперії. Неодмінний атрибут цієї теми? «Інша країна» ( «Острів Скарбів» Стівенсона, «Копальні царя Соломона» Хаггарда) і детективний сюжет ( «Місячний камінь» Коллінза, розповіді про Шерлока Холмса Конан-Дойла). За схожим ознакою можна говорити про неоромантиці французьких колоніальних романів кінця XIX- нач.XX в. (П. Лоті, К. Фаррер).
Якщо в «Курсі історії західноєвропейської літератури нового часу» Ф.П. Шиллера (1937) британський неоромантизм (Р.Л. Стівенсон, Дж. Конрад) виправдано порівнювався з аналогічними явищами в літературі Німеччини і Австро-Угорщини, то в академічній «Історії англійської літератури» (1958) розглядаються вже не тільки як продовження виключно національної традиції «авантюрного роману. Пізніше таке трактування закріпилася, і неоромантизм став вважатися чимось специфічно британським. З ним ототожнювалася ідея якогось мужнього гуманізму, спраглого змін в англійській культурі. В рамках цієї стилістики «здорового юнацтва» (подорожі, втечі з в'язниці, корабельної аварії і т.п.), який протиставив себе психологізму натуралістичної літератури і естетству О. Вайлда, сформувалася естетика стилю, який оголосив разом з Конрадом боротьбу багатослівній описовості.
Залишається додати, що західні літературознавці поняттям «неоромантизм» після Другої світової війни практично не користуються. Ми настільки детально виклали історію цього начебто надокучили його вживання у вітчизняній науці про літературу. Хоча за традицією 1950-1970-х років неоромантиками все ще називають ряд саме англійських письменників рубежу століть, теоретичний підхід до неоромантизму так на сьогоднішній день і не склався. Проте відмова від цього поняття здається недостатньо мотивованим і воно, здається, ще може виявитися корисним і для типології загальноєвропейської романтичної культури, і для трактування того, які структурні зміни відбуваються з європейським символізмом в міру того, як естетика «кінця століття» в ньому поступається місцем ідеї «подолання», «початку століття», «новизни», «модерну» [12].
Неоромантічность по-різному властива літературним явищам XX століття. У ряді літератур, переважно романських, вона більше висловилася в стилістиці «кінця століття» (натуралізм, імпресіонізм, символізм). У «німецьких» ж літературах неоромантичні тенденції вперше заявляють про себе в 1890-і роки і распространіми тому на «початок століття», час становлення епохи модернізму (експресіонізм, футуризм, екзистенціалізм).
2 Творчий шлях Джека Лондона. Особливості його стилю.
Можна сказати, що Джек Лондон став письменником, долаючи сімейний рок. Скандальна популярність постукала в його долю ще до народження. У червні 1875 року жителі Сан-Франциско прочитали в газеті "Кро-нікяах" жахливу історію: жінка вистрілила собі в скроню у відповідь на вимогу чоловіка умертвити ще не народженої дитини. Героями публічного скандалу були Флора Уеллман, що заблукала дочка доброчесного сімейства, і мандрівний астролог професор Чені (Чані)? мати і батько майбутнього письменника.
Про минуле професора Чені відомо небагато: чистокровний ірландець, в молодості багато років провів в морях. На час знайомства з Флорою це був п'ятдесятилітній астролог зі своєю клієнтурою, для якої становив гороскопи, лектор, популяризатор окультних наук, автор відповідних книг і статей в журналі "Здоровий глузд"? першому атеїстичному виданні, що означало "прогресивному". Астрологію професор вважав такою ж точною наукою, як математика і, наприклад, будучи дуже женолюбівим, парирував закиди в порушенні моралі, вказуючи на свій гороскоп: "На жаль! Так вже мені на роду написано". Тридцятирічна Флора була некрасива? перехворівши в юності тифом, носила накладні чорні локони і великі окуляри, що приховують сліди хвороби. Однак живий, авантюрний розум, рішуча манера поведінки робили її, мабуть, привабливою. Зі свого цілком заможного сімейства (батько був підприємцем) з якихось причин вона пішла давно, що на ті часи для дівчини було нечуваним вчинком [9].
Відносини з батьками перервалися назавжди, і до зустрічі з астрологом Флора поневірялася з міста в місто, заробляючи на хліб уроками музики. Вона також захоплювалася астролог ........
Список використаних джерел
1 Аникет, А.В. Історія англійської літератури / А.В. Аникет. - М .: Худ. лит., 1976.? 250 с.
2 Андрєєв, Л.Н. Передмова до зібрання творів Джека Лондона [Текст]: в 2 т. / СПб .: Прометей. - Т.1. - 1996. - 714 с. / C. 143 - 170 c.
3 Батурин, С.С. Біографія: Джек Лондон [Електронний ресурс] / С.С. Батурин. - 1983. - Електронна бібліотека. - Режим доступу: http:> 4 Богословський, Н.В. Джек Лондон [Текст] / Н.В. Богословський. - М .: Просвещение, 2010. - 250 с.
5 Биков, В.М. Джек Лондон [Текст] / В.М. Биков. - М .: Просвещение, 2001. - 356 с.
6 Брукс, В.В. Письменник і американське життя [Текст] / В.В. Брукс. - М .: Наука, 1971. - 183 с.
7 Горький, М. Про літературі. (Літературно-критичні статті) [Текст] / М. Горький. - Л .: Ленінградський університет, 2003. - 145 с.
8 Драйзер, Т. Великий американський роман [Текст] / Т. Драйзер. - М .: Світ Книг, 2009. - 323 с.
9 Звєрєв, А.М. Джек Лондон [Текст] А.М.. Звєрєв - М .: Знание, 1975. - 356 с.
10 Звєрєв А.М. Джек Лондон Зібрання творів [Текст]: в 9 т. / А.М. Звєрєв. - М .: Наука. - Т.8. - 1983. - 432 с. / C. 234 - 256.
11 Ірвінг, С. Моряк в сідлі. Біографія Джека Лондона [Електронний ресурс] / С. Ірвінг - 2003. - Книжковий архів. - Режим доступу: a44 (дата звернення: 06.05.2012).
12 Історія зарубіжної літератури кінця XIX - початку XX століття [Текст]: навч. посіб. під ред. Ю.Л. Ковальов. Історія зарубіжної літератури кінця XIX - початку XX століття. - М .: Наука, 2006. - 456 с.
13 Кучерявенко, Н.В. В Окленді, на батьківщині Джека Лондона [Текст] / Н.В. Кучерявенко. - М .: Прогрес, 2001. - 230 c.
14 Лондон, Д. Люди Безодні [Електронний ресурс] / Д. Лондон. - 1903. - Будинок книги. - Режим доступу: authors (дата звернення: 1.05.2012).
15 Овчаренко, С. Життя Джека Лондона. Загибель на піку успіху [Електронний ресурс] / С. Овчаренко. - 2007. - Weekbook.ru. - Режим доступу: index (дата звернення: 4.05.2012).
16 Садагурскій, А. Джек Лондон. Час. Ідеї. Творчість [Текст] / А. Садагурскій. - Кишинів: Ніка-Центр, 1978. - 200 с.
17 Уітмен, У. Поети США [Електронний ресурс] / У. Уітмен - 1963. - Walt Whitman. - Режим доступу: http: www.waltwhitman.org (дата звернення: 5.06.2012).
18 Федунов, П. Джек Лондон [Текст]: в 7 т. / П. Федунов. - М .: Просвещение. - Т.1. - 1954. - 231 с. / C. 23 - 56 c.
19 Юнг, Ф. Джек Лондон як поет робітничого класу [Текст] / Ф. Юнг. - М .; Л .: Наука. - 1987. - 274 с.


Дивитися схожі роботи
* Примітка. Унікальність роботи вказана на дату публікації, поточне значення може відрізнятися від зазначеного.

Неоромантизм?
Для опису перехідності культури від «старого» до «нового»?
Це модне слівце?
Неодмінний атрибут цієї теми?
Героями публічного скандалу були Флора Уеллман, що заблукала дочка доброчесного сімейства, і мандрівний астролог професор Чені (Чані)?
Тридцятирічна Флора була некрасива?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация