Кузищин В.І. (Ред.) Історія Стародавнього Сходу

Кузищин В.І. (ред.) Історія Стародавнього Сходу
М .: Вища. шк., 2005. - 460 с. - 3-е изд., Перераб. і доп.
Інформація про фото: djvu, 15 mb.

Цей підручник є одним з трьох з історії Стародавнього світу ( «Історія Стародавньої Греції» і «Історія Стародавнього Риму» також під редакцією В.І. Кузищина). Підручник включає п'ять розділів: Стародавній Єгипет, Передня Азія, Іран і Середня Азія, Південна Азія; країни Східної і Південно-Східної Азії. Матеріал охоплює період до кінця епохи стародавності і почала середньовіччя. У 3-е видання (2-е - 1988 г.) внесено уточнення і додавання в світлі нових досягнень археологів та істориків. Підручник ілюстрований, забезпечений сінхроністіческіе і хронологічними таблицями, картосхемами і обширною бібліографією. Для студентів вузів, викладачів шкіл і коледжів, всіх, хто цікавиться історією світових цивілізацій.
Історія Стародавнього Сходу є складовою частиною загального курсу історії стародавнього світу, в який включається також історія античних товариств (стародавньої Греції, Стародавнього Риму) або «класичної давнини». Включення історії Стародавнього Сходу, Греції та Риму до складу одного поняття - «історія стародавнього світу» - не є механічним або довільним. Воно передбачає наявність деяких спільних рис, загальної основи в соціально-економічному ладі, політичних інститутах, релігійно-культурній сфері стародавніх східних народів, стародавніх греків і римлян, що дозволяють об'єднати їх в рамках однієї дисципліни - історії стародавнього світу. Разом з тим виділення всередині цієї дисципліни трьох самостійних частин - історії Стародавнього Сходу, Греції та Риму -предполагает наявність особливих рис кожної з громадських і культурних систем цих регіонів.
Зміст.
Вступ. Стародавній Схід і всесвітня історія.
Історія стародавнього Єгипту.
Природні умови. Населення. Джерела та історіографія. - Формування ранньокласового суспільства і держави. - Об'єднання Єгипту і створення централізованого общеегіпетского держави. Епоха будівництва великих пірамід. - общеегіпетской держава в період Середнього царства. - Велика Єгипетська держава в епоху Нового царства. - Єгипет в Пізній період. - Культура Стародавнього Єгипту. - Висновок до розділу I.
Історія стародавньої Передньої Азії.
Стародавня Месопотамія.
Географічне середовище. Населення. Джерела та історіографія. - Найдавніша Месопотамія. Формування ранньокласового суспільства. Міста-держави Шумеру. - Освіта централізованої держави в Месопотамії. Держави Аккада і III династії Ура. - Месопотамія в II тисячолітті до н. е. Переважання Вавилона. - Велика Ассірійська військова держава в I тисячолітті до н. е. - Вавилон в кінці II - першій половині I тисячоліття до н. е .: від політичного занепаду до освіти великої держави. - Культура народів Стародавньої Месопотамії.
Мала Азія і Закавказзя.
Мала Азія: країна і населення. Джерела та історіографія. Найдавніший період її історії. - Хетське царство. - «Троянське», фрігійський і Лідійське царства. - Ванське царство (Урарту) і держави Закавказзя.
Східне Середземномор'я і Аравія.
Сирія, Фінікія і Палестина в давнину. - Карфаген в IX-III ст. до н. е .: від фінікійської колонії до великої держави. - Стародавні держави Аравійського півострова. - Висновок до розділу II.
Іран і Середня Азія в давнину.
Іран.
Географічне середовище та населення. Джерела та історіографія. - Стародавні держави Еламу. - мидийских царство в VIII-VI ст. до н. е. - Перська держава в VI-IV ст. до н. е ..
Середня Азія.
Середня Азія в III-I тисячоліттях до н. е. - Кушанская держава і Парфія. - Висновок до розділу III.
Південна Азія в давнину.
Територія і населення. Періодизація. Джерела та історіографія. - Індська цивілізація. - «Ведийский період». Становлення ранніх держав в Північній Індії. - «Буддійський період». Соціально-економічний розвиток в V-III ст. до н. е. і освіту общеиндийской держави. - «Класична епоха». Політична історія Південної Азії в II в. до н. е. - V ст. н. е. Суспільний устрій. - Релігія і культура Стародавньої Індії. - Стародавній Шрі-Ланка (Цейлон). - Висновок до розділу IV.
Країни Східної і Південно-східної Азії в давнину.
Давній Китай.
Природне середовище. Населення. Хронологія і періодизація історії Стародавнього Китаю. Джерела, історіографія. - Розпад первіснообщинного ладу і найдавніші державні утворення в Китаї. Шан-Інь і Чжоу. - Стародавній Китай в VIII-III ст. до н. е. - Перше централізовану державу в Китаї - імперія Цинь. - Імперія Хань в III в. до н. н.е.- I ст. н. е. - Стародавній Китай в I-III ст. н. е. - Культура Стародавнього Китаю.
Країни Далекого Сходу і Південно-Східної Азії.
Інші країни Далекого Сходу. - Держави Південно-Східної Азії в давнину. - Висновок до розділу V.
Висновок. Загальне та особливе в розвитку Стародавнього Сходу.
Додаток.
Сінхроністіческіе таблиця I. Основні Культурні інновації на Стародавньому Сході.
Сінхроністіческіе таблиця II.
Божества провідних цивілізацій Стародавнього Близького Сходу, Ірану та Індії.
Бібліографія.

Шановні читачі! Всі розміщені на сайті твори представлені виключно для попереднього ознайомлення та з метою популяризації та реклами паперових ізданій.Скачать книгу для ознайомлення ви можете безкоштовно, а так само купити її в паперовому або електронному вигляді, ознайомившись з пропозиціями інтернет-магазинів. Приємного прочитання!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация