Квас корисний або шкідливий?

У літню спеку немає нічого кращого холодного квасу, який чудово втамовує спрагу

У літню спеку немає нічого кращого холодного квасу, який чудово втамовує спрагу. Однак, мало хто знає про цей напій досить, щоб навіть точно сказати, чи є квасом сильногазована суміш в пляшках, що продається в магазинах? І чим квас може бути корисний або шкідливий?

Рецептів квасів безліч, і всі вони розрізняються залежно від того, де, коли і ким були вперше придумані. Класичний варіант квасу - хлібний. Але є ще Горобиновий квас, морквяний квас, малиновий, суничний і навіть морошковий. Брусниця, яблука, груші, смородина - мабуть, легше перерахувати, з чого квас не роблять, існують навіть рецепти сирівців з моху. Так само він буває різної консистенції - густий або для окрошки.

Приготування квасу будинку

Будь куплений квас найчастіше є до певної міри сурогатом, і відрізнити лимонад від корисного напою досить складно. Але на щастя квас досить легко приготувати і в домашніх умовах.

Але на щастя квас досить легко приготувати і в домашніх умовах

Для цього вам будуть потрібні наступні інгредієнти: 8 літрів води, 60 г свіжих дріжджів, 1 склянка цукру, 600-700 грам бородинского чорного хліба, також можна додати в квас родзинки для смаку.

Нарізаних хліб потрібно висушити в духовці на максимальній температурі - чим краще він просушений, тим темніше буде квас. Однак не пережарьте його, інакше квас буде відчутно гірчити. Закип'ятіть воду у великій ємності, коли доведете до кипіння, загасіть вогонь і всипте цукор і сухарі. Коли вода стане теплою, зачерпніть трохи, розчиніть в ній дріжджі і влийте назад, після чого обов'язково перемішайте.

Обвяжіте каструлю марлею. Квас повинен побродити приблизно 1,5 доби. Потім процідіть квас, підбавте цукру, якщо потрібно. Далі квас потрібно розлити по банках, в кожну додати по жмені родзинок - він поліпшить смакові якості і додатково газує напій. Потім банки потрібно прикрити і залишити на добу в холодильнику. Після закінчення доби квас потрібно ще раз процідити, не допускаючи попадання осаду в нього, після чого заново додати родзинки, і напій готовий.

Рецепт квасу звучить набагато складніше, ніж робиться і єдина незручність доставляє метушня з банками і забитий ними холодильник. Але заради такого корисного продукту можна піти на невеликі жертви)

Чим корисний квас?

Існує переказ, що в давнину на Русі молодятам підносили квас, який будив чоловічу силу і жіночу здатність до дітородіння. Згідно з повір'ям, у тих, хто пив цей квас перед шлюбною ніччю, в шлюбі завжди був порядок, на потенцію ніхто не скаржився, а діти були виключно здорові. Цей чудовий рецепт до нашого часу не дійшов, але квас також багатий на вітаміни, і його вживання саме по собі може надати хороший ефект на сексуальне життя.

Всім відомо, як хороший квас рятує від спеки, активізує і надає бадьорості. Але крім цього він активує процеси травлення, допомагає в перетравленні жирних страв і м'яса, покращує апетит і нормалізує обмін солей і рідин в організмі.

При бродінні квасу активізуються органічні кислоти, які допомагають стимулювати діяльність шлунка. Так що він служить хорошою підмогою в боротьбі з гастритами зі зниженням шлункової секреції. Через багатства цього напою вітамінами В і С, його в давнину використовували як ліки від цинги і загального виснаження людини після тривалої хвороби.

В процесі бродіння також утворюється молочна кислота, через яку, при попаданні в кишечник, квас вбиває шкідливу флору, не чіпаючи природну, ніж вкрай корисний при кишкових розладах і дисбактеріозах.

Квас дуже хороший при багатьох дієтах - він відмінно насичує, при цьому не відкладаючи зайвих калорій. Ще домашній квас може надати жінкам хорошу послугу - якщо їм регулярно мити волосся, вони стають сильнішими і швидше ростуть.

Чим шкідливий квас?

Навіть у найкрасивішою медалі є зворотний бік. Незважаючи на користь квасу, багатьом його вживати не рекомендується. Наприклад, людям з виразковою хворобою (навіть в стадії ремісії) квас жорстко протипоказаний - при надмірному вживанні він може спровокувати рецидив, а якщо цього не відбудеться, то точно нагородить печією.

Наприклад, людям з виразковою хворобою (навіть в стадії ремісії) квас жорстко протипоказаний - при надмірному вживанні він може спровокувати рецидив, а якщо цього не відбудеться, то точно нагородить печією

Також він протипоказаний, якщо у вас проблеми з камінням в жовчному міхурі або з печінкою. Онкологічним хворим лікарі теж не рекомендують пити квас. Якщо у вас хвороби нирок або сечових шляхів, вживати квас можна, але з обережністю.

Перебуваючи за кермом, про домашнє квасі краще теж забути, спирту в ньому за підсумком мало, але ось у співробітників автоінспекції може бути інша думка.

Під час вагітності та лактації лікарі радять жінкам квас не пити. У вагітних він може спровокувати затримку рідини в організмі, набряки і проблеми зі стільцем.

Квас з магазину

Найчастіше влітку люди купують квас на розлив. Однак, постає питання, наскільки він «живий»? Адже бочки, з яких наливають квас, зберігають його три доби, після чого він перестає бути корисним. Найпростіший тест - це тест на температуру, якщо квас не холодно, швидше за все, він вже зіпсований. Або просто є подобою лимонаду з порошку, без всяких корисних властивостей.

Багатьох насторожує осад і каламутність квасу, що буває і з розливним продуктом, і з тим, що продається вже в пляшках. Насправді, це нормально для натурального квасу. При покупці зверніть увагу на склад і на те, чи був отриманий квас методом бродіння. Хорошим індикатором може служити термін придатності - у справжнього квасу він великим не буває.


Ще матеріали по темі:

Зараз дивляться:

Однак, мало хто знає про цей напій досить, щоб навіть точно сказати, чи є квасом сильногазована суміш в пляшках, що продається в магазинах?
І чим квас може бути корисний або шкідливий?
Чим шкідливий квас?
Однак, постає питання, наскільки він «живий»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация