Квас - користь і шкода

  1. Хімічний склад
  2. Користь і шкода квасу
  3. шкода квасу

Настає літо, і на вулицях з'являються намети і бочки з написом «Квас» Настає літо, і на вулицях з'являються намети і бочки з написом «Квас». А слідом виникає і довга черга бажаючих освіжитися прохолодним напоєм. А ще з настанням перших весняних чи літніх місяців в кожній родині намагаються приготувати дуже смачне і багате вітамінами блюдо, основу якого становить квас - окрошку. Квас знаком російським людям з давніх-давен, і до сих пір йому приписують цілющі властивості. Недарма князь Володимир пригощав народ під час хрещення Русі саме квасом. Однак багато хто все ж зі скептицизмом ставляться до даного продукту, не беручи всерйоз доводи про користь і шкоду квасу.

Це сьогодні даний напій відносять до безалкогольних, хоча в ньому і міститься якийсь відсоток хмелю. Обумовлюється це тим, що напій представляє собою продукт незакінченого бродіння сусла. На Русі квас варили особливим чином, при цьому градус алкоголю в ньому був досить міцним. У неврожайні роки він відмінно рятував людей від цинги та авітамінозу. А взагалі пили цей напій цілий рік. Про те ж, що люди вірили в його цілющі властивості, говорить факт знаходження квасу в лазаретах і госпіталях поряд з іншими лікарськими засобами.

Хімічний склад

Користь квасу безсумнівна за однієї умови, якщо він приготовлений в домашніх умовах. Тільки тоді можна бути впевненим в тому, що всередині напою присутні всі необхідні мікроелементи і вітаміни, такі як, наприклад, B1 і E. Існує безліч сортів квасу, плодово-ягідний, буряковий, вівсяний, однак, найдавнішим і самим традиційним вважається хлібний квас . Склад його досить простий: дріжджі, органічні кислоти, вуглеводи, білки, вітаміни, мінеральні речовини і ферменти.

Користь і шкода квасу

Корисні властивості

Квас відмінно втамовує спрагу в літні дні, зміцнює серце і кровоносні судини, нормалізує обмін речовин Квас відмінно втамовує спрагу в літні дні, зміцнює серце і кровоносні судини, нормалізує обмін речовин.

Корисний квас завдяки вмісту вуглекислоти і для роботи шлунково-кишкового тракту.

Володіючи великою енергетичною цінністю, квас ставав раніше основним напоєм під час посту.

Амінокислоти, ферменти, вітаміни, мікроелементи, цукор, - все це міститься в квасі. Користь квасу можна порівняти з користю кефіру або сироватки на організм людини.

Цей напій називають лікувальним завдяки його антибактеріальним властивостям. Тому при зниженому імунітеті, дисбактеріозі, високому тиску, обов'язково включати в свій раціон цей унікальний напій.

шкода квасу

Незважаючи на перераховані вище позитивні властивості квасу, необхідно зробити застереження на те, що корисний квас далеко не всім. Так, наприклад, людям, що страждають від підвищеної кислотності системи травлення, виразками і гастритами, при наявності сечокам'яної хвороби або цирозу печінки, квас строго протипоказаний. Якщо нехтувати протипоказаннями, то можна відчути на собі повною мірою не тільки користь, але і шкоду квасу.

Як вже говорилося вище, краще за все робити квас самому, в домашніх умовах, проте, якщо ви відправляєтеся за цим напоєм в магазин, слід пам'ятати, що у «квасу», який продається в пластикових пляшках, немає нічого спільного з корисним для організму напоєм.

Так як, швидше за все, основу темної рідини в пляшці складає солодка вода, щедро присмачена барвниками, підсолоджувачами і ароматизаторами. Тому, говорячи про користь і шкоду квасу, слід враховувати, який продукт мається на увазі під цим напоєм, - корисний домашній або магазинний.

Як зробити домашній квас (відео)


Читайте також:

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация