Квітка знаті: в середні віки за цибулину тюльпана давали будинок

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

4 травня 2011, 10:15 Переглядів: 4 травня 2011, 10:15 Переглядів:   У Нікітському ботанічному саду

У Нікітському ботанічному саду. Відвідувачів радують 120 сортів тюльпанів. Серед них є і квіточки «блакитних кровей»: «Принц Австрії» та «Королева Ночі».

У Нікітському ботанічному саду зараз гра фарб і форм - відвідувачів радують 30 тисяч тюльпанів 120 сортів. Сердь них є і рідкісні екземпляри. Наприклад, "Принца Австрії" вивели півтора століття тому, "Чорного тюльпана" вже 120 років, а "дідусеві", як ласкаво представляють його відвідувачам, - "Лак ван рійное" - взагалі 4 з половиною століття!

У 25 км від Сімферополя
У 25 км від Сімферополя. Селекціонують вже більше 50 років. Фото: А. Лохвицький

У царській Росії довгий час тюльпани вирощували виключно в заможних маєтках, а в середні віки за одну цибулину "Семпер Аугуста" на ринку давали 13 тисяч голландських гульденів - божевільні гроші! За них можна було купити величезну ділянку землі або будинок.

Людмила: Турки перевезли з Криму 300 тисяч цибулин
Людмила: "Турки перевезли з Криму 300 тисяч цибулин"

"Зазвичай будівлі, виміняні на квіти, відзначалися Спецзнак - на багатьох будівлях в Голландії до цих пір стоять" тюльпанові "друку, - розповідає кандидат біологічних наук, старший науковий співробітник ботсаду Людмила Александрова. - В Нідерланди тюльпани потрапили в середині XVI століття з Відня, туди - з Константинополя. Турки ж привозили з Криму: відомо, що в околицях Кафи (нинішня Феодосія . - Авт.) Зібрали і відправили в Османську імперію для султана Сулеймана II 300 тисяч цибулин ".

ЯК ДАЮТЬ тюльпанів ІМЕНА

Скіф
Скіф. Загартований, тому може рости хоч на Чукотці

Часом над тим, як назвати квітка, вчені можуть думати місяцями, часто називають на честь тих, хто вивів сорт або працював над ним, - "Костянтин Клименко", "Людмила", "Антоніна". "Чи не знали, як назвати" Міраж "- квітка яскравий, неправдоподібний, ніби ось-ось зникне, постійно хитається: у нього дуже стрункий і сильний цветонос, а головки важкі і під слабким вітерцем колишуться, як міраж, - захоплюється Александрова. -" Скіф "теж назвали не відразу: на самому початку він був" Південнобережний ", потім ми з ним ще довго працювали. на завершення назвали все-таки" Скіфом "- адже вийшов справжній степовик: стійкий, міцний, його можна куди завгодно везти - забирали навіть на Чукотку. А як він відцвітає! він не розкривається, як звичайні тюльпани, а закривається і стійко вмирає.

Бабусині казки
Бабусині казки. Названий за схожість за кольором з крепдешину

Або "Бабусині казки" - назва придумували 1,5 року, поки випадково одна зі співробітниць не сказала про його забарвленням: "Який же він незрозумілий, ніби вигорілий крепдешин бабусиної сукні". Ми і підхопили її слова ".

ТАМ, ДЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ КВІТИ

ТАМ, ДЕ НАРОДЖУЮТЬСЯ КВІТИ

У 25 км від Сімферополя розташоване науково-дослідне підрозділ. Воно займається селекцією, розведенням і постачанням тюльпанів вже понад півстоліття.

Воно займається селекцією, розведенням і постачанням тюльпанів вже понад півстоліття

"Спочатку у нас була дублююча колекція квітів Нікітського саду, що включала в себе 25 сортів, потім вона почала розширюватися, - пояснила старший науковий співробітник розплідника Людмила Александрова, яка віддала квітникарства 45 років свого життя. - У 1985 році колекція тюльпанів повністю перейшла до нас - колекція розширилася, а для вирощування тюльпанів необхідно шість полів. на жаль, в Ялті не змогли знайти стільки землі ".

на жаль, в Ялті не змогли знайти стільки землі

На виведення нових сортів, скажімо, "Королева Ночі", "Казкове Бачення", "Міраж", "Перлинний", "Скіф" селекціонерам потрібно 20-25 років.

На виведення нових сортів, скажімо, Королева Ночі, Казкове Бачення, Міраж, Перлинний, Скіф селекціонерам потрібно 20-25 років

"Родзинка нашої колекції - раритетний" Генерал де Вет ", введений в культуру в 1904 році, - розповідає прес-секретар Нікітського ботсаду Тетяна Мельник . - Він має тонкий аромат. Це дуже рідкісна риса, характерна для невеликої групи тюльпанів ".

Це дуже рідкісна риса, характерна для невеликої групи тюльпанів

"Тюльпан завжди буде популярний! - додає Людмила Александрова. - Подивіться, троянда стала цілорічної, хризантему раніше з нетерпінням чекали осені, а тепер в будь-який час року можна купити. Ми до них звикаємо. А ось тюльпан ми чекаємо, тому що він - перший квітка і уособлює весну ".

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Квітка знаті: в середні віки за цибулину тюльпана давали дім". інші Останні новини України дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Лохвицький Олексій

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация