Квоти на мігрантів - ЄС наполягає, Чехія відмовляється

Богуслав Соботка, Фото: ЧТК   Прем'єр Чехії Богуслав Соботка заявив про свою повну впевненості в неефективності системи релокації біженців за квотами Богуслав Соботка, Фото: ЧТК Прем'єр Чехії Богуслав Соботка заявив про свою повну впевненості в неефективності системи релокації біженців за квотами. Прийнятий міністрами внутрішніх справ ЄС у 2015 році спосіб перерозподілу (Чехія голосувала проти, але залишилася в меншості), чеський прем'єр вважає швидше заохоченням нелегальної міграції. Чехія, за його словами, має в своєму розпорядженні аргументами, щоб захистити свою позицію перед Європейською комісією.

На Чехію, за квотами, доводиться 2600 мігрантів з Італії та Греції. Норма повинна бути виконана до вересня поточного року. Реально прийнято на території Чехії лише 12 осіб. Як заявив глава МВС країни Мілан Хованец, більше в рамках обов'язкових квот до кінця року вже не буде прийнято жодного мігранта.

«Система квот не функціонує, і ніколи не буде. Ми їм це говоримо вже два роки », - підкреслив глава чеського МВС.

Міністр закордонних справ Любомир Заоралек вважає, що нині з'явилася можливість не тільки викласти свої доводи письмово, але також і провести дебати на цю тему. Керівник МЗС Чехії упевнений, що система квот безглузда, а також нагадує, що в країнах, де виявилися соні тисяч мігрантів, їх не змогли інтегрувати в суспільство. Прийом мігрантів, підкреслює Заоралек, вузько пов'язаний з питанням безпеки:

Ілюстративне фото: Squat Le Monde via Foter Ілюстративне фото: Squat Le Monde via Foter.com / CC BY-NC-ND «Чому, як ми вважаємо, система не має сенсу? Були розроблені правила, які не дають нам шансів провести нормальну процедуру надання притулку. На неї немає часу. Щоб оцінити всі аспекти безпеки, виділений занадто короткий відрізок часу ».

Чехія з самого початку протестувала проти впровадження обов'язкових квот, пропонуючи приймати біженців на добровільній основі, а також висловлювала готовність перераховувати кошти для організації допомоги мігрантам в прикордонних з їхніми країнами державах і безпосередньо там, звідки йде потік. Саме в цьому Чехія бачить реальний і ефективний спосіб надання допомоги людям, змушеним залишити насиджені місця.

Мартін Розумек, директор Організації з надання допомоги біженцям, звертає увагу на те, що головний сенс квот полягає в допомозі Італії, Греції та Мальті, протистояли головною хвилі мігрантів:

Мартін Розумек, Фото: Петра Чехова, Чеське радіо   «Вони не можуть залишатися один на один з виниклою проблемою, а всі інші будуть іноді їм посилати на допомогу поліцейських або переводити якісь грошові суми Мартін Розумек, Фото: Петра Чехова, Чеське радіо «Вони не можуть залишатися один на один з виниклою проблемою, а всі інші будуть іноді їм посилати на допомогу поліцейських або переводити якісь грошові суми. Так не може бути. Це проблема стосується всіх. Європа є спільним простором і проблему необхідно вирішувати спільно, а не ховати голову в пісок, як робимо ми ».

На думку Романа Вані, соціал-демократичного голови депутатського комітету з питань безпеки, Чеська Республіка спочатку відкрито говорила про свою негативну позицію з приводу квот, і деякі європейські політики сьогодні приходять до висновку, що країна мала рацію:

«Можливо, наше заяву про відмову від квот на рівні уряду ускладнило життя, але воно було чесним. Воно вписується в контекст нашої політики, яку можна охарактеризувати, як політику здорового глузду. Якщо успіх і неуспіх в прийомі мігрантів оцінюється по різниці в чотири людини, як у випадку з нами і Словаччиною - Словаччина прийняла 16 мігрантів, а ми 12 мігрантів, то все поставлено з ніг на голову.

Ми заявляємо, що квоти не діють, про що говорять у всіх країнах. Жодне членське держава не дотримується заявлені квоти, навіть ті, хто їх брали з великим захопленням. Звичайно, ми могли робити вигляд, що погоджуємося прийняти 5 мігрантів, поселити їх у німецьких кордонів, але через тиждень вони б втекли. Ми не хочемо влаштовувати подібного цирку. Ми відверто заявляємо, що система не працює ».

Ілюстративне фото: Kai Stachowiak, Pixabay / CC0   В рамках задуманого проекту, має бути перерозподілено 160 тисяч мігрантів, спочатку прийшли в Італію і Грецію Ілюстративне фото: Kai Stachowiak, Pixabay / CC0 В рамках задуманого проекту, має бути перерозподілено 160 тисяч мігрантів, спочатку прийшли в Італію і Грецію. На даний момент інші членські держави ЄС прийняли 18 тисяч осіб.

«Я не знаю, в чому полягає чесність заяви, що про десятки тисяч мігрантів повинні піклуватися тільки італійці і ніхто інший їм з цим не допоможе. Європейський союз базується на принципі чесної співпраці, чого не можна сказати про описаний варіанті.

А тепер давайте подивимося на числа. На самому початку робота системи розкручувалася вельми повільно. Проблема була в те, що Італія і Греція не створили для цього необхідних умов. Зараз в середньому перерозподіляється по 2500 чоловік щомісяця. До того ж з'ясовується, що біженців, на яких розрахована я програма, менше, ніж передбачалося. Зараз вже дуже правдоподібно, що всі біженці, яких необхідно, перерозподілити вдасться. Це тільки така «чеська мантра», що система не функціонує. Крім усього іншого, згадувана система має певну страховку, мотивуючу мігрантів залишитися в тій країні, куди їх направили. Якщо вони це місце покинуть, то в іншій державі вже не буде настільки сильною соціальної підтримки.

Однак головна проблема, яку я бачу, полягає в тому, що чеські політики не запропонували ніякої альтернативи для вирішення виниклої проблеми », - підкреслює євродепутат від чеської партії ТОР 09 Людек Нідермайєр.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация