Kyiv Sculpture Project: Куратор Хелен Фебі про демократичних скульптурах і відкритому Києві

  1. СУЧАСНІ СКУЛЬПТУРИ
  2. Парк скульптур в Йоркширі - найбільша відкрита галерея в Англії: 500 акрів території і 250 000 чоловік в рік
  3. КИЇВ
  4. Гід по Arsenale 2012

СУЧАСНІ СКУЛЬПТУРИ

Сучасні скульптури добре виглядають в оточенні старої архітектури. Таке зустрічається у багатьох містах. Історичні місця і сучасне мистецтво часом разом можуть виглядати дуже цікаво. Але потрібно шукати підхід до кожного місця і до кожної ситуації індивідуально. Коли скульптурний парк відкрився в Йоркширі в 1977 році, ми починали зі значно меншою виставки, ніж сьогодні в Києві (В ботсаду ім. Гришка. - Прим. Ред.), І багато працювали, щоб створити аудиторію, почути і залучити її.

Ми даємо докладну інформацію про автора та його роботі, це дає глибоке розуміння. Але все ж, я думаю, головне - щоб людям просто подобалося. Наприклад, в скульптурі «Дехто і дехто» Єви Ротшильд людям може подобатися колір, форма. Можна ходити навколо роботи Найджела Холла і бачити, як вона змінюється з різних ракурсів. Або ж «Будинок знань» - її автор Жауме Пленса каже, що ріс серед книг, ніби в лісі букв, і це видно в його роботі. Така додаткова інформація допомагає зрозуміти автора, але в першу чергу потрібно насолоджуватися скульптурою. Це дуже красива робота, і вона тут як вдома, в правильному місці.

Великі монументи прославляють одну історичну постать. Найчастіше вони піднімаються, стоячи на великих плитах, і дивляться на всіх зверху, як би кажучи: «Ми сильніші вас!» А сучасні - знаходяться поруч, в тому ж просторі, що й люди. Про них можна говорити: «Мені подобається ця скульптура, її колір, а ця - ні, мені не подобається її форма». Словом, сучасні скульптури більш демократичні.

Словом, сучасні скульптури більш демократичні

Сучасні скульптури не порушують унікальної атмосфери старих парків. До такої скульптурі існують різні підходи, саме це ми показуємо в Йоркширі. Можна підібрати з готових робіт ту, яка буде добре виглядати, з чимось перегукуватися. А можна замовити скульптуру спеціально для цього місця. Це як замовляти в квартиру кухню і знати, що вона ідеально впишеться. А ще є підхід, коли місце і люди, які там живуть, можуть стати частиною скульптури. Приклад такої скульптури - робота Карлоса Канака «Як Земля мріє бути схожою на Небо». Він оформив простір як нічне місто, підсвічений ліхтарями, і виглядає це як сузір'я. Це дуже гарна річ. У створеному ним місті він показав світлом будинок, в якому народився, історично важливі місця. Але, як на мене, особливо важливим стало те, що були опитані жителі, їх попросили поділитися спогадами про місто. Наприклад, маленька дівчинка розповіла, в якому парку любить кататися на велосипеді, саме його і підсвітили. А ще був сліпий чоловік, який розповів, що останнє, що він побачив у місті, це каплиця. Це дуже красива робота, і в ній спогади людей. Це не просто монумент королю або прем'єр-міністру. Це інший підхід, який може бути застосований. В процес створення скульптури залучені люди, щоб магію втілити в життя.

Парк скульптур в Йоркширі - найбільша відкрита галерея в Англії: 500 акрів території і 250 000 чоловік в рік

Парк скульптур в Йоркширі   - найбільша відкрита галерея в Англії: 500 акрів території і 250 000 чоловік в рік

Якби скульптури KSP можна було залишити в Києві, їх не варто було б нікуди переміщати з ботсаду. Мені здається, вони дуже добре виглядають тут, на цьому ландшафті, в зелені. «Будинок знань» раніше виставлявся в центрі міст. І це теж добре виглядало. Залежно від місця скульптура набуває іншу атмосферу. І немає правильного чи неправильного місця. Вони добре виглядають в парку, а й добре будуть виглядати в місті.

Вони добре виглядають в парку, а й добре будуть виглядати в місті

Київські скульптури мені здалися цікавими, тому що мені їх пояснили. Адже без пояснень для мене вони такі ж, як в Парижі, Франкфурті або Лондоні. Але сучасні скульптури сильно відрізняються від пам'яток, які є в кожному місті і характеризують його. Сучасні скульптори працюють в більш поетичній формі. Добре, коли є пам'ятники, але ще краще, коли є заняття на кшталт «Спадкової мантії», які показують історію в іншій манері.

Добре, коли є пам'ятники, але ще краще, коли є заняття на кшталт «Спадкової мантії», які показують історію в іншій манері

Традиція стосуватися скульптур і загадувати бажання досить мила. І це абсолютно природно. З давніх часів у людей був об'єкт поклоніння, який допомагав їм, наприклад в полюванні. А також релігійні об'єкти, символи, містичні ритуали. Люди самі наділяють об'єкти магічними властивостями і вірять в це. Приживеться така традиція в Kyiv Sculpture Project? На жаль, скульптури загороджені, як і в Йоркширі. Але якби вони стояли в місті, то чому б і ні.

КИЇВ

Київський пам'ятник Леніну - це артефакт, як в музеї. Але мені так здається, тому що це не моя історія. Але я розумію людей, які жили в той час, і пам'ятник для них - асоціація з поганим часом. А Батьківщина-мати дуже вражаюча! Це сильна ідентифікація міста. Як статуя Свободи в Нью-Йорку або Ангел Півночі в Англії. Це те, що зображують на листівках. Коли я перший раз приїхала до Києва і побачила її, я сказала: «Вау!» Дивовижна статуя, смілива, впевнена.

По дорозі з аеропорту в центр вражають величезні будівлі, як місто майбутнього. Мені цікава брутальна архітектура, адже архітектура в цілому показує історію місця. У Києві дуже багато красивих місць, але найбільше сподобалися золоті куполи церков, виблискують на сонці. Виглядає багато. А ось Хрещатик був закритий, коли я приїхала, але мені він сподобався - такий енергійний. По дорозі з аеропорту в центр вражають величезні будівлі, як місто майбутнього

Відкрите місто, готовий до спілкування, на відміну від багатьох інших, де після роботи люди відразу йдуть додому і центр порожніє. Київ живий і подобається людям. Всі чимось зайняті і гуляють по вулицях навіть вночі, з сім'ями. Видно, що тут мегаполіс визначає життя людей. На площі Незалежності є цікава архітектура і багато символів. У Києві багато душі, історії, а ще - багато людей, які турбуються про неї. І це найважливіше: «Сенс життя в самому житті» (Meaning of living, not meaning of life) - ось вам і відповідь, чому ми тут.

Гід по Arsenale 2012

Гід по Arsenale 2012

Я бачила не дуже багато сучасних скульптур в Києві, але зрозуміла, що все швидко розвивається. Що особливо важливо - і це моя особиста думка - що тутешні скульптори залишаються українськими і коріння їх на Україні, але при цьому вони швидко ростуть і розвиваються. Кожен по-своєму, але при цьому у кожного - українська душа.

Кожен по-своєму, але при цьому у кожного - українська душа

Думаю, українці можуть бути збентежені сучасними скульптурами. Тому що всі знають, про що Батьківщина-мати, всі розуміють її зміст, зміст цієї скульптури. А у сучасних скульптур немає таких же смислів, тому що їх автори вільніші в своїй творчості. Але це означає, що і люди вільні формувати своє розуміння і ставлення до цієї скульптури. Немає правильного чи неправильного шляху розуміння. Часто скульптуру просто відчувають. Як тільки люди відчують скульптуру, вона буде означати щось особисто для них, і це добре.

Приживеться така традиція в Kyiv Sculpture Project?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация