La Stampa: Супер Путін застає Вашингтон зненацька, укладаючи угоди з Китаєм і ОАЕ

© REUTERS, Rolex dela Pena / Pool

«La Stampa» , Італія

Російський лідер обхаживает Сі Цзіньпіна і веде переговори з Ер-Ріяд щодо зниження нафтовидобутку. У Кремль запрошені Нетаньяху і Абу Мазен.

Всього кілька років тому, після вторгнення на Україну, на міжнародній сцені створювалося враження, що Володимир Путін чи не хворий на проказу: його відкинула Велика вісімка, від нього відвернулася G20. Саміт в Ханчжоу ознаменував, однак, зміни: глава Кремля виявляється в центрі всіх подій, відновити роботу світової економіки до геополітики.

Зустріч з китайським керівництвом була особливо теплою - не тільки тому, що Путін привіз в подарунок Сі Цзіньпін російське морозиво, яке той обожнює. Спостерігачі відзначають, що союз між Росією і Китаєм - це шлюб за розрахунком. Але обидві країни йдуть твердому і навіть образливого курсу щодо США, оскаржуючи роль Вашингтона як єдиної наддержави. Пізніше вони можливо будуть сперечатися про те, хто займе місце Америки, але поки вони зайняли однакову позицію, винісши попередження Південної Кореї про свою незгоду з розміщенням протиракетного щита THAAD, якраз коли Пхеньян проводив випробування трьох балістичних ракет. На саміті, центральною темою якого було відновлення зростання економіки, китайський лідер висловив незрівнянно більшу, ніж Обама, готовність повернути Росію в число країн, які повинні брати участь у розвитку світової торгівлі.

В цьому відношенні, до речі, Володимир Путін продемонстрував своє вміння діяти абсолютно самостійно, як показує тільки що укладена угода з ОАЕ, метою якого є здійснення контролю за цінами на нафту. Поки Путін зустрічався з принцом Салманом аль-Саудом, міністри обох країн обговорювали це питання напередодні зустрічі ОПЕК, запланованої на 26 листопада в Алжирі. Проблема полягає в надмірному виробництві, яке привело до падіння цін і до економічної кризи в таких країнах, як Венесуела і Росія. Москва пропонує заморозити виробництво на півроку, виключаючи, однак, Іран, який тільки почав відновлювати свою діяльність після зняття санкцій. ОАЕ не брали на себе жодних зобов'язань по цьому пункту, деталі заявленого угоди не розголошуються, однак ціна на нафту вже виросла, і Володимир Путін збирається цим скористатися в глобальному протистоянні з США.

Обама має намір продовжити санкції проти Москви, дія яких закінчується в кінці року, в зв'язку з тим, що Кремль не дотримується Мінські угоди по Україні. При цьому канцлер Німеччини Меркель і президент Франції Олланд зустрілися не тільки з Обамою, але і з Путіним в спробі знайти менш болючий вихід з положення.

Путін також знову зустрівся з Ердоганом, незважаючи на те що президент Туреччини зацікавлений в поваленні режиму Асада в Сирії, в той час як Москва залишається основною опорою Дамаска. Обидва при цьому зацікавлені в діалозі і, крім іншого, в тому, щоб змусити нервувати США.

В ініціативі Путіна взяти курс на відновлення миру на Близькому Сході, запрошуючи Палестину та Ізраїль відновити переговори в Кремлі, є щось провокаційне. 5 вересня агентство Інтерфакс повідомило, що Аббас прийняв пропозицію російського президента, а Нетаньяху серйозно його обдумує. Можливо, це потрібно, щоб ще раз подратувати Обаму.

Однак найболючішими для Вашингтона переговорами стала, ймовірно, зустріч між Володимиром Путіним і британським прем'єром Терезою Мей, яка заявила, що вона хоче відновити відносини з Москвою. Після Брексіта і заяви Обами, що Лондон виявиться в кінці черги в торгових договорах, якщо вийде з Євросоюзу, навіть історичний союзник США підморгує своєму старому ворогові. Можливо, все зміниться, коли в Білому домі з'явиться новий лідер, але поки все зосередилося навколо Путіна.

http://inosmi.ru

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация