«Ластівчине гніздо» на трьох ::: Хранителі спадщини

  1. «Ластівчине гніздо» на трьох

«Ластівчине гніздо» на трьох

29.12.2016

Після реставрації 2016 року знамените «Ластівчине гніздо» в Криму знову стала доступною для відвідувачів.

Музей «Ластівчине гніздо» офіційно повідомив, що на підставі наказу республіканського Міністерства культури з 20 грудня 2016 року експозиція в замку знову приймає відвідувачів, але з серйозними обмеженнями :

«Відповідно до Наказу Міністерства культури РК №340 від 15.12.2016 р« Про умови доступу громадян до об'єкта культурної спадщини федерального значення "Палац" Ластівчине гніздо "», з 20.12.2016 р відкрито відвідування експозиції Палацу-замку "Ластівчине гніздо "за умови дотримання таких вимог:

1. Одноразова відвідування майданчика перед Палацом-замком - не більше 10 осіб;

2. Одноразова відвідування експозиції в будівлі Палацу-замку - не більше 3 осіб ».

Крім того, доступ відвідувачів буде припинений «на час оголошення штормового попередження в регіоні, а також при поривах вітру понад 18 м / с».

У листопаді 2016 року доступ відвідувачів в «Ластівчине гніздо» був припинений «В зв'язку з аварійним станом скельної основи під будівлею об'єкта культурної спадщини федерального значення" Палац-замок "Ластівчине гніздо" і оглядового майданчика по периметру зазначеного об'єкта ».

Міністр культури Республіки Крим Аріна Новосельська так розповідала в серпні 2016- го про майбутню реставрації «Ластівчиного гнізда»: «Майже рік шукали аналог нашого палацу, щоб знайти аналог для ремонту. Довго сперечалися різні федеральні відомства, що це буде: ремонт чи реставрація. У підсумку вирішили: реставрація ». В першу чергу, за словами міністра, реставрація повинна була торкнутися тріснутий скелі, на якій стоїть замок: «Всередині ця скеля розвалюється. З особливих технологій необхідно пошарово зміцнювати її, а вже потім реконструювати сам палац ».

Реставрація «Ластівчиного гнізда» та інших знакових об'єктів Криму в 2016 році стала можлива за рахунок цільового виділення з федерального бюджету в рамках ФЦП «Культура Росії» 1,2 млрд. Рублів. У серпні 2016 року в інтерв'ю «Зберігача Спадщини» заступник голови Держкомітету з охорони культурної спадщини Республіки Крим В'ячеслав Зарубін підкреслював: «Крим вдячний за серйозні вкладення. Перш за все, в наші знакові об'єкти, в тому числі Ластівчине гніздо, Бахчисарайський ханський палац, Лівадійський і Алупкінський комплекси, Судакська фортеця ».

Досьє. Скелястий скеля носив ім'я «Ластівчине гніздо» ще до будівництва знайомого з дитинства невеликого замку, який став символом Криму. Романтичний образ це місце набуло завдяки німецькому нафтовому промисловцеві барону Штейнгелю, який купив ділянку на скелі і вирішив побудувати там дачу в дусі середньовічних споруд на берегах Рейну. Проект був в 1911 році замовлено інженеру Олександру Шервуду, синові архітектора Володимира Шервуда.

З 1914 року «Ластівчине гніздо» належало пані Рохманові, яка внесла в оформлення інтер'єрів давньоруські мотиви. Після громадянської війни будівля була передана у відання Головного управління радгоспами Криму. У період НЕПу тут відкрили ресторан, але від Кримського землетрусу 1927 року обрушилася вежа.

Капітального ремонту «Ластівчине гнізда» піддалося в 1967-1970 рр. Верхня частина вежі (другий поверх) була акуратно розібрана, камені пронумерували і потім зібрали знову. Скалу оточили антисейсмічним поясом, під будівлю підвели монолітне залізобетонне підставу. Через нестійкості скелі під'їзд до будівлі будівельної техніки був неможливий - бетон і арматуру носили вручну. Працювали в підвісних колисках на висоті 38 м.

У 1971 році «Ластівчине гніздо» було відкрито для відвідування туристами. До 2011 року в будівлі працював ресторан.

Фото: Музей «Ластівчине гніздо»

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация