Легалізація зброї: Україна і рейтинг країн світу за рівнем умисних вбивств

11:26 (Оновлено 10.12.2018 о 11:28)

Дуже важливо, щоб була невідворотність покарання за скоєний злочин незалежно від грошей, звання, зв'язків і посади. Спершу закон один для всіх, потім бойовий пістолет у кожного бажаючого.

Згоден, я багато почав приділяти уваги темі самооборони взагалі і зброї зокрема. Але це не дивно - країну переповнює насильство, а нелегальну зброю можна купити за 200 $. Розмазувати соплі і говорити про те, що твориться в душі після зустрічей з родичами убитих на вулицях молодих людей - не стану. Не стану говорити про двадцятип'ятирічної вдові, що просить допомогти продати її нирку, щоб на виручені гроші покарати вбивцю чоловіка .. Давайте, відразу по суті.

Якщо Конституція дає нам право на життя, значить, вона ж повинна давати нам можливість своє життя захистити. Злочинці живуть невідповідно до своїх Конституції, не згідно із законом і вони добувають собі нелегальну зброю на чорному ринку. Але навіть без зброї злочинець має виграшну позицію в порівнянні з законослухняним, але фізично слабким громадянином: тендітною жінкою, інвалідом або, скажімо, професіоналом інтелектуальної праці. В даний час злочинець перебуває в привілейованому становищі. Парадокс нашого законодавства.

Ті, хто проти легалізації вогнепальної короткоствольної зброї, говорячи людською мовою, проти вільного зберігання і носіння бойових пістолетів, переконують нас, що наші співвітчизники настільки інфантильні духом і безвідповідальні, що перестріляють одне одного, як тільки в руках у них виявляться бойові пістолети. Інший раз, особливо коли бачиш, як співгромадяни віддають на виборах свої голоси «за гречку», я готовий з противниками пістолетів погодитися. Але давайте подивимося на статистику.

А за статистикою виходить, що чим більше зброї на руках у населення будь-якої держави, тим менше в ньому умисних вбивств, особливо із застосуванням цього самого легального зброї. Більш того, рівень вуличної злочинності безпосередньо залежить від того, чи мають громадяни з собою легальні пістолети чи ні.

Як контраргумент можна згадати такі країни, як Бразилія або Мексика, де зброя легалізовано, але рівень злочинності це не знизило. А відповідь на цей контраргумент можуть згадати Швейцарію, де населення зобов'язане мати вдома бойові автомати і де злочинність є однією з найнижчих в світі.

Але насправді, порівнюючи Бразилію і Швейцарію, ми порівнюємо таких собі «сферичних коней у вакуумі». Набагато продуктивніше нам подивитися на сусідів, на країни з легалізованими бойовими пістолетами, і з якими ми перебували в складі однієї держави в минулому столітті. Не можна не визнати, що менталітет нашого населення найбільш близький саме до менталітету громадян цих країн, а не до бразильців або швейцарцям.

порівняємо рейтинги країн світу за рівнем умисних вбивств.

1. Західні області України колись входили в Австро-Угорської імперії. Що в Австрії? Одне з найбільш ліберальних збройових законодавств у світі. З 21 року в Австрії можна володіти двома пістолетами і носити їх при собі. Щорічно в Австрії фіксують 0,7 навмисних вбивств на 100 тис. Жителів. Для порівняння, до фатального 2014 року українські показники - 4,3 убитих на 100 тис. Населення.

2. У Чехії, яка вийшла з Австро-Угорщини одночасно з Україною, на 100 тис. Жителів 0,6 вбивств на рік. Пістолети можна вільно купувати, зберігати і носити, за умови, що ваші пістолети на вас не видно.

3. Що в сусідній Угорщині? З 1991 року громадяни цієї сусідньої країни можуть законно володіти пістолетами. Отримати ліцензію на покупку зброї вельми не просто, але, тим не менше, при бажанні ви можете мати вдома короткодульний вогнестріл. Правда, носити при собі пістолети можуть тільки військові, поліцейські та інші державні силовики. 2,1 убитих на 100 тис. В рік.

4. Схожа картина в Грузії, з якою ми колись були одним Союзом Радянських Соціалістичних Республік. Там громадяни можуть володіти бойовими пістолетами, але ходити по вулиці з пістолетом громадянам «без погон» не можна. Щорічно 1 вбитий на 100 тис.

5. З Ізраїлем ми ніколи не були в складі однієї держави, але туди виїхало так багато наших колишніх співвітчизників, що не зайве поглянути, як там у них зі зброєю? А там всього 1,8 вбивства на 100 тисяч жителів на рік. Громадяни, які проживають на палестинських територіях (це як у нас в Луганській і Донецькій областях) мають право ходити по вулиці хоч з автоматом. Пістолетами озброєні шофери автобусів і таксі, ювеліри, журналісти, банкіри - щоб придбати зброю, треба отримати дозвіл на три роки. Потім воно продовжується. Чи ні. Залежить від поведінки громадянина за ці три роки.

6. У Латвії дозвіл дається всього на рік. Можна купувати пістолети, але ходити по вулицях тільки з одним. Тут 3,4 вбивства в рік на 100 тисяч населення.

7. У Литві кількість пістолетів, з якими можна ходити в громадські місця, не обмежується, але їх ніхто не повинен бачити. І не можна носити пістолети в стані алкогольного сп'яніння. Інакше ліцензію відберуть. Тут 5,9 вбивств на рік на 100 тисяч населення.

8. У Естонії на 100 тис. Жителів 3,2 вбивств на рік. Пістолети можна купувати, зберігати і носити необмежено. Навіть можна передавати свій пістолет іншій людині, якщо у нього теж оформлена ліцензія на зброю.

9. Найпоказовішим і близьким для нас прикладом є сусідка Молдова. У них теж є свій «Донбас» - Придністров'я. Вони роблять і п'ють вина нітрохи не менше, ніж ми. У них був свій «Майдан». І, тим не менш, на 100 тис. Осіб 6,5 убитих в рік. Відзначимо, що в Молдавії пістолет можна придбати, зберігати і носити з 18 років. Правда, обмежений калібр - не більше 9 мм.

Бойовий пістолет - це механізм для вбивства живих істот, переважно людей. Це треба розуміти. Тому, так само, як посвідчення на право водіння автомобіля, отримати ліцензію на право володіння і носіння бойового пістолета має бути можна лише після досконального вивчення техніки безпеки, техніки стрільби, технології зберігання. І після здачі іспитів державної комісії - видавати ліцензію на володіння, зберігання і носіння бойового пістолета.

Так само, як не можна водіння автомобіля під дією алкоголю і наркотиків, має бути заборонено носіння бойового пістолета під впливом психотропних речовин. За порушення - позбавлення ліцензії.

Але ось в чому справа: при такій корупції, як зараз у нас в рідній державі, ліцензію на носіння бойового пістолета продажні поліцейські будуть продавати за гроші. А порядок є об'єктивна категорія, заснована на законі і виконанні його. Дуже важливо, щоб була невідворотність покарання за скоєний злочин незалежно від грошей, звання, зв'язків і посади. Спершу закон один для всіх, потім бойовий пістолет у кожного бажаючого. І ніяк не навпаки. А то, як в Молдавії вийде.

Що в Австрії?
3. Що в сусідній Угорщині?
5. З Ізраїлем ми ніколи не були в складі однієї держави, але туди виїхало так багато наших колишніх співвітчизників, що не зайве поглянути, як там у них зі зброєю?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация