Легендарні християнські книги: Грем Грін. Сила і слава

  1. зміст:
  2. Про книгу:
  3. Історична довідка:
  4. цитати:
  5. Про автора:

зміст:

Дія роману відбувається під час гонінь на християн в Мексиці в 1920-х роках. Головний герой - католицький священик, ім'я якого не називається. На перший погляд він - алкоголік, боягуз і розпусник. Незважаючи на заборону влади, священик під страхом смерті ходить по населеним пунктам здійснюючи богослужіння, хрестить дітей і приймає сповіді. За свою пристрасть до спиртного народ називає його «п'є падре». Але він останній священик в своєму штаті, якщо піде - зникне Церква.

Про книгу:

Час написання: 1940 рік

Назва роману «Сила і слава» відсилає до завершальних словами молитви «Отче наш» в Євангелії від Матвія: «Бо Твоє є Царство і сила і слава на віки. Амінь »(Мф. 6: 9-13), (цих слів немає в звичному нам тексті молитви, відповідному Євангелія від Луки (Лк. 11: 2-4)).

Видання книги «Сила і слава» 2003 року зі вступом Джона Апдайка

Після виходу книга викликала різку критику з боку Католицької Церкви. У 1953 році роман «Сила і слава» був внесений в Індекс - список книг, які не рекомендовані католику.

Роман «Сила і слава» заснований на спостереженнях письменника під час поїздки в 1930-і роки в Мексику.

Історична довідка:

Під час соціальної революції в Мексиці (1913-1920) президент країни Венустіано Карранса організував масові репресії проти католицького духовенства. У 1915 році було вбито більше 160 священиків. У 1917 році Карранса сприяв прийняттю антиклерикальної Конституції, яка жорстко обмежувала діяльність Католицької Церкви.

Прапор повстанців, які виступали проти антирелігійної політики держави

У 1926 році президент Плутарко Еліас Кальєс міська рада повністю заборонила громадські богослужіння, в результаті чого почалося народне повстання, яке тривало три роки (1926-1929 роки).

Міський собор Мехіко будувався з 1573 по 1813 роки

Тільки в 1940 році президент Мануель Авіла Камачо припинив переслідування Католицької Церкви в Мексиці. У 2000 році Католицька Церква канонізувала 25 мексиканських мучеників, які були в числі убитих під час гонінь.

Статуя в пам'ять про мексиканських мучеників

цитати:

«Він єдиний священик, якого запам'ятають діти. І від нього вони почерпнуть своє уявлення про віру. Але ж саме він, а не хто інший, вкладав цим людям тіло Христове в уста. А якщо піти звідси, тоді Бог зникне на всьому цьому просторі між горами і морем ».

«Легко віддати життя за добру, за прекрасне - за рідний дім, за дітей, за цивілізацію, але потрібно бути Богом, щоб померти за байдужих, за аморальних».

Мексиканські священики, виселені з країни в 1926 році

«Сльози лилися в нього по щоках; в цю мить не прокляття було страшно йому, навіть страх перед болем відступив кудись. Залишилося тільки відчуття безмірної туги, бо він постане перед Богом з порожніми руками, так нічого і не завершивши. В цю хвилину йому здавалося, що стати святим було легше легкого. Для цього потрібно лише трохи волі і мужності. Він немов упустив своє щастя, запізнившись на секунду до обумовленого місця зустрічі. Тепер він знав, що в кінцевому рахунку важливо тільки одне - бути святим ».

Про автора:

Грем Грін (1904-1991) - англійський письменник, журналіст, співробітник британської розвідки.

У своїй творчості Грін часто піднімає питання віри, наприклад, в романах «Монсеньйор Кіхот», «Кінець одного роману». Але автор не любив визначення «католицький письменник» і називав себе «католиком, які беруться писати романи».

Всі свої твори письменник ділив на «серйозні» і «розважальні», хоча очевидної різниці між ними критики не бачать.

Грем Грін прийняв хрещення в 1926 році з ім'ям Томас (російський еквівалент імені Фома).

Грем Грін отримує нагороду від Католицької Церкви за роман «Кінець одного роману»

Письменник не раз висувався на Нобелівську премію, але так і не отримав її через численні претензії критиків, яким не подобалися його детективні романи.

З 1941 по 1944 р Грін працював британським розвідником в Сьєрра-Леоне. Тема політики не раз ставала ключовою в його творах, наприклад, в романі «Стамбульський експрес».

Письменник працював штатним співробітником англійської газети «Таймс», вів літературну колонку в журналі «Спектейтор», де до 1940 року був і постійним Кінооглядач.

Кадр з телефільму «Сила і слава» (1961 г.)

10 романів Грема Гріна з 26-ти були екранізовані, в тому числі «Сила і слава» (режисер Джон Форд, 1947).

За адаптований сценарій за власною книгою до фільму «Повалений ідол», письменник був номінований на премію «Оскар», але не отримав її.

Баглай Кирило

Фома

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация