Легенди "московських чаклунів": де гуляють столичні примари

  1. Привид "московського чаклуна"
  2. привиди Мясницкой
  3. Дух Івана Грозного і Голосів яр
  4. вежа Меньшикова
  5. привид Берії
  6. загадки метро
  7. Менш відомі, але не менш жахливі околиці

Фото: mos.ru

У ніч на 1 листопада жителі різних країн відзначать Хелловін - День всіх святих, що йде корінням в стародавні кельтські обряди. Вважається, що в цей день духи покійних здатні повертатися на землю, а значить, і прогулюватися по московських вулицях. З цього приводу кореспондент m24.ru Маргарита Маслова поспілкувалася з тими, хто знає місто як свої п'ять пальців, і з'ясувала, які місця столиці є найбільш привабливими для привидів і любителів містичних прогулянок.

Привид "московського чаклуна"

Центр столиці є улюбленим місцем привидів та інших містичних явищ. До найбільш популярним вогнищ проживання парфумів відомих особистостей керівник проекту екскурсій по таємничим місцям столиці "Бюро N" Сергій Падарьян, фахівець з медіумічного фотографії (фотографії привидів, духів - m24.ru) відніс околиці біля будинку одного із сподвижників Петра I Якова Брюса на Великій Нікітській .

Яків Брюс був також відомий як учень Ньютона і володар прізвиська "московський чаклун". Народна легенда розповідає, в Сухарева вежі у нього був робочий кабінет, де зберігалося безліч цінних книг, в тому числі і книга царя Соломона, яку фахівці до цих пір не можуть ніде знайти. Так звана чарівна книга дозволяла її власнику передбачати майбутнє. Однак доторкнутися до цієї книги не міг ніхто, крім самого Брюса - манускрипт загадковим чином зникав, як тільки виникала можливість "потрапити не в ті руки". Книгу не міг прочитати навіть Петро I. Також подейкують, що манускрипт може перебувати і в самому особняку на Великій Нікітській вулиці, де свого часу проживав Яків Брюс. Привид Брюса досі бродить в цих околицях.

думка експерта

Спільнота столичних духів бере свій початок ще з часів Юрія Долгорукого. У Москві існують цілі ареали проживання привидів - там вони водяться у великій кількості. Одним з таких місць є район біля станції метро "Тургенєвська", де живуть духи, зокрема, Якова Брюса і генерала-майора Петра Кусовникова. У багатьох духів є звичка охороняти те, що їм колись було дорого - саме тому іноді вони дають про себе знати в цих околицях. Так привид Брюса нагадує про себе, охороняючи священну книгу Соломона.

В районі Чистих ставків гуляють і інші духи: по Мясницькій бродить дух генерала-майора Петра Кусовникова, а також колись страчений власник цих земель - боярин Степан Кучко. Деяких привидів мені вдалося зафіксувати на медіумічних фотографіях.

Сергій Падарьян

Керівник проекту "Бюро N", фахівець з медіумічного фотографуванню

привиди Мясницкой

Фото: YAY / ТАСС

Біля будинку № 17 на Мясницькій вулиці розташований будинок генерала-майора Петра Кусовникова і його дружини Софії. У народі кажуть, що подружня пара не відрізнялася особливою щедрістю: вдень їх було практично неможливо зустріти на вулиці, а вночі вони вибиралися зі свого маєтку, прихоплюючи з собою всі коштовності, щоб їх не вкрали. Одного разу Кусовникова сховали цінні речі в грубці, яку хтось затопив без відома господарів.

Після жахливої ​​для сімейства новини Софія Іванівна раптово померла, а Петро ще довгий час намагався відновити втрату. Місцеві жителі подейкують, що в околицях будинку на Мясницькій часом можна зустріти духу Петра Кусовникова в довгому сюртуку, а співрозмовник m24.ru Сергій Падарьян навіть зміг зафіксувати його на спіритичний фотографії.

медіумічного фотографія

Медіумічного фотографія духу Петра Кусовникова. Фото: Сергій Падарьян

"Медіумічного або спіритичних фотографія фіксує зображення духів або привидів - того, що побачити на власні очі здатні лише одиниці. Сучасні гаджети і фотоапарати дають нам унікальну можливість зафіксувати примари на фотографії, не маючи будь-яких сверхспособностей або спеціальної техніки.

Фотокамера може відобразити привид незалежно від того, чи бачить людина це явище своїми очима, чи ні (що, як правило, дано не кожному). Якщо проаналізувати: привиди проявляються на фотографіях першими, а вже потім - всі інші предмети "

Сергій Падарьян, експерт по медіумічного фотографії

Дух Івана Грозного і Голосів яр

Фото: репродукція картини

Голосів яр в "Коломенському" називають "місцем сили" вже кілька десятків років. Згідно з легендою, тут мешкає дуже багато духів, в тому числі і привид самого Івана Грозного. За словами Сергія Падарьяна, це одне з 60 місць в країні, в якому може перебувати загадкова бібліотека Івана Грозного, яка також до сих пір не знайдено.

"Я думаю, що для Івана Грозного його бібліотека була не менше коштовною спадщиною, ніж книга Соломона для Якова Брюса. Тому і цей привид також може" прогулюватися "по території" Коломенського ", охороняючи свої володіння", - пояснив експерт.

голосів яр спочатку називався "Волосовим" в честь слов'янського язичницького бога Велеса - володаря чарівників, що володіє силами і темряви, і світла, покровителя мудрості, родючості і мистецтва. Також яр називають "хронологічним вакуумом", вірячи в те, що на його території утворюється своєрідна "машина часу", здатна зупиняти миті. З цим пов'язана легенда про двох столичних селян, які пішли у напрямку до голосових яру і зник безвісти пропали на цілих 50 років. Повернувшись додому через такий довгий проміжок часу, чоловіки не постаріли і виглядали точно так же, як 50 років тому.

"Вважається, що там колись було язичницьке кладовище, на місці якого зараз стоять" святі ", або" кляті "камені - кому як більше подобається. Однак особисто я ставлюся до подібних речей скептично", - прокоментував автор проекту "Прогулянки по Москві ", столичний екскурсовод Олександр Усольцев.

вежа Меньшикова

Фото: wikimedia.org/NVO

Не менш загадковим місцем є вежа Меньшикова або храм Архангела Гавриїла в Архангельському провулку. У 1723 році в башті сталася пожежа при дуже містичних обставин: одного разу в цьому місці раптово помер священик. На наступний день небо вибухне гуркотом грому і блискавка вдарила в хрест, що знаходиться на вершині вежі. Подія забрав життя близько сорока прихожан. Як зазначив Сергій Падарьян, їх душі до сих пір живуть в даному місці і є місцевим жителям у вигляді привидів.

думка експерта

Духи оточують нас всюди і проявляють себе по-різному: вони можуть зв'язуватися з людиною за допомогою шерехів, різних звуків, привид може залишити людині записку і навіть запах. Як правило, примари самі підлаштовуються під людини, вибираючи найбільш розвинений канал сприйняття.

Теоретично зв'язатися з привидами може будь-який: просто у кого-то ці здібності розвинуті, а у кого-то - ні.

Сергій Падарьян

Керівник проекту "Бюро N", фахівець з медіумічного фотографуванню

привид Берії

Фото: wikimedia.org/NVO

Навколо будинку № 28 на Малій Нікітській витає величезна кількість страшних історій. На даний момент тут знаходиться посольство Тунісу, проте за радянських часів в цьому місці проживав глава НКВС СРСР і права рука Йосипа Сталіна - Лаврентій Берія.

Багато очевидців стверджують, що в цих околицях їм був привид лімузина самого Берії, який під'їжджав до свого особняка в Вспольном провулку. Місцеві жителі відзначали всілякі звуки автомобіля, скрип коліс і розносяться голосу, які не можуть не налякати.

загадки метро

Фото: m24.ru/Александр Авілов

У пошуках містичних пригод можна заглянути і в столичну підземку, яка обросла величезною кількістю легенд, зокрема, про покинутих або неіснуючих станціях - станціях-примар. Подробиці про загадки московського метро m24.ru розповів москвовед, екскурсовод по столичному транспорту та учасник проекту "Москва, якої немає" Юрій Єгоров.

За його словами, практично всі станції-привиди на цей момент вже добудували, тому як такими "примарами" вони не є. Проте, сьогодні дві станції-привида в столичній підземці все-таки залишилися: це "Калузька" і "Першотравнева". Обидві станції є закритими і знаходяться на території депо.

Крім того, є повір'я про неіснуючу станцію "Радянська", розташовану під будівлею столичної мерії. Подейкують, що свого часу там знаходився бункер штабу Цивільної оборони. Станція входила в початковий проект другої черги Московського метрополітену, і побудувати її повинні були на Замоскворецької лінії між "Театральній" і "Маяковський".

думка експерта

Існує одна цікава легенда про московське метро. Нібито ночами по кільцевій лінії курсує старий поїзд без пасажирів з машиністом в старій формі. "Пасажирами" такого складу є або духи тих, хто колись потрапив під колеса інших поїздів, або укладені, які колись будували столичну підземку (хоча, відомо, що укладені метро не будували). Від цього поїзда радять триматися подалі і, якщо він відкрив двері, в них ні в якому разі не можна заходити.

У наш час ця історія має досить комічне продовження: у нас відновили два вагона типу "А", які вважаються старими. За метро дійсно ходить такий склад, тільки веде його не якийсь там машиніст привид, а цілком собі співробітник метро. Тому можна трошки розвинути цю легенду і перетворити її в анекдот.

Юрій Єгоров

Москвовед, екскурсовод проекту "Москва, якої немає"


Як зазначив москвовед, в метро можна зустріти безліч зниклих зображень Сталіна - місць, де повинен був бути його портрет. Якщо вийти по ескалатору зі станції метро "Добринінський", можна побачити портрет Юрія Гагаріна. Станцію відкрили в 1950 році, в той час як Гагарін полетів у космос лише десять років по тому. Отже, його портрет з'явився там значно пізніше відкриття станції.

За словами Юрія Єгорова, колись на цьому місці було зображення Сталіна, яке пізніше переробили в боротьбі з культом особистості. Подібного роду невідповідності можна зустріти на багатьох московських станціях, зокрема, на "Павелецькому", "Комсомольської" і "Новокузнецькій".

Менш відомі, але не менш жахливі околиці

Фото: mos.ru

  • Златоустівський чоловічий монастир:
    примари також мешкають в Великому Златоустінском провулку, де раніше розташовувався Златоустівський чоловічий монастир. При монастирі був некрополь, де ховали відомих людей Москви, зокрема, російського генерала-фельдмаршала Степана Апраксина. Міські легенди свідчать про те, що душі похованих тут людей частенько гуляють в цьому місці;

  • Шаболовская вулиця: ще одне таємниче місце знаходиться в районі Шаболовской вулиці і Ленінського проспекту. Там можна зустріти багато цікавих персонажів, наприклад, дух російської поміщиці Дар'ї Салтикової або Салтичихи. Це місце також описано в одному з романів Бориса Акуніна;

  • Садиба Лопухіних: місце було відомо з часів Івана Калити. Тут знаходилися хороші місця для полювання, які любив відвідувати Іван Грозний. Дитиною в цій садибі бував і маленький Петро I зі своєю матір'ю. Подейкують, що їх примари також витають в околицях і заворожують місцевих жителів.

думка експерта


"Якщо говорити про покинутих місцях, то перше, що спадає на думку - це Ховрінская покинута лікарня. Місце, дійсно страшне для тих, хто жодного разу не був на забутих усіма територіях. Велика лікарня, в якій до сих пір, за чутками, збирається всяка нечисть, незважаючи на наявність охорони і забору. Друге, що спадає на думку - це завод "Аремкуз" на "Павелецькому". Складно сказати, чи є там якась містична сила, чи ні, але зовнішній вигляд цих місць виразно заворожує "

Сергій Волков, автор відеоблогу про покинутих місцях "Російські таємниці"


Маргарита Маслова

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация