Легенди і міфи Стародавньої Греції

  1. Про що розповідають легенди Давньої Греції
  2. Міфи про Геракла
  3. Потрібна допомога в навчанні?

Релігія в Стародавній Греції була політеїстичної, тобто люди вірили в безліч богів, кожен з яких відповідав за будь-яку свою сферу: наприклад, верховний бог Зевс - за грім і блискавки, його брати Аїд і Посейдон - за царство мертвих і за моря-океани відповідно, богиня Афіна - за мудрість і війну.

У кожного з грецьких богів існувала своя сфера впливу, у кожного з них була своя історія (свого роду біографія). Боги, згідно з віруваннями стародавніх греків, жили на горі Олімп і все доводилися один одному родичами. Боги Олімпу безсмертні, могутні і можуть творити чудеса.

Про що розповідають легенди Давньої Греції

Саме ці вірування і лягли в основу знаменитих грецьких міфів і легенд. Найвідоміші з них присвячені саме історії життя богів і їхнім стосункам між один одному: міфи розповідають про те, як Зевс (разом з братами Аїдом і Посейдоном) переміг свого батька Крона і почав царювати на Олімпі.

Дружина його - богиня Гера, хранителька шлюбу і сімейних уз. Багато олімпійські боги є дітьми Зевса-громовержця, наприклад, богиня мудрості Афіна або бог війни Арес. Відносини богів між собою непрості, це показано і в міфах: деякі з них оповідають про те, як бог Гермес викрадав корів Аполлона, або про те, як Персефона (дочка богині природи Деметри) була викрадена закоханим в неї Аїдом.

Стародавні греки переказували один одному міфи як цікавих, майже казкових історій. Багато з них знайшли відображення в античній літературі. Так, наприклад, найвідоміше перекладення легенд і міфів Стародавньої Греції на російську мову, написане Н.А. Куном, спирається переважно на поему Гесіода "Теогонія" (трактат про походження богів), а також на деякі оповіді з поем Гомера "Іліада" і "Одіссея".

Міфи про Геракла

Крім богів, грецькі міфи і легенди бували присвячені також грецьким Героям - людям, наділеним надзвичайними здібностями. Одним з таких героїв був Геракл, син верховного бога Зевса і смертної цариці Алкмени. Геракл служив у царя Еврісфея, де йому довелося зробити за наказом царя дванадцять великих подвигів. Це був свого роду договір з олімпійськими богами, які пообіцяли синові Зевса, що той отримає божественне безсмертя, якщо виконає ці накази.

Перші два завдання полягали в знищенні нащадків титанів - немейского лева і лернейской гідри; Гераклові вдалося вбити чудовиськ. Після цього Еврисфей доручив Гераклові перебити стимфалийских птахів, які знищували все навколо. Потім - зловити і доставити живий Керинейська лань богині Артеміди.

Чи не барилися і наступні завдання: від Геракла було потрібно вбити Ерімантський кабана, очистити обори царя Авгія, зловити критського бика, коней царя Діомеда і корів Геріона. Після цього цар Еврісфей зажадав роздобути для нього пояс цариці амазонок Іпполіти.

Також Гераклові довелося спускатися в підземне царство Аїда і привести звідти триголового пса Цербера (побачивши чудовисько, Еврісфей злякався і попросив повернути пса назад Аїду). Останнім же завданням Геракла стало добування золотих яблук із саду гесперид - щоб отримати їх, Гераклові довелося на деякий час помінятися місцями з Атласом, що тримали небо, і утримувати на своїх плечах небесне склепіння.

Після дванадцятого подвигу Геракл був звільнений від служби в Еврісфея і зміг повернутися в Фіви.

Потрібна допомога в навчанні?


Релігія в Стародавній Греції   була політеїстичної, тобто  люди вірили в безліч богів, кожен з яких відповідав за будь-яку свою сферу: наприклад, верховний бог Зевс - за грім і блискавки, його брати Аїд і Посейдон - за царство мертвих і за моря-океани відповідно, богиня Афіна - за мудрість і війну

Попередня тема: Билини «Ілля Муромець», «Микула Селянинович»: герої і мову билин
Наступна тема: & nbsp & nbsp & nbsp Гомер «Одіссей у циклопів»: короткий зміст, хитрість героя

Потрібна допомога в навчанні?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация