«Ленін - це мер Москви»

  1. Матеріали по темі

АП з'ясовувала, чи знають благовещенци Володимира Ілліча в обличчя

Напередодні 142-річчя від дня народження вождя ми спробували з'ясувати, чи знають городяни Леніна в обличчя. Для цього роздрукували три фотографії Ілліча: в дитинстві, юності і зрілому віці і вирушили в міський парк. Всіх зустрічних ми просили пізнати людину, зображеного на знімках.

Першими нашими жертвами стали мати і дочка - Тетяна Дмитрівна і 25-річна Анна.

- Я, звичайно, знаю, хто це, - тільки-но глянувши на дитяче фото Ілліча, яке знайоме кожному жовтеняти, сказала доросла жінка. - Але мені цікаво, що дочка відповість.

- Навіть припущень ніяких немає, - знизала плечима дівчина. Але коли ми продемонстрували юнацьке фото Володимира Ульянова, Ганна пожвавилася.

- Особа знайоме до болю. На Чехова в молодості схожий, - невпевнено припустила вона.

І тільки коли ми показали третю фото батька революції, дівчина здивовано сплеснула руками:

- Це ж Ленін! Дивуюся, що я не відразу його визнала. Хоч в школі про нього нам не багато розповідали, але я пам'ятаю його обличчя на маминих почесних грамотах.

- Нарешті! - не витримала мама. - Для мене всі ці фотографії дуже знайомі і пам'ятні: я і жовтеням була, і піонером, і в ряди комсомолу вступала. У мене вдома навіть значки все збереглися.

Наступним "піддослідним» став молодий чоловік, з вигляду дуже розумний (читав на лавці праці з психології Юнга). І знову ми почали з дитячої фотографії майбутнього революціонера.

- Ви знаєте цю людину? - зображуючи поліцейських, запитали ми 22-річного хлопця.

- Ні. І припущень ніяких, одне можу сказати точно, що це хлопчик, і він зовсім сучасний. Цю людину теж в перший раз бачу, - відреагував на юнацьку фотку Ілліча любитель психології Вадим. - Можливо, якийсь вчений.

І тільки на третій фотографії хлопець зміг ідентифікувати Володимира Ілліча.

- Він зробив в Росії переворот, революцію, - проявив історичні пізнання майбутній психолог. - Добре це чи погано - про це кожен повинен судити сам.

У глибині парку помітили гучну, немов зграйка горобців, групу підлітків з цигарками (але хоч без пива). При знайомстві виявилося, що юнаки та дівчата збираються стати істориками і економістами. Але навіть вони не могли з першого погляду впоратися з нашим нескладним історичним завданням.

- На кого-то дуже схожий. Це або письменник, або художник, - глянувши в очі маленькому Ульянову, припустили підлітки. - А підказка є?

- Це дідусь Ленін! - раптом радісно закричав майбутній економіст Євген. - Він був першим предводителем пролетаріату!

- А яке знакова подія в Росії відбулося під його керівництвом? - натякаю я на Жовтневу революцію.

- Жовтневий переворот, який пробив «залізна завіса», - трохи зрушили і перемішали час молоді люди. - А ще Ленін хотів, щоб в Росії було все спільне, але тепер ми розуміємо, що це нереально.

- Революція - це погано, - трохи сумно зауважила дівчина Аля. - Тому що це завжди війна, смерть. А ось ідеї Леніна, щоб всім видавали безкоштовно квартири, у всіх була робота, мені подобаються.

- А я б не хотів, щоб у людей було все спільне й однакове, - зауважив ще один член молодіжного колективу Євген. - Уявіть, їжу я на крутому BMV і не хочу, щоб хто-небудь на такий «беемвехе» поруч їхав.

Залишивши молодь сперечатися про людське нерівність, побігли за чинно гуляє сімейною парою з коляскою, щоб поцікавитися:

- А ви знаєте, що за дата 22 квітня?

- День народження у нашої доньки Лілії, а ще у Володимира Ілліча Леніна. Коли вона підросте, обов'язково про таку історичну особистість, як Ілліч, їй розповімо, - пообіцяли батьки майже іменинниці В'ячеслав і Надія.

- До мене навіть з цими фотографіями не підходьте, я здалеку бачив, що ви Леніна показуєте, - відмахнувся від нас пенсіонер Микола Іванович Косенко. - Свого часу я його твори повністю прочитав - цікаво було. Я за освітою математик, перевіряв цифрами виведені ним і Марксом закони, і математика підтвердила їх правильність. До речі, за кордоном, тій же Америці, сьогодні дуже активно вивчають праці Карла Маркса і Володимира Леніна, а ми чомусь соромимося своєї історії.

Але якщо з людьми старшого покоління все ясно, то чи знають про Леніна сьогоднішні школярі? Третьокласник Саша Ермошин дізнався Ілліча вже по другій - юнацької фотографії.

- Це Ленін, - впевнено заявив школяр. - Ленін - це Президент Росії, правда, в яких роках, я не знаю. Нам в школі розповідали, що він тиран був, а ще він до Сталіна правил.

П'ятикласник же Вадим Стародубцев не впорався із завданням зовсім.

- Я не знаю цих людей, - уважно переглянувши три фотографії, почухав потилицю хлопчисько.

- А ти знаєш, хто такий Ленін?

- Знаю, це правитель Москви, типу мера, він за порядком стежив. А звали його Володимир Ульянович ...


Матеріали по темі

АП з'ясовувала, чи знають благовещенци Володимира Ілліча в обличчя   Напередодні 142-річчя від дня народження вождя ми спробували з'ясувати, чи знають городяни Леніна в обличчя «Ленін - це моє дитинство!»: Пам'ятник Леніну встановила в своєму дворі мешканка Лозовська 26.04.2019, 9:09 Вони робили революцію: телеканали «оживили» Леніна, Троцького та інших вершителів жовтня 07.11.2017, 2:10 Пам'ятник Володимиру Леніну в амурської столиці помиють автошампунем 21.04.2017, 10:12 Опитування АП. Хто такий Ленін? 21.01.2016, 8:21 Такий різний Ленін. Архівний фоторепортаж до 145-річчя вождя світового пролетаріату 22.04.2015, 08:14 До дня народження Володимира Леніна в Приамур'ї помиють пам'ятники вождю 21.04.2015, 11:26 Пам'ятник Леніну на центральній площі Благовещенська відремонтують до серпня 18.06.2014, 17:37 І Ленін такий молодий 19.04.2013, 22:38 Гуд-бай, Ілліч? 27.01.2011, 5:27 - Чи треба поховати Леніна? 22.01.2011, 5:34

показати ще

Ви знаєте цю людину?
А підказка є?
А яке знакова подія в Росії відбулося під його керівництвом?
Але якщо з людьми старшого покоління все ясно, то чи знають про Леніна сьогоднішні школярі?
А ти знаєш, хто такий Ленін?
Хто такий Ленін?
Гуд-бай, Ілліч?
Чи треба поховати Леніна?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация