Леонардо да Вінчі | Записи в рубриці Леонардо да Вінчі | Щоденник Жити здорово! : LiveInternet - Російський Сервіс Онлайн-Щоденників


Картина Леонардо да Вінчі, яка була загублена багато століть назад, була ідентифікована спільно фахівцями з США і Європи. Шедевр буде виставлений у лондонській Національній Галереї, в рамках експозиції Леонардо, яка відкриється 9 листопада, повідомляє сайт ARTnews.com.

Картина «Спаситель світу» (Salvator Mundi) зображує Христа з правою рукою, піднятою в благословляющем жесті, і лівою рукою, що тримає земну кулю. Вона написана маслом на дерев'яній панелі розміром 66х47см.

"Це - одне з найбільших відкриттів художнього світу за останні сто років", - відзначає один з учених.

Робота належала консорціуму ділків, куди входив Роберт Саймон, нью-йоркський фахівець з старим майстрам. За деякими даними, вона була куплена на розпродажі нерухомості в США шість-сім років тому. Саймон відмовився прокоментувати ситуацію з картиною, ціну та місце проведення аукціону. «Мене попросили не обговорювати це», - говорить він.

Два роки тому Саймон передав панель художньому музею Метрополітен, щоб там її вивчили куратори і реставратори. «Коли панель була принесена в реставраторських студію, виявилася, що це - картина, про яку давно забули. Картина була покрита додатковим шаром фарби і, взагалі, дуже схожа на копію. Дерево з часом потріскалось і потемніло. Однак, коли реставратор завдав на неї штучну смолу, матеріал посірів і дозволив майже без шкоди зняти зовнішній шар фарби, під яким виявилося дуже ніжне твір. Всі зійшлися на тому, що картина належить пензлю Леонардо », - повідомляє анонімне джерело, близьке до музею Метрополітен.

У минулому році робота була показана кураторам Музею образотворчих мистецтв у Бостоні. Потім, 18 місяців тому, її привезли в Національну галерею в Лондоні. Ніколас Пенні (Nicholas Penny), директор музею і Люк Сісон (Luke Syson), куратор майбутньої виставки, запросили чотирьох фахівців з Леонардо в реставраційну студію музею. Мета запрошення заявлена ​​не була, Пенні просто обіцяв показати їм щось цікаве.

У складі запрошених були Кармен Бамба (куратор відділення графіки і живопису в музеї Метрополітен), П'єтро Марані (керівник реставрації «Таємної вечері» Леонардо в Мілані), Марія-Тереза ​​Фьорі (автор безлічі книг про епоху Ренесансу, включаючи біографію Джованні Антоніо Больтраффио, який вважається кращим учнем Леонардо) і Мартін Кемп (почесний професор історії мистецтв Оксфордського університету, який провів більше сорока років, вивчаючи да Вінчі). На зборах був присутній і Саймон.

За словами присутнього стенографіста, "картина була пошкоджена і перефарбована. Це - не рідкісна практика серед старих майстрів: їх доводиться інтенсивно реставрувати. Фарба була загублена, що не дивно. Стан не можна назвати бездоганним, але і цього було достатньо, щоб передати чудове враження" .

«Salvator Mundi» Леонардо да Вінчі до і після реставрації:

Першим документально зафіксованим власником картини був король Карл I Англійська. Після вона перейшла до Карла II. Потім стало проблематичним відстежувати шлях картини, так що існує прогалина з сімнадцятого по дев'ятнадцяте століття.

У XIX столітті картина була придбана британським колекціонером, сером Френсісом Куком (1817-1901). За інформацією Burlington Magazine, у нього були "надзвичайні картини", включаючи роботи Фра Анхеліка, Філіппо Ліппі, ван Ейка, Веласкеса і Рембрандта. В кінці сорокових років минулого року картина виставлялася в Англії разом з іншими роботами з колекції Кука. Тоді вона значилася як "Міланська школа (бл. 1500)". У 1958 році вона була продана опікунами колекції Кука на Sotheby's в Лондоні за 45 фунтів (сьогодні це близько 2000 рублів). У каталозі було зазначено, що це - робота Больтраффио.

Тема «Спасителя світу» була популяризована голландськими художниками Яном ван Ейка ​​і Альбрехтом Дюрером. В Італії вона почала активно розвиватися в епоху Ренесансу.

З інших творів Леонардо, які будуть виставлятися в Національній галереї, варто згадати «Дівчину з горностаєм» з Чарторийського музею в Кракові, Польща. За неофіційною інформацією із західної преси, Національна галерея заплатила 800 тисяч доларів, щоб позичити картину на час виставки. Коли, багато років тому була виявлена ​​«Дівчина з горностаєм», її прийняли неоднозначно. Щоб її сприйняли належним чином, знадобився час.

Виставка в Національній галереї буде проходити до 5 лютого 2012 року. Вона буде присвячена рокам, які Леонардо провів при дворі Людовіко Сфорца, правителя Мілана. У травні минулого року Сісон повідомив репортерові з Guardian, що роздобути в борг одну з картин генія - вже буде досягненням, але сім - це справжнє диво. Деякі експонати виставки вперше покинуть музеї Італії і Франції, щоб бути виставленими в Лондоні.

Один з дослідників зазначає, що консорціум знизив ціну за неї до 100 мільйонів доларів. «Мені сказали, що раніше вони просили за картину 200 мільйонів доларів», - говорить він. Однак Саймон зауважив, що, як представник власників, він офіційно стверджує, що картина не виставлена ​​на продаж.

Новина про плановане появі «Спасителя світу» на виставці не пройшло без критики. Один з кураторів зазначив: «Багато дуже здивувалися, коли почули, що галерея включить в виставку роботу, яка виставлена ​​на продаж за таку величезну суму». Втім, якщо врахувати запевнення Саймона, що вона не продається, то подив тут не може бути місця.

Автор тексту: Мільтон істроіт (Milton Esterow) / ArtNews.com

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация