Lex.bg - БУРГАЗСЬКИЙ БІЗНЕС НА ШЛЯХУ, ЩО ДОПОМОЖУЄТЬСЯ В СОБСТВЕННОМУ ШОУ

Джерело: Банкір 09.02.2006

Муніципальний радник міста Бургас та власник футбольного клубу «Чорноморець» Івайло Драєв знову став медіа-зіркою. Останній раз, коли він входив до кримінальної справи 12 жовтня 2005 року, близько 18 годин, співробітники муніципальної дирекції "Мобілізаційна підготовка, громадський порядок і безпека" (тобто міська поліція), з підтримкою великої кількості озброєних поліцейських, виливалися перед бар'єром стадіону "Чорноморець". "Штурмові загони" очолював начальник муніципальної охорони - Бонко Димитров, який був "озброєний" спеціальним розпорядженням про те, щоб захопити власність. Документ підписав заступник міського голови Бургаса Василь Караманов, оскільки на той час у Брюсселі перебував міський голова - Джон Костадинов.
Бонко Димитров чомусь не повідомив концесіонеру Драєву про майбутню збройну операцію. Навпаки, міські силовики і поліцейські розбили на замки висячі на східному порталі, увійшли на стадіон і запечатали всі зали і кімнати, що вийшли на їх очі. Нарешті, вони дійшли до колишньої адміністративної будівлі, перетвореної в гуртожиток для гравців клубу. Оглушені футболісти поінформували президента клубу про "непроханих гостей" і спалахнув скандал. З величезною швидкістю Івайло Дражеву вдалося організувати вигнання муніципальних радників і міліції з району стадіону. Потім він "закрив" вхід з двома своїми автомобілями - Jeep і Mercedes, а також тренером Тодора Тодорова. І нарешті ... він і його люди провели всю ніч на барикаді.
13 жовтня, о 12.00, голова муніципальної охорони Бонко Димитров і його люди знову прибули на стадіон Чорноморець. Цього разу вони розгромили опір захисників за негативний час, зробили повний перелік приміщень і змінили всі можливі замки.
Причиною виникнення скандалу став розпуск договору між Дражевим та муніципалітетом, укладеного 14 січня 2002 року. Згідно з цією угодою футбольний бос отримує концесію на майно клубу "Чорноморець" (загалом 140 дка) строком на 35 років проти щорічного внеску 15 000 левів. Наприкінці другого "концесійного" року (2003 р.) Мир між Івайло Дражевим і муніципалітетом був підтверджений конкретним посиланням, підписаним мером Джоном Костадиновим. У цьому документі зазначається, що концесіонер - ПФК «Чорноморець» виконує абсолютно всі свої зобов'язання за контрактом, і муніципалітет не має абсолютно ніяких претензій на нього. Проте 29 липня 2004 року міська рада Бургаса прийняла рішення зобов'язати мера Джона Костадинова в односторонньому порядку розірвати концесію внаслідок систематичного невиконання договору Івайло Дражевим.
16 листопада прокуратура Слівенського військового району відхилила апеляцію Дражева і відмовилася подати справу проти співробітників міліції, які брали участь у двох нападах на стадіон Чорноморець (12 і 13 жовтня). Правомірність розпорядження міського голови про вилучення концесійного майна ще не доведена, тому що у справі в Бургаському районному суді справа № 320 від 2005 року, поданої за заявою футбольного боса, має бути розпочато найближчим часом.
Проте історія про те, що Івайло Дражев знову став «клієнтом» МВС на початку тижня (понеділок, 30 січня) дійсно перевищує будь-які межі. Виявилося, що людина, яка, принаймні, десять років не переставала говорити про те, як він багатий і щедрий, намагався зробити деякі свої податкові зобов'язання на спині нічого не підозрюючої старої і самотньої жінки. "Гест", який цього разу може дати йому надзвичайно неприємний сюрприз.
Жертва Дражева - Янка Дюлгерова. Їй 77 років, вона майже ніколи не бачить діабету і знаходиться в будинку для літніх людей, тому що її син, її єдиний живий родич, є алкоголіком, і вона не хоче чути про це протягом п'яти років. У липні минулого року Роска Мілева, член Асоціації з лікування діабету, спонсором Івайло Дражева, запропонувала Дульгеровій фінансувати лікування, яке бабуся побачить. Однак гроші будуть видані тільки нотаріусу, після підписання відповідних документів.
28 липня 2005 року російська мілева привіз Янку Дюлгерову до нотаріальної контори Емілію Бакалову, де "благодійник" Івайло Дражев і двоє його соратників чекали від них. Вони давали напівсліпійці цілу папку паперів, постійно показуючи їй, куди її покласти. За якими текстами вона підписала, Янка Дюлгерова досі не має уявлення. Наприкінці зустрічі, однак, Дражев особисто вивів її з нотаріальної канцелярії, яка дала їй 200 левів і найперспективно обіцяла фінансувати лікування до повного відновлення її зору.
Через місяць після справи нотаріуса, замість грошей, Янка Дюльгерова почала отримувати ... листи від податкової служби в Бургасі, що вона зобов'язана державними податками як власник "Трансстрой М". Повідомлення надходили як годинник - щотижня, тоді як суми, які "виплачували" бабуся Янка, зростали швидкими темпами: від 900 доларів у серпні до 500 тисяч доларів у грудні.
Після "благословення" повідомленням, що вона зобов'язана державі півмільйона, Янка Джулгерова зібралася з силою і попросила податківців пояснити, що це таке. З доповіді вона зрозуміла, що вона була "великим підприємцем з міцним бізнесом", вона мала мужність і вирішила довести шахрайство тільки так, як вона могла. Спочатку вона поінформувала економічну поліцію Бургаса про шахрайство, а потім направила скаргу до парламенту Бургаса, деталізуючи, як з нею зробив муніципальний радник і член трьох постійних комітетів Івайло Дражев.
Під час перевірки було встановлено, що до липня 2005 року власником «Транстроя М» був сам Івайло Дражев, після чого компанія «перейшла в руки» бабусі Янки Джулгерової. Згідно з інформаційною системою Daxi, Транстрой М є мажоритарним акціонером ВАТ "ТБ Бургас" (67%) і "Благоустройні Бургас" Бургас, що володіє 80% акцій.
З нагоди скандалу футбольний бос сказав, що це інсинуація. Він ніколи не пам'ятав, що його компанія передається іншій особі, тому що компанія перебувала в ліквідації, а сам ліквідатор. "Купівля та продаж одиниць цією компанією є внутрішньою політикою і, якщо є якісь претензії на це, звернутися до них на загальні збори компанії", - сказав Івайло Дражев "Пункт 22".
Нотаріус Емілія Бакалова також не згадала нічого особливого щодо угоди. Вона, однак, сказала, що вона виконувала лише закон і уточнила, що Івайло Дражев є одним з її найбільш постійних клієнтів.
«Так, російська мілева повідомила мене про скандал навколо цього спонсорства, і вона просто хотіла допомогти, тому ми працюємо з майже 15 Бургаськими бізнесменами, які взяли індивідуальну турботу про хворих на цукровий діабет з міста, і ми не знаємо, яку суму вони їм дають, сказав глава Асоціації "Діабет догляд" Радка Жекова.
А оскільки амнезія є поширеним явищем в таких ситуаціях, то "Параграф 22" дозволив трохи розкопати інформаційну систему Daxi. З єдиною думкою, що шанований і благородний юрист прочитає цю публікацію і допоможе "великому підприємцю" Янку Джулгерову розрахуватися з державними рахунками. А найпростішим шляхом - продати акції "Транстроя - М" в двох інших компаніях Дражева - "Бургас-Телебачення" АД і "Благоустройні Бургас-АД".
Фактично, ім'я Дражева як співвласника двох компаній є недоречним. Бургаське телебачення є акціонером Transtroy - M (67%), Марін Маринов (13,0%), Ганчо Славчев (8,0%), Румен Тодоров (5,0%) і Теменуга Тодорова (7%). . Так само й ситуація з "Благодійним заводом Бургас", у якого "Транстроі - М" володіє 80%, а інші 20% знаходяться в руках "Булгарконтроли" ЕОМ, яка на 100% належить Анджеліні Атанасовій.
Що стосується Транстрой - М, то, за даними Daxi, ця компанія є EOOD, а її 100% власником - станом на 28 липня 2005 року - 77-річна Янка Джулгерова, 77-річна. Відповідно до чинного законодавства, він також може робити свої акції в інших юридичних особах, які він вважає необхідними. У тому числі викинути Івайло Дражева з їх керівних органів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация