ЛФК при грижі хребта. комплекс вправ

  1. Лікувальна фізкультура при грижі хребта
  2. Комплекс вправ при грижі хребта
  3. Для поперекового відділу
  4. Для шийного відділу

Хребет - опора всього організму. Але, на жаль, більше половини людей страждають різними порушеннями, яким схильна наша опора. Вчені говорять, що це розплата за прямоходіння, тому що навантаження на хребет при вертикальному положенні тіла досить велика. Найчастіше захворювання хребта - остеохондроз, а одне з частих ускладнень остеохондрозу - грижі міжхребцевих дисків.

Симптоми грижі залежать від місця ураження диска, тобто від того, в якому відділі хребта розташована грижа. Основний симптом - біль у спині. Найнебезпечніша локалізація грижі хребта в шийному відділі. Основні симптоми грижі шийного відділу:

  • болю в шиї,
  • головні болі, порушення пам'яті і уваги через недостатнє кровопостачання мозку, відчуття оніміння в руках,
  • порушення сухожильних рефлексів,
  • параліч кінцівок (у важких випадках).

Лікування грижі хребта - довгий і нелегкий для пацієнта шлях. Потрібно методично виконувати всі рекомендації лікаря протягом тривалого часу. Відновлення тканин міжхребцевого диска не може відбутися швидко, перші результати з'являться не раніше, ніж через три місяці. Для лікування застосовують:

  • Протизапальні, знеболюючі та відновлюють хрящову тканину лікарські препарати;
  • фізіотерапію;
  • Хірургічне та мікрохірургічне видалення грижі;
  • Масаж і лікувальну фізкультуру.

Зупинимося докладніше на останньому пункті. Багато хворих сподіваються на те, що доктор дасть таблетку або відріже що-небудь непотрібне і хвороба відразу піде. Але, якщо людина не налаштований на активну боротьбу з хворобою власними зусиллями, ніякої лікар не допоможе. Отже, крім медикаментозного лікування, обмеження в піднятті важких предметів і вертикальних навантажень необхідні регулярні курси масажу і бажано постійно - лікувальна гімнастика при грижі хребта. Ці не мають побічних ефектів методи лікування і підтримки форми дають стабільний ефект уповільнення патологічних змін в міжхребцевих дисках. Масаж при грижі хребта можна застосовувати незалежно від віку хворого. Як правило, такий вид масажу м'який, нетравматичний, але він покращує роботу м'язово-зв'язкового апарату. Тому навантаження на хребетний стовп зменшується, і про проблеми можна забути на довгий час.

Лікувальна фізкультура при грижі хребта

Перетворення і зміцнення м'язів, підвищення їх активності, стимулювання імунітету - це результати, які дає ЛФК при грижі хребта Перетворення і зміцнення м'язів, підвищення їх активності, стимулювання імунітету - це результати, які дає ЛФК при грижі хребта. Найбільш ефективна лікувальна фізкультура в період одужання, коли гострий період закінчився. Заняття повинні бути регулярними і не викликати больових ощущеній.Основная завдання ЛФК при грижі хребта - зміцнення м'язового корсету. Це дозволяє більш рівномірно розподілити навантаження між хребтом і м'язами, знизити навантаження на хребет і на міжхребцеві диски за рахунок м'язової підтримки. Гімнастика при грижі хребта покращує живлення суглобів і міжхребцевих дисків, збільшує рухливість хребта, гнучкість.

ЛФК при грижі хребта являє собою комплекс вправ. Вони залежать від стадії захворювання і від ураженої ділянки хребта. Звичайно, враховується індивідуальний стан хворого, вік, фізичні можливості.

Комплекс вправ при грижі хребта

Для грудного відділу

Сидячи на стільці з міцною спинкою, руки покласти на потилицю і прогнутися назад, щоб хребет притиснувся до верхнього краю спинки стільця. Після прогину нахилитися вперед. Виконуємо 3-4 рази.
Лежачи на спині на рівному місці (під спину в області грудей підкласти невеликий валик), покласти руки за голову. Прогнутися, зробивши вдих, підняти верхню частину тулуба, зробивши видих. Повторюємо не менше 3-4 разів.

Для поперекового відділу

Лежачи на спині, руки вздовж тулуба, ноги витягнуті. Піднімаємо верхню частину тулуба, затримуємося в цьому положенні близько 10 секунд, потім повільно опускаємося. Повторюємо цю вправу 10-15 разів.
Лежачи на спині, ноги трохи зігнуті. Праву руку кладемо на ліве коліно. Згинаємо ліву ногу, впираючись в коліно правої рукою, не даємо нозі наблизитися до голови. Виконуємо із зусиллям протягом 10 секунд. Повторюємо 5-10 разів, після змінити руку і ногу.

Для шийного відділу

Сидячи на стільці, руки розташовані уздовж тулуба. Повертаємо голову в крайнє праве положення, потім в крайнє ліве. Повторити 5-10 разів. Полегшений варіант: серія невеликих рухів в кожну сторону.
Сидячи на стільці або стоячи, руки також опущені уздовж тулуба. Опускаємо голову вниз, підборіддя притискаємо до грудей. Повторюємо 5-10 разів.

Сидячи на стільці або стоячи, руки вздовж тулуба. Повільно закидаємо голову назад, підборіддя при цьому втягуємо. Повторюємо вправу також не менше 5-10 разів.

Не можна забувати, що ЛФК при грижі хребта має деякі протипоказання:

  • гострий період захворювання,
  • гострі стадії хронічних захворювань;
  • кровотечі;
  • сильно виражений больовий синдром;
  • порушення серцевої діяльності.

Гімнастика при грижі хребта, якщо вправи виконувати правильно і акуратно, досконально слідувати рекомендаціям лікаря обов'язково допоможе досягти лікувального ефекту і забезпечить профілактику загострень грижі хребта.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация